PiS broni kiboli. W Białymstoku represje jak za PRL?

Grupa posłów PiS stanęła za kibolami Jagiellonii Białystok. Parlamentarzyści protestują przeciwko decyzji o zamknięciu jednej z trybun a wczorajsze zatrzymania kilkudziesięciu pseudokibiców porównują do represji politycznych w czasach PRL. Według posłów kibice podpadli tylko dlatego, że krytykują rząd.
Trybunę, na której siedzą najbardziej zagorzali fani Jagiellonii, zamknięto na dwa spotkania - do końca rozgrywek ekstraklasy. Ta decyzja to kompromis. Policja wnioskowała o całkowite zamknięcie obiektu z uwagi na brak możliwości zapewnienia na nim bezpieczeństwa.

Skandowania kiboli i akcja policji

Przeciwko tej decyzji przed urzędem wojewódzkim protestowało wczoraj kilkadziesiąt osób. Mieli transparenty i początkowo pikieta przebiegała spokojnie. Jednak na koniec doszło do skandowania (znanego z kibolskich pikiet w Warszawie i Poznaniu) okrzyku "Donald matole twój rząd obalą kibole". Wtedy do akcji wkroczyła policja. Zatrzymano 43 osoby.PiS: To zamach na wolność słowa

- Z oburzeniem przyjęliśmy wiadomość o zamknięciu trybuny (...). W naszej opinii nie było podstaw do tego typu działań - oświadczyli posłowie PiS Mariusz Kamiński, Krzysztof Jurgiel oraz Kazimierz Gwiazdowski. Parlamentarzyści oskarżają władze, że jej działania to "kroki odwetowe za krytykę ekipy rządzącej".

Zdaniem posłów podczas ostatniego meczu Jagiellonii z Legią nie doszło do żadnych incydentów, a "kibice skandowali jedynie nieprzychylne hasła dla rzadu Donalda Tuska".

Wczoraj przedstawiciel policji mówił, że na meczu dochodziło wykrzykiwania gróźb karalnych pod adresem służb zabezpieczających mecz, kilkadziesiąt osób wdarło się na trybuny bez obowiązkowej identyfikacji. Dodatkowo " wykrzykiwane były też hasła w których lekceważono naród Polski i organy państwowe". Zwraca uwagę, że nie było reakcji służb porządkowych. Policja wymienia kilka podobnych incydentów w czasie innych meczów Jagiellonii.

Posłowie walczą o wolność słowa

Wczorajsze zatrzymania kiboli - według posłów - "noszą znamiona zamachu na wolność słowa". - Przypomina to złe czasy PRL-u, gdzie za krytykę partii protestujący byli poddawani represjom - napisali w oświadczeniu parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości. Teraz trzech posłów czeka na wyjaśnienia od wojewody podlaskiego oraz przedstawicieli policji odpowiedzialnych za tą akcję.

PiS: Rząd działa bezmyślnie. My mamy pomysł

Zdaniem posłów, zamykanie stadionów jest działaniem "bezmyślnym" a skuteczną walkę z chuliganami umożliwi przegłosowanie przez Sejm ustawy PiS zakładającej m.in. skuteczną egzekucję zakazów stadionowych.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (24)
PiS broni kiboli. W Białymstoku represje jak za PRL?
Zaloguj się
 • andy18m

  Oceniono 9 razy 7

  - Przypomina to złe czasy PRL-u, gdzie za krytykę partii protestujący byli poddawani represjom -

  Ciekawe co te dupki z PIS-u robiły w PRL?

 • adalbert.13

  Oceniono 7 razy 7

  się tak zamartwiają to niech udostępnią swoje biura na szatnie i meetingi przed
  meczowe, niech umożliwią kontakt ze swoimi pracownicami i prawniczkami - wytenegują wszystko !

 • marika-live

  Oceniono 6 razy 6

  Brawo premier, brawo rząd. Bardzo dobrze, że w końcu zabrano się za bojówki rozrabiające w Polsce i niszczące infrastrukturę, wybudowana również za moje podatki i wznąszące hasła nienawiści: kibole, związkowcy i ci pod pałacem. Hm.... w sumie to jest elektorat jedynej prawej i sprawiedliwej partii. Cóż jaka partia taki elektorat.
  P.S. Podobno kibole Jagielonii jak mówiła policja nie wnieśli wniosku o zgode na manifestację, w zwiąku z czym ich zbiegowisko było nielagalne. Posłowie RP powinni powiedzieć, że jeżeli zbiegowisko jest nielegalne, to nie ma prawa wykrzykiwać obraźliwych i wulgarnych haseł.

 • neumarkt

  Oceniono 7 razy 5

  Pan Jarosław Kaczyński zasługuje na to aby koronować go na KRÓLA POLSKICH KIBOLI! Rozróby, prowokacje, kłamstwea to jego żywioł! Tak jak na paranoika przystało!!!

 • rbik53

  Oceniono 7 razy 5

  ....i tak, powoli, zaciera się różnica pomiędzy PiSem a bandytami stadionowymi....

 • senwid

  Oceniono 5 razy 5

  Złodziej mówi o łapaniu złodzieja. A kto wprowadził instytucję działająca jak cenzura? A pis niech siedzi cicho i nie ględzi już o obronie wolności słowa, którą sam ma ochotę przykrócić.

  A kibole jak chcieli, tak mają, Poza tym, gdyby chodziło o antyrządowe hasła, to internetu byśmy nie mieli.

 • demmak

  Oceniono 6 razy 4

  Powinni zrobic z kibolami porzadek jak zrobili to anglicy ...........

 • wilcy

  Oceniono 8 razy 4

  PiSowi bojówki rozbrajają.

 • dr54

  Oceniono 4 razy 4

  Pis = kibole ! Komentarz zbedny !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX