Fotyga: Obama odwiedził Polskę, by nie było kondominium

- Barack Obama odwiedził Polskę, po to, by nie doszło kondominium na tym terenie. Myślę, że były takie zagrożenia - powiedziała w TVN24 Anna Fotyga. Jej zdaniem wizyta prezydenta USA to sukces Polski, a nie tylko ekipy rządzącej. Nie podobało jej się tylko, że prezydent Komorowski czekał na Obamę na progu Pałacu Prezydenckiego.
- Pomimo, że na górze w Pałacu Prezydenckim siedzieli prezydenci państwa Europy Środkowej i Wschodnie i prezydent Niemiec, to prezydent Komorowski czekał na dole na prezydenta Obamę. Takie sytuacje przy dobrej współpracy się nie zdarzają. Takie sytuacje się zgrywa, służby zgrywają to co do sekundy - powiedziała w TVN24 szefowa polskiej dyplomacji za rządów PiS.

Fotyga podkreśliła, że "co do sekundy zgrane było wszystko w Katedrze Polowej Wojska Polskiego". - Tak jak rozmawiałam z ambasadą, tak jak ustalałam, tak było co do sekundy. Fotyga zdradziła, że była jedną z osób, które były przy ustalaniu szczegółów wizyty w katedrze.

Według Fotygi "Obama odwiedził Polskę, po to, by nie doszło kondominium na tym terenie". - Myślę, że były takie zagrożenia - powiedziała.

"Jestem pewna, że Jarosław Kaczyński będzie premierem"

Jej zdaniem przyjęcie zaproszenia do Pałacu Prezydenckiego przez Jarosława Kaczyńskiego oznaczało "chęć współdziałania opozycji przy tak ważnej wizycie". Z kolei nieobecność prezesa PiS na dzisiejszej Radzie Bezpieczeństwa Narodowego tłumaczyła "niedemokratyczna formułą współpracy z opozycją". - Forum współpracy z opozycją jest Sejm - przyznała.

Fotyga ujawniła również, że autorem listu ws. tragedii smoleńskiej do Baracka Obamy był Jarosław Kaczyński. Według niej Obama powiedział, że jest otwarty na współpracę w tej sprawie z rządem polskim, rządem, na którego czele stanie jej zdaniem Jarosław Kaczyński. - Jestem pewna, że Jarosław Kaczyński będzie premierem. Wkrótce. Jestem zwierzęciem politycznym i czuję wiatr - dodała.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (20)
Fotyga: Obama odwiedził Polskę, by nie było kondominium
Zaloguj się
 • marika-live

  Oceniono 17 razy 17

  No więc oglądałam ten żenujący program Rymanowskiego i tak:
  1) Fotyga obwieściła, że wizyta Obamy, to sukces PiS-u i polonii amerykańskiej, zapewne gdyby do wizyty nie doszło to nie byłaby wina PiS-u i polonii tylko Tuska i Komorowskiego
  2) Rymanowski dziennikarz który dostał chyba Wiktora, dzisiaj oznajmił, że o "eunuchach" w PiS-ie mówił premier Tusk. Nie wiem ile tego typu kłamstw dziennikarz może zrobić, aby w końcu władze zareagowały. Otóż informuję pana Rymanowskiego, że o "eunuchach i sułtanach" którzy otaczają Kaczyńskiego mówił Dorn i za to też wyleciał z partii. Wstyd Rymanowski, dno i pół metra mułu
  3)Rymanowski ma ogromny problem, "co się stało, że pr. Obama pojechał do hotelu, a nie do pałacu? Kto organizacyjnie zawalił, służby się nie dogadały?" pytał Ryamanowski wielce szanownego gościa w swoim studiu. Otóż ja Rymanowskiego, informuję, ze od piątku jest informacja iż Obama pojechał do hotelu ponieważ spóźnili się prezydenci państw Europy środkowo-wschodniej. Rymanowskiemu podpowiem, ze mówili o tym również dziennikarze stacji, w której ma swój program.
  Myślę, że program Rymanowskiego powinien zmiwnić nazwę na "Magiel Rymanowskiego" nie obrażając programu "Magiel towarzyski" bo tam rozmowy są o wiele bardziej merytoryczne i sensowne niż u Rymanowskiego.

 • hazibula

  Oceniono 13 razy 13

  Fotyga czuje wiatry. Jarosław zmienił dietę.

 • passtorian

  Oceniono 12 razy 12

  Co ta dama pieprzy? Ze jest zwierzeciem politycznym. No to sie zgadza .Ale nie dodala co najwazniejsze - jest niedopracowanym zwierzeciem politycznym . Zwykla suka bez talentu.

 • wazps

  Oceniono 11 razy 11

  Dziekuje wam madrzy ludzie,dziekuje pani Fotydze,ze wyjasnila mi cel wizyty Obamy i przedewszystkim dziekuje samemu prezydentowi Obamie,ze uratowal niepodleglosc naszego pieknego kraju,odetchnalem z ulga...

 • klara551

  Oceniono 10 razy 10

  A zaskoczyła ta pani,że to może być wiatr historii? wiatr co wywieje jej pracodawcę,ją i jej podobnych na śmietnik historii? Na dwoje babka wróżyła/Fotyga/ .

 • alexoi77

  Oceniono 9 razy 9

  Kondominium to sobie pani powinna na głowę założyć Boże co za durna baba Zwierzę polityczne hahahahahahhahah Wiatr hula po pustej głowie

 • dungala

  Oceniono 9 razy 9

  WPani wieku wiatry to nic niezwykłego

 • nintom

  Oceniono 8 razy 8

  dlaczego ta smutna ale trochę śmieszna pani drażni swoich rodaków - chce koniecznie zaistnieć ? czy ona w ogóle wie co to kondom(inium ??

  chwali się jak dziewczynka, że coś organizowała, poucza prezydenta, że nie wypada zostawić prezydenta Niemiec czekając na prezydenta USA,

  ona chce uchodzić za dyplomatkę, potrafiła tylko robić głupie miny, obrażać się o byle co - no pardon zasłynęła swoim tańcem w Portugalii chyba - kto to widział nie zapomni

 • madapaph

  Oceniono 8 razy 8

  Nie jestem w miejscowych niuansach zorientowan,, ale co to za cudaczny zwiez ta nawiedzona Babayaga???.
  Wiatry czuje, tyle widzi i frontem pewnie mierzy i wazy!!!
  "O zle sie dzieje w Panstwie Dunskim"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX