Wybory 2011. To koniec SdPl? "Trzeba się z tym liczyć..."

To już koniec partii SdPl? - Trzeba przyjąć taki wariant - powiedział w Poranku TOK FM Marek Borowski, były szef ugrupowania. Jak podkreśla, część osób związanych z jego partią wystartuje z list SLD, część z list PO. - To naturalny proces. Ludzie, którzy mają doświadczenie i umiejętności nie powinni znikać z polityki - dodał Marek Borowski.
Szlak przetarł Bartosz Arłukowicz. Potem akces do PO zgłosił wywodzący się z Unii Pracy poseł Grzegorz Pisalski. Platforma chciałaby ściągnąć na swoje listy także były eurodeputowanych kojarzonych z Socjaldemokracją Polską.

Pozytywnie do tych planów podchodzi twórca SdPl Marek Borowski. - Dzisiaj kiedy SdPl samodzielnie nie wystartuje, bo jest zbyt małą partią, w sposób naturalny ludzie, którzy ją tworzą, muszą dokonywać wyborów. To naturalny proces. Ludzie cenni, którzy mają doświadczenie i umiejętności nie powinni znikać z polityki - mówił w Poranku Radia TOK FM.Borowski jako jeden z pierwszych zadeklarował, że samodzielnie będzie walczył o mandat senatora. W Warszawie jest jednym z najbardziej znanych polityków, więc nie jest zaskoczeniem, że ciepło o wsparciu jego kandydatury wypowiadają się politycy i z PO i SLD. - Oczywiście odbieram takie sygnały. To jest pocieszające, bo oznacza że można w polityce działać w taki sposób, aby mieć poparcie nie tylko swojej partii. Odnotowuję to z satysfakcją - powiedział. Według spekulacji mediów, na poparcie PO może też liczyć Izabella Sierakowska, która będzie walczyć o mandat senatora w Lublinie.

Koniec SdPl jest możliwy

Borowski, były szef SdPl, bierze pod uwagę, że startowanie polityków Socjaldemokracji z list innych partii, może oznaczać koniec ugrupowania. - Zobaczymy jak się losy potoczą. Może będzie to uśpienie, może zakończenie, ale o tym zdecyduje kongres - stwierdził. Choć oczywiście trzeba brać pod uwagę, że jak w przypadku wcześniejszych wyborów, kiedy członkowie SdPl nie startowali samodzielnie, ale po wejściu do Sejmu podkreślali swoją odrębność.Znikanie małych ugrupowań może być naturalną konsekwencją działań podejmowanych przez liderów polskiej sceny politycznej. Marek Borowski komentując ew. transfer do PO Joanny Kluzik-Rostkowskiej porównał Platformę do amerykańskich ugrupowań. - To próba poszerzania spektrum politycznego PO. Nie wiadomo jeszcze do czego to doprowadzi. Moim zdaniem zmierza to w kierunku amerykańskiej Partii Demokratycznej, która ma swoje skrzydło bardziej lewicowe i bliższe konserwatyzmowi. Kto wie, czy to i w Polsce nie będzie miało takiego charakteru - zastanawiał się były marszałek Sejmu.

Najnowszy sondaż poparcia dla partii politycznych pokazuje, że PO może liczyć na 44 proc. głosów. PiS popiera 25 proc. wyborców. Na SLD chce głosować 12 proc. Polaków, a na ludowców 5 proc.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (26)
Wybory 2011. To koniec SdPl? "Trzeba się z tym liczyć..."
Zaloguj się
 • lukasz.1978

  Oceniono 13 razy 9

  Jeszcze tylko Platforma dokona transferu Jarosława Kaczyńskiego z PiS, aby przyciągnąc elektorat prawicowy. I bedzie można reaktywować Front Jedności Narodu.

  lukasz78.fotolog.pl

 • walter.simx

  Oceniono 9 razy 7

  prostytucja tez jest naturalna. Od zawsze.

 • mk.mal

  Oceniono 10 razy 6

  Na miejscu Borowskiego zapadłbym się pod ziemię ze wstydu i jego miernoty. Czego się nie dotknął to spieprzył. To taki Rokita na lewicy. Tak ci dopomóż bóg u Tuska, on ze strachu przed katabasami nawet ślub wziął po kilkudziesięciu latach.

 • krakusik2.0

  Oceniono 6 razy 6

  Ciekawe - tu SLD ma 12%, a na stronie głównej 16%
  wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,9750907,Efekt_Kaminskiego__czyli_PiS_w_dol.html
  Które wyniki są prawdziwe?

 • kk095

  Oceniono 7 razy 5

  mam dosc wyczytywania bzdur typy: "SLD nie jest zadna lewica",bo to klasyczny PO-owski chwyt na obrzydzenie napieralskiego i spolki. Rowniez mam dosc wycztywania lub sluchania bzdur wygadywanych przez arlukowicza i borowskiego jakoby PO moze sie zmienic w kierunku lewicowym. 4 lata sluzalstwqa i unikania podjecia jakiejkolwiek decyzj ktora w chocby namniejszym stopniu godziła w interesy Kosciola. wystarcza za komentarz.Polsce potrzebna jest liberalna lewica i dlatego popieram SLD chociaz nie jest partia moich marzen. Amen

 • worgules

  Oceniono 8 razy 4

  Bartosz A. za kilka lat znajdzie się u Rydzyka; to naturalny proces u tego typu ludzi...

 • higienista1

  Oceniono 4 razy 4

  Pokusa kopiowania kopiowania modelu jest dużaJednak amerykańska Partia Demokratyczna kształtowala sie w bardzo odmiennych warunkach historycznych - kulturowych,geograficznych, ekonomicznych, demograficznych.

 • jarzebiaknaczczo

  Oceniono 5 razy 3

  Kluzik do SLD! Wprawna polityczna charakteryzatorka przerobi tego siusiaka Napieralskiego na męża stanu.

 • bewa_2

  Oceniono 3 razy 3

  no tak... dla Was najważniejsze, że Żyd i komunista i najlepiej jeszcze czarny - i od razu do więzienia... XVII wiek

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX