Syn Barbary Blidy: Na sto procent to polityka przyczyniła się do śmierci mojej matki

- Oczekiwałem takich wniosków, jakie otrzymałem w raporcie. Oczekiwałem uzasadnienia, że cała sprawa była polityczna i była kierowana przez najwyższe ówczesne władze - ocenił w Radiu RMF FM Jacek Blida, syn byłej posłanki SLD.
Ryszard Kalisz w projekcie raportu z prac komisji śledczej ds. wyjaśnienia okoliczności śmierci Barbary Blidy zasugerował postawienie przed Trybunałem Stanu Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry m.in. za stworzenie "systemu eliminowania przy zastosowania przepisów prawa karnego" dużych grup obywateli, w tym Barbary Blidy.

- Po trzech i pół roku pracy tej komisji, z jej wniosków i ich uzasadnień, jestem zadowolony - mówił Jacek Blida w Kontrwywiadzie RMF FM. Syn Barbary Blidy jest przekonany, że cała sprawa (oskarżenie Barbary Blidy o korupcję i próba jej aresztowania) była polityczna, a zamieszane były w nią najwyższe ówczesne władze. Podkreślał, że "zdecydowanie i na sto procent" to właśnie polityka przyczyniła się do śmierci jego matki.

"Trzeba głośno mówić o raporcie"

- Należy o raporcie głośno rozmawiać, ponieważ takie wypaczenie władzy, jakie nastąpiło za rządów PiS, nie może się powtórzyć, bo skutki tego są tragiczne - tłumaczył.

Jacek Blida mówił, że nie jest konstytucjonalistą, więc nie chce oceniać, czy Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro powinni stanąć przed Trybunałem Stanu. - Natomiast myślę, że odpowiedzialność musi być jednoznacznie określona. To jest również odpowiedzialność prokuratorów Prokuratury Katowickiej i szefów ABW - uważa syn byłej posłanki SLD.

Choć przyznaje, że za długo trwało śledztwo komisji ws. śmierci jego matki, to nie rozpatruje raportu Ryszarda Kalisza w kontekście kampanii wyborczej. - Polska to kraj, w którym permanentnie jesteśmy w trakcie wyborów - zauważa.

Komentarze Jarosława Kaczyńskiego ("kupuję sobie kożuch na Syberię") i Zbigniewa Ziobry ("raport traktuje humorystycznie") uważa za próbę odwrócenia uwagi i przerzucenia odpowiedzialności na polityków SLD. - Szczególnie zachowanie ministra Ziobry trochę mi przypomina śmiech przez łzy - ocenił Jacek Blida.

KAMPANIA WYBORCZA 2011 na Facebooku - dołącz do nas!
Kliknij, by obejrzeć galerię

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Syn Barbary Blidy: Na sto procent to polityka przyczyniła się do śmierci mojej matki
Zaloguj się
 • dr54

  Oceniono 4 razy 0

  Do paw73!
  Co za bzdury wypisujesz ?
  Nie slyszales , ze Premier Tusk przestrzegal przed kpinami z calej sprawy bo dotyczy on smierci . Rozbawiony mowil o kaliszu , ktory bral udzial w " Paradzie Rownosci " a to zupelnie inna sprawa .
  Twoja obsesja na temat wymyslonej koalicjo PO-Pis , ktora straszysz w kazdym wpisie jest juz
  chorobliwa .

 • paw73

  Oceniono 4 razy 0

  Kampania kandydata PO na prezydenta Bronisława Marii Komorowskiego, oparła się na grobie Barbary Blidy!
  Dziś premier z PO Tusk, jego ekipa PO, śmieje się w twarz rodzinie po zamordowanej pani Blidzie .
  Tusk równie rozbawiony jak Kaczyński czy Ziobro, jak to w koalicji PO z PiS!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX