PO: Na śląskiej liście mamy miejsce dla Kluzik-Rostkowskiej

- Na śląskiej liście PO znajdzie się miejsce dla byłej przewodniczącej PJN Joanny Kluzik-Rostkowskiej - zadeklarował w RMF FM Tomasz Tomczykiewicz, a w Radiu ZET Sławomir Nowak powiedział, że ?chciałby, żeby tacy ludzie znajdowali się w PO?.
W tym tygodniu rozstrzygnie się przyszłość najmłodszego klubu parlamentarnego Polska Jest Najważniejsza. Odejście Joanny Kluzik-Rostkowskiej, Jana Filipa Libickiego, Pawła Poncyljusza i kilku innych polityków jest niemal przesądzone. Posłowie stawiają nowemu szefowi PJN-u Pawłowi Kowalowi warunki nie do spełnienia, a Platforma negocjuje ich przejęcie.

- Nie rozpościeramy czerwonego dywanu, ale dla kilku osób z PJN jest miejsce w naszej partii - zadeklarował w RMF FM szef klubu PO Tomasz Tomczykiewicz. - Wśród osób za którymi tęsknimy i chcemy, by dołączyły do PO z pewnością nie ma tylko Elżbiety Jakubiak. Ona dalej jest miłośniczką PiS. Projekt PJN umiera, ten tydzień będzie decydujący. Większość PJN wróci wkrótce do macierzy - powiedział Tomczykiewicz.

- Joanna Kluzik-Rostkowska jest bardzo kompetentna, świetnie przygotowana merytorycznie do uprawiania polityki. Chciałbym, żeby tacy ludzie znajdowali się w Platformie - powiedziała w Radiu ZET Sławomir Nowak. - Ode mnie nie otrzymała propozycji, bo nie byłem upoważniony do składania jej propozycji wejścia do PO - dodał.

- Wiem, że różnego rodzaju rozmowy były prowadzone z różnymi politykami. Kibicuję tego rodzaju działaniom w stosunku do Joanny Kluzik-Rostkowskiej - mówił Nowak.

Zapytany, czy była przewodnicząca PJN będzie gwiazdą sobotniego kongresu PO, Nowak odpowiedział: - Zaczekajmy do soboty, wtedy wszystko będzie wiadomo. Niczego bym nie wykluczał, ale to jest pytanie do Joanny Kluzik-Rostkowskiej. Nie chciałbym zrobić komuś kłopotu mówiąc o jedno zdanie za dużo.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
PO: Na śląskiej liście mamy miejsce dla Kluzik-Rostkowskiej
Zaloguj się
 • mamagon

  Oceniono 3 razy 1

  Platforma postąpi obrzydliwie przyjmując w swoje szeregi osobę, która w zeszłym roku niemal pogrążyła Komorowskiego.

 • adalbert.13

  0

  nie ma zgody,
  ta kobieta może jest sprawnym demagogiem i macherem politycznym,
  należy pamiętać do ostatniego dnia jej politycznego życia, jej olbrzymie zasługi dla PiS
  na niej ciąży stygmat Kaczyńskich - i to winno dyskwalifikować ją z polityki NA ZAWSZE.
  Jeśli nie będziemy humanitarnie eliminować takich jak ona, brnąć będziemy stale.

 • kuchel

  0

  PO da sobie rade i bez Kluzik, z nia poczujemy jedynie ´absmak´:)

 • fudalejw.1

  Oceniono 6 razy 0

  Pani Kluzik-Rostkowska wszystko zrobi aby dalej
  być posłem - jej chodzi tylko o pieniądze,które będzie
  otrzymywała z Sejmu.

 • jawu

  Oceniono 1 raz -1

  @mamagon dlaczego obrzydliwie ? Była skuteczna, więc platformie może się przydać. Nie możesz wygrać, to przyłącz się (Kluzik), z przeciwników lepiej zrobić przyjaciół niz wrogów (PO).

 • cogito49

  Oceniono 1 raz -1

  Pani Joanna to bardzo rozsądna i kompetentna kobieta. Kompletnie nie pasuje do PiS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX