Frycz: Otworzę nowego AntyKomora.pl

- W ciągu najbliższych pięciu dni planuję start nowej strony internetowej - zapowiada w "Super Expressie" Robert Frycz, autor zamkniętego portalu AntyKomor.pl. Student kilka lat temu, po pierwszym wyroku, deklarował, że nigdy już nie wejdzie w konflikt z prawem oraz, że "należy przemyśleć konsekwencje każdego kroku".
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego w środę weszła do mieszkania Roberta Frycza, internauty z Tomaszowa Mazowieckiego. Przeszukała dom, skonfiskowała laptop i twarde dyski. Chodziło o stronę internetową AntyKomor.pl, którą autor, po akcji ABW, zamknął. Na witrynie były m.in. zdjęcia przedstawiające prezydenta jako: prostytutkę, homoseksualistę, pijaka, porównujące go do Józefa Stalina oraz innych polityków byłego ZSRR.

"Zawartość nowej witryny ma być zbliżona do zamkniętego projektu"

Frycz zapowiada w dzienniku, że, nie składa broni i otworzy nową stronę. - Każdy odwiedzający antykomor.pl będzie automatycznie przekierowywany do nowego projektu - mówi dziennikowi Robert Frycz. Zawartość nowej witryny ma być zbliżona do zamkniętego portalu. Jednak tym razem materiały mają być "bardziej wyważone", by "uniknąć ponownego oskarżenia o obrazę głowy państwa."

Student przyznaje, że "nad stroną ma pracować większy zespół". Zdaniem dziennika to "efekt pomocy, jakiej udzieliły mu środowiska związane z PiS". Po akcji ABW prawnikiem Frycza został Bartosz Kownacki, pełnomocnik części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej. W imieniu klienta domaga się wyjaśnień od prokuratury po akcji ABW.

- W kilka godzin po akcji ABW zgłosił się do mnie asystent pana Ziobry i zaoferował pomoc. To była jedyna taka propozycja. Nie stać mnie na obrońców. Jestem wdzięczny, że wyciągnął do mnie rękę - mówi gazecie Frycz. Chodzi o Edytę Żyłę, była rzeczniczkę Zbigniewa Ziobry.

Po wyroku: Czuję się winny, postąpiłbym inaczej

Portal SE.pl kilka lat temu przeprowadził wywiad z Fryczem, który jako "AcidBurn" włamał się do firmy Multimedia Polska i uzyskał dostęp do danych klientów firmy. Napisała dzisiaj o tym "Rzeczpospolita".

- Nigdy nie zaprzeczałem swoim czynom, czuję się winny tego, co zrobiłem. Gdybym wiedział, że wszystko skończy się w taki sposób, na pewno postąpiłbym inaczej - zapewniał Frycz. Deklarował też, że już więcej nie złamie prawa. - Proces i wyrok uświadomiły mi, że nie warto wchodzić w konflikt z prawem oraz, że należy przemyśleć i przewidzieć konsekwencje każdego kroku, który ma się zamiar podjąć. Wyrok, który zapadł nie do końca jest sprawiedliwy - w sprawie winnych mamy dwóch a ukarany został tylko jeden - mówił.

W niedzielę po południu ABW wydała komunikat w sprawie AntyKomor.pl, w którym ujawnia, co na stronie uznano za treści nawołujące do przemocy. Chodzi o dwie gry komputerowe o nazwie "Komor-killer" i "Komor-szoter". ABW opisuje: "Wskazane gry polegają na strzelaniu do wizerunku Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. A Komor-killer «polega na rzucaniu w wizerunek Prezydenta różnymi przedmiotami (fekaliami, młotkiem i innymi) aż do momentu zabicia postaci".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (26)
Frycz: Otworzę nowego AntyKomora.pl
Zaloguj się
 • andy18m

  Oceniono 13 razy 11

  A swoją drogą spory z niego gieroj. Gdy został zdradzony o świcie, położył uszy po sobie i kucnął,osobiście zamykając stronkę. Gdy stanęli za nim Ziobro i inni "obrońcy wolnego słowa" odżył i się odgraża. Kibol podręcznikowy.

 • rbik53

  Oceniono 12 razy 10

  .... no proszę jaki dzielny czereśniak....otworzy nową stronę.... cała polska czeka.... głupek...

 • k-marian51

  Oceniono 11 razy 9

  Są pewne granice, których nie można przekroczyć. Co innego nazwać kogoś niespełna rozumu, wyzwać od nierobów (od nieuków już nie, bo prezydent ma ukończone studia), a co innego porównać do Stalina, nazwać prostytutką czy homoseksualistą. Świadczy to o nierówności pod sufitem tego człowieczka. Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że osoba na świeczniku powinna być przygotowana na wszelkiego rodzaju krytykę nawet najbardziej chamską. Jak napisałem wcześniej są jednak granice tego chamstwa. Pan Frycz powinien odpowiedzieć za swoje wybryki. PiS zaś udowadnia, że nie dorósł do polityki. Pamiętam doskonale, jak pijaczek na dworcu centralnym po pijanemu obraził ś.p. Lecha. Jak była wówczas zadyma. Nikt z PiSu nie bronił tego pijaczka. A chamskie odzywki ś.p. Lecha prezydenta wszyscy pamiętamy. Jakoś sobie nie przypominam, żeby prezydent Komorowski powiedział komuś; "Spieprzaj dziadu".

 • korandankon

  Oceniono 10 razy 8

  Tak... Gdyby to można byłoby rzucać/strzelać w Internecie w Lecha K., to zaraz byśmy mieli:
  * histerię Radia Maryja,
  * Pospieszalskiego, Stankiewicz i Bulskiego wśród "przypadkowych przechodniów" w filmie "Pieprzenie Kaczki przy pomocy taczki (dawniej Solidarni 2010) część 177"
  * wielkie załzawione oczy Marty Dubienieckiej we wszystkich tabloidach "Jak wy możecie robić coś takiego mojemu tatusiowi, mojej mamusi, mnie, mojemu stryjkowi, mojemu Marcinkowi, moim córeczkom i reszcie zaprzyjaźnionej ze mną hołoty"!

 • duokwak

  Oceniono 10 razy 8

  Jak można rozumieć to,że do tego pajaca zgłosił się PiS-uarowy prawnik i chce go bronić za free?
  Swoją drogą gdyby taka strona powstała na temat "pogromcy smoleńskich brzóz" to gostek już by siedział po wyroku.

 • trimeresurus

  Oceniono 9 razy 7

  No to nieźle, najpierw błędy młodości, teraz też błędy, później zapewne będą błędy starości. Facet jest jednym wielkim błędem.
  Chyba otworzę stronę www.jedenwielkibłąd.com i porzucam sobie w niego gównem i młotkiem.

 • rbik53

  Oceniono 11 razy 7

  ...taaaa......kaczykuper.pl.....taką wizję mam....

 • gucio-2

  Oceniono 9 razy 7

  i wszystko jasne, PIS-dzielce, ziobro no pewnie jeszcze mularczyki, hofmanny i brudzińskie, robią na frajerze politykę ale niech ten frajer pamięta jak zakonczyla sie kariera cukier-kotki, PATIKOTI, tego niedomytego aktorzyny z pod krzyza i tej k.............wy co sie do niego przywiązala aby potańczyć z kijem miedzy nogami bo do ruru to sie nie nadaje

 • dr54

  Oceniono 11 razy 7

  Ten karany wczesniej studencik to prawdziwy matol i kibol internetowy .
  Jeszcze nie zakonczyla sie cala sprawa a on juz sie odgraza , ze zalozy taka sama strone .
  Moze najpierw Prokuratura wyslalaby go na obowiazkowe badania psychiatryczne .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX