''Top Model'' w SLD. Cimoszewicz: Celebryci na listach to grzech polskiej polityki

Włodzimierz Cimoszewicz nie ma wątpliwości, że zapraszanie na listy wyborcze celebrytów nie służy polityce. - To wzmacnianie stereotypu, że każdy się nadaje do polityki. Nie dziwmy się potem, że w społeczeństwie panuje, taka a nie inna, opinia o klasie politycznej - mówił b. premier w TOK FM. Cimoszewicz skrytykował też polski pomysł na wizytę Obamy. - Obawiam się, że to będzie wizyta gestów - stwierdził
SLD chwali się, że do startu w wyborach namówiło uczestniczkę programu "Top model". Według gdańskiej Platformy do głosowania na ich listę zachęci start z ostatniego miejsca mistrza olimpijskiego, gimnastyka Leszka Blanika.

Ale zdaniem byłego premiera, a obecnie senatora, Włodzimierz Cimoszewicza obecność celebrytów na wyborczych listach to niedobry pomysł. - Z całym szacunkiem do modelek i skoczków gimnastycznych, to pewien grzech i wzmacnianie stereotypu, że każdy się nadaje do polityki. Proszę bardzo - możesz zostać posłem. Nie dziwmy się potem, że w społeczeństwie panuje, taka a nie inna, opinia o klasie politycznej. Jak widać, to często ludzie z przypadku - uważa gość Poranka Radia TOK FM.

"To będzie wizyta gestów"

Włodzimierz Cimoszewicz krytykuje plan wizyty prezydenta USA w Polsce. I wytyka, że brakuje w nim "pogłębionej refleksji na temat tego, co dzieje się na świecie".

Według senatora z prezydentem Stanów Zjednoczonych nie powinno rozmawiać się np. o gazie łupkowym. Ale to nie jedyny punkt programu, który budzi wątpliwości b. premiera. - Problem tych kilku amerykańskich samolotów wojskowych, które czasami by do nas przylatywały, to całkowicie rozdęta propagandowa teza, że to podnosiłoby polskie bezpieczeństwo. Czy ktoś chce poważnie powiedzieć, że Rosja rzeczywiście przygotowuje się do agresji na Polskę? To jest nieodpowiedzialne, niemądre. Ale nawet gdyby Polska była zagrożona, to przecież jesteśmy w NATO. Dlaczego do licha ciężkiego podważamy wartość Sojuszu Północnoatlantyckiego szukając nadzwyczajnych zabezpieczeń? - pytał Cimoszewicz.

- To będzie wizyta gestów. Spodziewam się, że to będzie bardzo sympatyczna wizyta, bo to sympatyczny człowiek - dodał.

"Ból jest identyczny"

W planie wizyty amerykańskiego przywódcy jest też spotkanie z częścią rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej. - To budzi pewne wątpliwości. Wszystkie ofiary są identyczne i ból rodzin jest identyczny - ocenił Włodzimierz Cimoszewicz.

Pomysł spotkania Obamy jedynie z rodzinami wojskowych, którzy zginęli w Smoleńsku skrytykowali też bliscy pozostałych ofiar katastrofy prezydenckiego tupolewa.

Andrzej Melak, brat przewodniczącego Komitetu Katyńskiego Stefana Melaka, zaapelował w środę do ambasady USA i kancelarii prezydenta Komorowskiego o zaproszenie na sobotnie spotkanie przedstawicieli wszystkich rodzin ofiar.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (46)
''Top Model'' w SLD. Cimoszewicz: Celebryci na listach to grzech polskiej polityki
Zaloguj się
 • al48

  Oceniono 4 razy 4

  Cimoszewicz ma rację . To nie politycy a celebryci. On nie politykują, oni celebrują.

 • vida69

  Oceniono 5 razy 3

  Panie Cimoszewicz,skoro w szeregach kościoła są pedofile,to dlaczego nie może być striptizerki i modelki w szeregach SLD?Może wystarczy ją przenieść na inną parafię?

 • marika-live

  Oceniono 3 razy 3

  re r1111111
  Przecież modelkę i striptizerkę na swojej liście ma SLD a nie PO. Po ma Leszka Blanika i tutaj nie zgodze się z Cimoszewiczem, ponieważ sportowiec, który wiele osiągnął wie o co w sporcie chodzi, co jest potrzebne i ma wiedzę, aby pracowac choćby w komisji sportu, jest jak najbardziej kompetentny. Natomiast modelka i striptizerka na listach SLD... nie wiem co miałby robić w sejmie. . . Ale widac program wyborczy SLD to ... celebryci na listach

 • andy18m

  Oceniono 7 razy 3

  @arvelli_net
  Dureń jesteś!

 • paw73

  Oceniono 2 razy 2

  @to_ja_dziki-9876543210 Anastazja P to najczęściej chadzała do polityków prawicy. Najczęstszym miłośnikiem jej wdzięków był Stefan Niesiołowski, oficjalni krzyżowiec po godzinach lubieżnik!
  Poseł PO Kosecki ma zasób słów że ho ho !

 • punter

  Oceniono 2 razy 2

  niechciałbym urazić pana Cimoszewicza, którego skądinąd lubię, ale pie... jak potuczony

  przypuszczam, że tancerka erotyczna z Top Model kulturą i obyciem może zaskoczyć jakieś 80% pana koleów z parlamentu.

  poza tym chciałbym panu powiezieć, że taniec na rurze jest mniej obciachowy niż wciąganie koksu w damskim przebraniu. a jak rozumiem wciąż wolałby pan towarzystwo p.Piesiewicza ?

 • paw73

  Oceniono 2 razy 2

  CELEBRYCI W PO JEST ICH TAM POKAŹNA ILOŚĆ
  POSŁANKA PO IWONA GUZOWSKA- EMERYTOWANA BOKSERKA*
  POSEŁ PO ROMAN KOSECKI- PIŁKARZ EMERYT *
  POSEŁ PO JANUSZ DZIĘCIOŁ -BIG BROTHER*
  POSEŁ PO TADEUSZ ROSS-SATYRYK (ZULU GULA) *
  KANDYDAT NA POSŁA Z PO KLAUDIUSZ SEVKOVIC -BIG BROTHER*
  KANDYDAT DO EUROPARLAMENTU LISTA PO MAREK TORZEWSKI - ŚPIEWAK OPEROWY *
  EUROPOSEŁ PO - KRZYSZTOF HOŁOWCZYC -KIEROWCA RAJDOWY *
  KANDYDAT NA POSŁA DO SEJMU Z PO- LESZEK BLANIK- EMERYT GIMNASTYK SPORTOWY*

 • anna12-3

  Oceniono 2 razy 2

  z-zgrzyt-znawco!-kim Ty jesteś?Jak może tak chamsko,człowiek-człowieka poniżac?

 • janspruce

  Oceniono 2 razy 2

  Top Model to nie striptizerka!
  Striptizerka rozbiera sie do kotleta a modelka na sesji zdjeciowej - wy buraki!
  Carla Bruni tez byla modelka i rozbierala sie na sesjach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX