Komplementy... "To bardzo pracowita posłanka, na pewno się przyda"

PO czeka z otwartymi ramionami na Kluzik-Rostkowską. Jednym z liderów w komplementowaniu byłej szefowej PJN-u jest na pewno Tomasz Tomczykiewicz. - Jest bardzo pracowitą posłanką, na pewno przyda się - mówił szef klubu PO w TOK FM. Tomczykiewicz jest b. zadowolony, że jego partii udało się namówić do startu z listy PO Józefa Piniora. Skoro Platforma ciągle "dogaduje" transfery decyzję ws. ostatecznego kształtu list wyborczych poznamy za ok. miesiąc.
W sprawie PO-Joanna Kluzik-Rostkowska prawie wszystko jest już jasne. Brakuje tylko oficjalnego poinformowania o transferze. W Poranku Radia TOK FM poseł Tomczykiewicz chwalił Kluzik-Rostkowską i podkreślał, że oboje pochodzą ze Śląska. - Wydaje mi się, że w wielu sprawach pani Kluzik-Rostkowska ma poglądy tożsame z PO. Jest bardzo pracowitą posłanką, więc na pewno się przyda - i otwarta umysłowo, a to nie jest częste - mówił szef klubu PO w Poranku Radia TOK FM.Tomczykiewiczowi w chwaleniu Kluzik-Rostkowskiej, że jako szefowa PJN zapowiedziała zaskarżenie do TK rządowych zmian w systemie emerytalnym. - Była szefową ugrupowania, które chciało się wyróżnić. A takie fajerwerki jaki skierowanie ustawy do TK są przynajmniej dzień na szpaltach gazet. Wyborcy zauważają taką aktywność - tłumaczył.

Atrakcyjna Platforma

Tomczykiewicz jest zadowolony z przyciągania przez jego partię ludzi z różnych stron sceny politycznej. PO dużo uwagi poświęca ostatnio na namówienie do startu ze swoich list polityków lewicowych, np. byłych europosłów kojarzonych z SdPl. Jednym z nich jest legenda "Solidarności" Józef Pinior. Przyznał dziś w Poranku Radia TOK FM, że "wszystko wskazuje na to", że skorzysta z propozycji PO i wystartuje w wyborach do Senatu. - Konsekwentna walka o prawa człowieka i tak z wielkim uporem, to coś wspaniałego. Jak spotykam legendę "Solidarności" to jestem przeszczęśliwy, że mogę uścisnąć rękę - mówił Tomasz Tomczykiewicz.I podkreślał - jest dumny, że to jego partia przyciąga takie osoby jak Józef Pinior. - Teraz w Polsce nie ma debaty politycznej. Jest młócka i walenie się maczugami. To w Platformie można wykuwać kompromis między skrajnymi poglądami. Kompromis, który jest dobry dla Polski i Polaków. Jestem dumny, że jestem w takiej partii - zapewniał poseł Tomczykiewicz.

- Widać jesteśmy atrakcyjną partią i osoby, które chcą realizować swoje postulaty szukają miejsca w Platformie - podkreślał.

Listy za miesiąc

Zapewne właśnie ze względy na transfery PO nie ma jeszcze gotowych list wyborczych. - W ciągu kilku tygodni zbierze się Zarząd Platformy i będzie rekomendował zmiany list. Ostateczny kształt myślę, że będzie gotowy w ciągu miesiąca - powiedział szef Klubu Parlamentarnego PO.

Oczywiście poza transferami władze Platformy będą musiały zając się zażaleniami jakie na wstępny kształt list złożyli działacze niezadowoleni ze swoich miejsc. - Jest parenaście odwołań - mówił Tomczykiewicz.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
Komplementy... "To bardzo pracowita posłanka, na pewno się przyda"
Zaloguj się
 • hrkukus

  Oceniono 6 razy 6

  Robotna - to zaleta. A wady:
  1 Przez kilka lat była członkiem i posłem sekty, wygadując głupstwa i ogłupiając społeczeństwo.
  2 Wciskała nam kit, czyli prezesa na prezydenta.
  3 Z uwagi na 1 i 2 albo nie jest nazbyt błyskotliwa, albo jest cyniczna.
  4 Ucieka z partyjki bez szans na w miarę pewne miejsce na liście wyborczej opowiadając banialuki o programie (jakim programie)
  Może Pani Joanna odpocznie od polityki, pooddycha normalnym życiem, sprawdzi się w zawodzie (jest przecież pracowita).

 • ahab_1

  Oceniono 5 razy 5

  Niektórzy już zapomnieli kto nas oszukiwał w trakcie wyborów prezydenckich.

 • kwapek-3

  Oceniono 4 razy 4

  Nie mój koń, nie mój wóz, ale cieszę się, że w ciągu kilku godzin prawica ujawnia swoje wspólne korzenie i ideologiczną więź. Wybór szefa IPN oraz wchłanianie wszystkich odpadków z PiS-u, powinien wreszcie zwrócić uwagę społeczeństwa na brak jakichkolwiek zasad moralnych w Platformie Obywatelskiej.

 • ohmski

  Oceniono 4 razy 4

  "To bardzo pracowita posłanka, na pewno się przyda"
  Joasia POsprząta, POprasuje, POzamiata...

 • jerzy.n19

  Oceniono 3 razy 3

  Po ostatnich transferach i wywiadach:
  PO - partia katolickiej prawicy bez Jarosława Kaczyńskiego
  PiS - jak wyżej, lecz Z.
  Ja rozumiem "mniejsze zło", ale aż tak bardzo to ja się Kaczyńskiego nie boję.

 • tulipan83

  Oceniono 5 razy 3

  PO coraz bardziej się k..wi.
  Żeby tą kłamczuchę, co rok temu wszystkim wmawiała, że wilk przywidział owczą skórę, w swoje szeregi przyjmować!!
  Za to poleci Wam parę procent w dół, tego Wam życzę, chciałam na Was glosować, a Wy tak nas urządzacie!!! Wstydu nie macie ze ją przyjmujecie!!!

 • j4s4

  Oceniono 4 razy 2

  Panie Tomczykiewicz, wstydź Się Pan!

 • adalbert.13

  Oceniono 1 raz 1

  @ahab_1; strzyc pod włos to nas wszyscy politycy strzygą,
  dla mnie ta pani to bura pis-owska suka jest i odbieram ten wybór jako strzał w stopę. Swoją

 • 3.wyborca

  0

  Joanna Kluzik-Rostkowska jako fachowiec i ekspert jest bardzo łakomym kąskiem dla PO. Jeżeli Kluzik odejdzie z PJN to dla tej partii to już koniec. Ani Kowal, ani Ponciuuisz nie są wstanie zmobilizować wyborców, aby na nich głosowali w nadchodzących wyborach. Po wypowiedziach Poncyliusza żadna Kobieta na PJN już nie zagłosuje!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX