Wybory 2011. Sondaż dla TVN: Platforma zwiększa przewagę

Z sondażu dla TVN wynika, że konwencja Platformy Obywatelskiej tylko nieznacznie umocniła jej pozycję w rankingu najpopularniejszej partii. Kongres Młodych PiS jeszcze gorzej przysłużył się partii Jarosława Kaczyńskiego. Notowania PiS minimalnie spadły.
Na Platformę Obywatelską chciałoby zagłosować 40 proc. badanych, a na ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego 27 proc. - to wyniki sondażu SMG/KR dla "Faktów" TVN przeprowadzonym po sobotnich zjazdach organizowanych przez największe partie polityczne. W porównaniu z poprzednim badaniem PO ma dwa punkty procentowe więcej. Notowania PiS spadły o jeden punkt. Jednak są to zmiany w granicy błędu statystycznego.

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę Miejsca w Sejmie znalazły jeszcze dwie partie: SLD (14 punktów, ubyło jeden) i PLS (ludowcy cieszą się pięcioprocentowym poparciem - w najnowszym badaniu uzyskali dwa punkty więcej). PJN ma dwuprocentowe poparcie. Podobnie jak Krajowa Partia Emerytów i Rencistów. Partia Janusza Palikota ma zeroprocentowe poparcie. W podobnej sytuacji są Samoobrona i LPR.

Sondaż telefoniczny został przeprowadzony 13 czerwca na reprezentatywnej grupie 1001 osób.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Wybory 2011. Sondaż dla TVN: Platforma zwiększa przewagę
Zaloguj się
 • jugo29

  0

  A ja i tak zagłosuję na SLD mimo,ze jestem stałym sluchaczem TOKFM,Tusk to nie moja bajka,mimo ze klerowi troszke przyganił.

 • paw73

  0

  Sondaże też robią po pijaku!
  Było jak za PRL na zakładowej wycieczce... Puszki z piwem, smukłe butelki z wódeczką i grubsze z kolorowymi "umilaczami". Na zdrowie! Te słowa płynęły od wagonu do wagonu... Dziennikarzom udało się pojechać wesołym pociągiem, który zawiózł działaczy PO z Mazowsza do Gdańska .
  www.fakt.pl/Pijany-POciag-Platformy-,artykuly,106172,1.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX