"Kluzik i Poncyljusz powinni zniknąć z polityki. Za wciskanie kitu"

- Kluzik-Rostkowska i Poncyljusz powinni przynajmniej na jedną kadencję zniknąć z polityki - komentuje w TOK FM publicysta i były minister Waldemar Kuczyński. - Za zaangażowanie w prezydencką kampanię Jarosława Kaczyńskiego. Za wciśnięcie ludziom kitu - powiedział.
Spekulacje na temat politycznych losów Joanny Kluzik-Rostkowskiej na dobre rozpoczęły się, kiedy zrezygnowała z walki o fotel prezesa PJN. Jeden ze scenariuszy zakłada, że jej transfer do Platformy Obywatelskiej zostanie ujawniony już w sobotę, podczas wielkiej konwencji PO. I szef klubu PO i poseł PiS Joachim Brudziński mówią, że Kluzik-Rostkowska będzie walczyła o mandat ze Śląska.Platforma nie powinna przygarniać ani b. szefowej PJN ani innej gwiazdy ugrupowania - Pawła Poncyljusza - uważa Waldemar Kuczyński, publicysta komentujący m.in. w Radiu TOK FM, "Gazecie Wyborczej" i "Rz".

Jak podkreśla, politycy PJN powinno zostać ukarani za zaangażowanie w kampanię prezydencką Jarosława Kaczyńskiego. - Powinni przynajmniej na jedną kadencję zniknąć z polityki. Mogli wyrządzić krajowi wielką krzywdę - wciskając narodowi na stanowisko prezydenta polityka zemsty, którego przebrali za polityka zgody - mówił w Poranku Radia TOK FM.

- Czy jedno draństwo, jakim była próba wciśnięcia ludziom kitu, chcecie przykryć i nagrodzić innym draństwem, jakim będzie wzięcie ich na listy? - pyta Kuczyński liderów PO na Facebook'u.

"To koniec PJN-u"

Waldemar Kuczyński dobrze życzy nowemu szefowi ugrupowania Polska Jest Najważniejsza. - Uważam, że w Polsce potrzebna jest partia konserwatywna, pasująca do tego co jest w Europie, bo część Polaków jest konserwatywna. Chciałbym, żeby Kowalowi udało się oderwać część elektoratu naprawdę konserwatywnego, od tego zapyziałego a nawet kołtuńskiego. Ugrupowanie PJN powinna być bliżej PiS a dalej od Jarosława Kaczyńskiego - radził publicysta.

Znacznie mniej optymizmu ma Agata Nowakowska. - Mnie się wydaje, że to koniec PJN-u - uważa dziennikarka "Gazety Wyborczej".- Wbrew temu co mówił Jarosław Kaczyński oni nie mieli planu, nie spiskowali. Okazali się bardzo bezbronni. Okazało się, że to ludzie którzy mają różne pomysły i sympatie polityczne. PJN to była próba budowania partii nie na emocjach, dlatego nie wypowiadali się w sprawie Smoleńska, czy w sprawach światopoglądowych. Ale to nie zagrało - oceniała w Poranku Radia TOK FM.

Nowakowska uważa, że część polityków PJN-u trafi do PO, a część do Prawa i Sprawiedliwości. - Ale zdziwiłabym się gdyby ktoś trafił na listy wyborcze PiS-u. Jakaś pokuta musi być - stwierdziła dziennikarka "GW".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (15)
"Kluzik i Poncyljusz powinni zniknąć z polityki. Za wciskanie kitu"
Zaloguj się
 • kuchel

  Oceniono 7 razy 5

  wciskali kit, uwazajac Narod za durni i obrazajac elementarny zdrowy rozsadek.

 • 22hanna

  Oceniono 5 razy 3

  Też tak uważam.

 • fudalejw.1

  Oceniono 2 razy 2

  Waldemar Kuczyński to stary pierdoła
  o wyglądzie lumpa bezdomnego.

 • adalbert.13

  Oceniono 3 razy 1

  Użytkownik <jans21> ma bezwzględnie racje,
  wszyscy ci państwo, wybrańcy narodu, pomiatają nami bezwzględnie.
  Należy zawsze pamiętać, że polityk nie ma sumienia. Polityk ma interes.
  Nawet do tego stopnia, że karzą się pieścić analnie obcym ludziom na służbie (p.Sikora).

 • 22hanna

  Oceniono 5 razy 1

  Jeśli chodzi o Panią Jakubiak i Pana Kowala, to akurat mam odmienne zdanie. Są strasznie falszywi i dwulicowi i bliżej im do Kaczyńskiego, gdzie zapewne wrócą

 • paw73

  Oceniono 2 razy 0

  Kuczyński taki stachanowiec Tuska i PO.
  Waldemar Kuczyński, w swych publikacjach, nazwał PO i Tuska zgraja zdrajców i schizofreników. Kuczyński dla TVP 2 w marcu 2001, mówił " że trzeba mieć rozdwojeni jaźni jak ludzie tzw. partii PO. Dziwne że można być w rządzie Jerzego Buzka i jednocześnie w opozycji".
  Dziś Kuczyński jak dawniej Dzierżyński,który inteligencję mordował , żeby nie wzbudzać podejrzeń. Dzierżyński sam był inteligentem.
  Waldemar Kuczyński, aby nie narazić się Tuskowi, stał się jego najbardziej oddanym zbrojnym ramieniem w mediach jak Wołek.
  Niesiołowski,, Platforma jest przede wszystkim wielką mistyfikacją ''
  GW nr 219 19.09.2001, za te słowa tez chce się odkupić . Niesiołowski kąsa wszystkich , kto źle popatrzy na Tuska i jego drużynę!

 • jans21

  Oceniono 4 razy 0

  Dlaczego akurat oni mają zniknąć? Przecież wszyscy politycy wciskają ludziom kit? Jedyne wyjście to wymienić świnie przy korycie i rozkoszować się widokiem niedoszłych władców prowadzonych w zgiętej postawie przez zamaskowanych funkcjonariuszy.

 • fudalejw.1

  Oceniono 1 raz -1

  Wołek i Kuczyński to "karły moralne i medialne"
  służące PO i rządowi jak wyszkolone pieski
  gdy by im tylko kazać to Donaldowi lizali by dupę.

 • fudalejw.1

  Oceniono 1 raz -1

  Mam wrażenie,że Kuczyński to alkoholik.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX