Tajne więzienia CIA? "Szkoda, że nie zapytano o to Obamy, póki był w Polsce"

- Dlaczego ten artykuł nie został opublikowany w ubiegłym tygodniu, kiedy Obama był w Polsce? Nie chcieliście psuć sielanki? - pytał Witold Waszczykowski dziennikarkę "Gazety Wyborczej", na łamach której ukazał się w poniedziałek tekst dowodzący istnienia tajnych więzień CIA w Polsce. - Obama tu był i niech on się też tłumaczy - powiedział były wiceminister spraw zagranicznych, zastępca szefa BBN w rządzie PiS w Poranku Radia TOK FM.
- Ja się dziwię. Jeśli mieliście państwo takie podejrzenie, dlaczego to wychodzi dopiero po wyjeździe Obamy? Nie można było podjąć tej rozmowy poprzez dziennikarzy, czy z rządem? Czy nie chcieliście przerywać tej sielanki? - pytał Waszczykowski, nawiązując do tekstu Wojciecha Czuchnowskiego "CIA miało więzienie w Polsce". - Obama powinien się tłumaczyć, też - dodał minister.

- Tylko, że Polacy nie na Obamę głosują, tylko na władze polskie, które dopuszczają do tego, żeby obcy wywiad tworzył wyjęty spod polskiej jurysdykcji ośrodek - zwróciła uwagę publicystka.

Wielowieyska zapytała gościa programu, czy według niego państwo, które pozwala na przeprowadzanie tortur na swoim terytorium jest suwerenne.

- O ile taka sytuacja miała miejsce - zastrzegł Waszczykowski i dodał: - Jeśli władze kraju na to przyzwoliły, to oczywiście państwo jest suwerenne. Ale jestem przeciwny, żeby publicznie na ten temat deliberować - podkreślił. - To stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa. Mamy 2,5 tys. żołnierzy w Afganistanie w bardzo trudnej prowincji i setki dyplomatów w krajach mało stabilnych, którzy mogą być narażeni.- Pan jako były szef BBN musiał wiedzieć, co się tam działo. Tak, jak prezes Kaczyński musiał wiedzieć - zauważyła publicystka.

- Nic nie wiem na temat tortur, ani na temat takiego ośrodka. Podtrzymuję zdanie: niech zajmuje się tym prokuratura - odparł Waszczykowski.

"Wizyta Obamy w Polsce to spotkanie dwóch agencji PR-owych"

Według gościa Dominiki Wielowieyskiej relacje polsko-amerykańskie są od kilku lat mizerne. Po wizycie Obamy nie to się nie zmieniło, obie strony jedynie zyskały na wizerunku. Rząd Tuska będzie mógł się powoływać na ciepłe słowa prezydenta USA o przewodniej pozycji Polski w regionie, natomiast on sam wykorzysta swoją wizytę w kampanii wyborczej. - Będzie mógł pokazywać obrazki, jak to jednak pamięta o tym regionie, jak Polacy są zadowoleni ze stosunków polsko-amerykańskich. Amerykanom o korzeniach środkowoeuropejskich będzie przypominał, że ten region jest amerykański - powiedział na antenie.

Waszczykowski nazwał wizytę Obamy w Polsce spotkaniem dwóch agencji PR-owych.

- Obama wiedział, co jest potrzebne temu rządowi: pochlebstwa. To było spotkanie dwóch wielkich agencji reklamowych, dwóch pawi stroszących swoje piórka.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (66)
Tajne więzienia CIA? "Szkoda, że nie zapytano o to Obamy, póki był w Polsce"
Zaloguj się
 • mark6

  Oceniono 16 razy 12

  Waszczykowski ty PiSowski ŚMIECIU. Obama nie musi się tłumaczyć z niczego
  przed przedstawicielami mentalnego Ciemnogrodu , którego ty jesteś najlepszym
  przykładem.
  Zajmij się lepiej z twoim psychicznie chorym Fuhrerem krzewieniem "wartości chrześcijańskich" i tropieniem talibów albowiem w/g twojego szefa na tym ma polegać PiSowska polityka zagraniczna./ o wojnie z Rosją nie wspominam/.
  PiS to KLOAKA zrzezszająca wszystkich polskich czubków.

 • sargawska

  Oceniono 11 razy 9

  Mowi smialo!.Az trudno uwierzyc,ze prawa reka Prezesa ,przesladowana,przez "skrytych zabojcow" ma tak sprecyzowane stanowisko.Odzegnujecie sie od 4 lat od naszego panstwa.Ponizacie Obywateli,ktorzy wybrali swojego Premiera i PrezydentaJesli od naszych wladz nie mozecie uzyskac odpowiedzi na wiele pytan,czemu stawia je Pan przywodcy obcego panstwa.Prezes mial niepowtarzalna okazje,by to uczynic,a wreczyl Obamie"donos" w sprawie sledztwa smolenskiego.Czy to nazywa sie PR.Czy moze bezgraniczna GLUPOTA?.A tak w ogole,to ja nie chce znac zdania,na jakikolwiek temat tych panow.Gdy rzadzili,nie pytali nikogo..Polacy naprawde maja swoje rozterki.

 • piemont12

  Oceniono 11 razy 9

  olewus napisał;

  "Coś dziwnego stało się z PIS...Raptem zamilkli, Brudziński,Hofman,Kempa,Czarnecki, itd
  nabrali wody w gęby...Cisza. Sprawa się rypła !? Prezydent Lech Kaczyński,Waszczykowski,prezes Kaczyński, Fotyga, dobrze wiedzieli co było i jest grane !
  Te lotnisko w Szymanach "pracowało" także za ich rządów, dlatego tak mocno bronią Millera, by tym samym bronią siebie ! Smoleńskiem już nie " przykryją" SZYMAN .... "

  Nic dodać.

 • white_lake

  Oceniono 8 razy 8

  Po co toto tutaj?
  Czy ta wąsata "nadzieja polskiej dyplomacji" kiedykolwiek powiedziała coś istotnego, konstruktywnego?
  Dlaczego pani Wielowieyska zaprasza takie skompromitowane, śmieszne osoby do poważnego radia na rozmowy o poważnych sprawach? Nie pojmuję.
  Kiedyś w Poranku ciągle był Semka, który tylko psuł rozmowę i się obrażał, a pani Dominika bez przerwy musiała pokrzykiwać i karcić go jak uczniaka: ależ, Piotrze! To też był niezły kabaret, szkoda, że całkiem na poważnie.
  Założę się, że za tydzień będzie ujadający Hofman. I znów obrazi Tuska i państwo polskie, a dziennikarska tłuszcza będzie miała pożywkę na kilka dni. Mierzi mnie już to wszystko.

 • wmc-33

  Oceniono 10 razy 8

  Z pewnością Kaczyńskich, Fotygi, czy Waszczykowskiego nie sposób nazywać pożytecznymi idiotami. To są (były) szkodniki.

 • bacowa

  Oceniono 14 razy 8

  to niebywałe

  Yarosłw K. też poszedł do Obamy stoszyć piórka?

  na wizycie Obamy najwięcej zyskał on sam i PiSbolszewia (elektorat oszołomskich polonusów)

  może Yarosłw w tym tajnym liście zapytał o tajne więzienia CIA?

  przecież przez dwa lata swych rządów miał dostęp do dokumentów

  bo Macierewicz je zrył ,,do gołej ziemi''

 • waldi1953

  Oceniono 7 razy 7

  P.Waszczykowski domagacie się od Rosian że nie chcą mówić o Katyniu i innych rzeczach, a czym pan się od nich różni.Z wywiadu widać że tak samo boisz się prawdy człowieku.

 • stoik2011

  Oceniono 9 razy 7

  Uwłaczanie godości ??? A co z tymi, ktorzy zadnej godnosci nie posiadaja ? ,

 • nemecpiotr

  Oceniono 13 razy 7

  smieszne to wszystko. polski wasalizm at ist BEST!

  Polska zostala sprowadzona do roli satelity i kolonii GUANTANAMO!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX