"PO jest gotowa na przejęcie posłów PJN" - Gowin w TOK FM

- Jeżeli niektórzy posłowie PJN podejmą decyzję o odejściu z partii, PO na pewno będzie zainteresowana rozmowami o starcie z naszych list - mówił w Poranku TOK FM Jarosław Gowin. Poseł PO podkreślał też, że kibicuje PJN-owi w zbliżających się wyborach.
- Bardzo cenię polityków z PJN, i z osobna i w całości. Uważam, że jest potrzebna taka niewielka partia konserwatywna w sprawach politycznych, a wolnorynkowa gospodarczo - mówił w Poranku Radia TOK FM Jarosław Gowin. - Każdy z liderów PJN byłby wzmocnieniem na listach PO, ale staram się czekać na ich decyzje - dodał. - Jeśli podejmą decyzję o starcie samodzielnym, mimo tego, że są moimi konkurentami, to będę trzymał za nich kciuku - zapewnił poseł PO. Jednocześnie zapewniał, że Platforma będzie zainteresowana rozmowami z tymi, którzy zdecydują, że ich drogi z PJN się rozchodzą."Zależy mi, żeby ci posłowie znaleźli się w przyszłym Sejmie"

Dominika Wielowieyska dopytywała kim konkretnie zainteresowana jest Platforma. - Kluzik-Rostkowska, Poncyljusz, Libicki? - pytała. - To są spekulacje, w które nie dam się wciągnąć, bo byłoby to nie fair wobec tych osób i wobec ugrupowania PJN. Źle byłoby, gdyby politycy PO zabierali się do rozbiorów PJN - odpowiadał Jarosław Gowin. Ale dodał: - Czekamy na decyzję Joanny Kluzik-Rostkowskiej i Pawła Poncyljusza. Poseł PO przekonywał, że najbardziej zależy mu na tym, aby liderzy ugrupowania Polska Jest Najważniejsza znaleźli się w przyszłym Sejmie. Niezależnie od list, z których wystartują. - Nie ukrywam, że i z Kluzik-Rostkowską, Poncyljuszem i Libickim czy Tomczakiem mamy wiele wspólnych poglądów - mówił Gowin."Legalizacja związków partnerskich doprowadzi do prawa adopcji dla par homoseksualnych"

Premier Tusk powiedział ostatnio, że nie ma za grosz tolerancji dla homofobów, również we własnej partii. - Czy ma pan wrażenie, że to są słowa zaadresowane do pana? - pytała swojego gościa Dominika Wielowieyska. - Zdecydowanie nie, nigdy nie uważałem się za homofoba - odpowiadał Jarosław Gowin.

- Czym innym jest bycie homofobem, a czym inny wyrażanie przekonania, że małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny - przekonywał gość TOK FM. Dlaczego poseł Gowin nie chce zgodzić się na legalizację związków partnerskich? - Czym innym jest konkubinat heteroseksualny, czym innym związki homoseksualne. Jeśli zalegalizujemy związki heteroseksualne, będziemy zobowiązani do legalizacji związków homoseksualnych - odpowiadał poseł PO.

I przekonywał, że legalizacja związków homoseksualnych nieuchronnie doprowadzi do przyznania prawa do adopcji dzieci parom homoseksualnym. - W ciągu 2-3 lat od niewinnie brzmiącego postulatu legalizacji związków partnerskich, doszlibyśmy do sytuacji, takiej jak np. Hiszpanii, gdzie pary homoseksualne mogą adoptować dzieci - mówił Jarosław Gowin w TOK FM. - Dla mnie to jest nie do przyjęcia - podkreślał.

Na listach PiS nie będzie miejsca dla polityków PJN-u Brudziński nie pozostawia złudzeń>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
"PO jest gotowa na przejęcie posłów PJN" - Gowin w TOK FM
Zaloguj się
 • halmar44

  Oceniono 2 razy 2

  Panie Gowin, czy ż w Polsce nie ma równie,albo i bardziej mądrych ludzi niż fałszywi patrioci jakimi w kampanii prezydenckiej okazali się m.in.Kluzik -Rostkowska i Poncyliusz? Parlament trzeba przewietrzyć , pozbyć się chorągiewek , których jedynym celem jest bycie w parlamencie tzn łatwa i duża kasa. Zachęćcie do pracy dla dobra kraju ludzi nie uwikłanych w zdrady polityczne , mądrych ekonomistów, prawników, humanistów- to rada dla PO by mogła zwiększyć zaufanie tych niezdecydowanych i rozczarowanych.

 • kap_jeden

  Oceniono 1 raz 1

  jestem przeciw. wystarczy jedno stronnictwo biskupie w malopolskiej PO. dzieki tym iuspionym ksiezom mamy Lecha na Wawelu, blokade doplat do in vitro i zastpowana ustawe o zwiazkach partnerskich. mamy tez pelne poparcie dla przewodnie roli kardynala Dziwisza w imie wiecznej przyjaznii Warszawy i Watykanu. W ogole PO w malopolsce to jakas totalna pomylka. Ostatnio chca wyrzucic z listy wyborczej Gibałę. Pewnie dlatego ze wspomaganie ustawowe praw rowerzystów kojarzy im sie z popieraniem homoseksualistów. w koncu kazdy wie co naciska sie stopami w rowerze. Aha Gowin jest rektorem Wyzszej Szkoley Europejskiej (sic!). To tak jakby ktos chcial studiowac w otwartm seminarium, to polecam -:)

 • paw73

  0

  Poseł PO Jarosław Gowin, dla celów kampanijnych PO, wyruszy w paradzie równości w Berlinie.
  Tusk i jego ludzie, dla zwycięstwa powiedzą że są Muzułmanami , gdy tak będzie wynikać z sondaży.
  Honor u polityków prawicy nie istnieje, w ogóle u polityków.

 • alina85l

  0

  To ma być elita RZECZYPOSPOLITEJ ? Posłowie w naszym sejmie - ludzie, którzy nawet już nie zauważają, ze świadomie wprowadzają nas w błąd. Należy naprawdę uważać na KOGO oddaje się swój głos..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX