Kwaśniewski w TOK FM: jestem zdegustowany tymi tzw. transferami

- Nie rozumiem, jak można w ciągu roku być pro-Kaczyński, alternatywą dla Kaczyńskiego i anty-Kaczyński. Politycy, spójrzcie w lustro, zobaczcie komu co obiecywaliście i bądźcie poważni. Szanujmy wyborców - mówił w Poranku Radia TOK FM były prezydent Aleksander Kwaśniewski ?zdegustowany? licznymi transferami politycznymi do Platformy.
W ostatnim czasie Platforma Obywatelska przeżywa oblężenie. Po głośnym transferze Joanny Kluzik-Rostkowskiej, w szeregi PO weszli Dariusz Rosati i Józef Pinior do tej pory kojarzeni z lewicą. Rosati powiedział, że wybrał Platformę, bo SLD zatrzymało się w latach 50-60. Józef Pinior będzie startował z list PO na Dolnym Śląsku."Bzdura. Epidemia transferów nie jest normalna"

- Jestem bardzo zdegustowany tymi tzw. transferami - oświadczył Aleksander Kwaśniewski, czym wywołał zdziwienie Janiny Paradowskiej, która powiedziała, że "przecież transfery to rzecz normalna". - To nie jest normalne, nie w tej skali. Bzdurą jest mówienie, że tak samo jest gdzie indziej. Za granicą znamy sporadyczne przypadki. A u nas ma to charakter epidemii - sprzeciwił się prowadzącej Kwaśniewski. Dodał, że według niego partie przeliczają znaczenie transferów, bo "niewiele z nich wyniknie".

- Ja proszę wszystkich polityków, żeby przy naturalnym swoim egoizmie (bo - jego zdaniem - trudno w polityce działać, kiedy nie ma się rozwiniętego ego), jednak cenili wyborców. Jeśli chce się dokonać zmiany, to trzeba ją dokładnie wytłumaczyć, a nie czynić to w ciągu jednej nocy. Po drugie, wyborca oczekuje swoistego czyśćca dla tych ludzi. Paru lat lekkiego wycofania się z polityki. Ja nie rozumiem, że można w ciągu roku być najpierw pro-Kaczyński, potem alternatywą dla Kaczyńskiego i anty-Kaczyński - mówił Kwaśniewski na antenie.

"Nie szanujemy wyborców i dziwimy się 50-proc. frekwencji"

Były prezydent ocenił Joannę Kluzik- Rostkowską i Dariusza Rosatiego jako dobrych kandydatów na państwowców - ludzi, którzy nie są na liście żadnej partii, ale służą dobrze państwu jako ministrowie, dyrektorzy, prezesi. Według niego jednak oszukali wyborców.

- Myślę, że Rosati będzie miał problem, żeby wytłumaczyć swoim przyjaciołom z Ruchu Socjalistycznego Europy, że on dzisiaj jest członkiem Chadecji Europejskiej i że stało się to w jedną noc.

Paradowska zaoponowała - Panie prezydencie, o Rosatim mówi się od wielu miesięcy.

- Nie słyszałem, żeby rozmawiał o tym z wyborcami - zripostował Kwaśniewski. - Nie szanujemy wyborców i dziwimy się, że później jest 50 proc. frekwencji. Jeżeli mojej partii się nie wiedzie, to jest to część mojej odpowiedzialności - podsumował, deklarując niezmiennie poparcie dla SLD, które według niego jest "kontrapunktem dla tych wszystkich transferów".

Czy istniało "państwo PiS?"Janina Paradowska przytoczyła sformułowanie "państwo PiS", o którym wczoraj rozgorzała dyskusja między publicystami w Poranku Radia TOK FM. Zapytała prezydenta Kwaśniewskiego, czy nie sądzi, że to określenie używane w znaczeniu rządów niedemokratycznych nie jest przesadzone. Kwaśniewski uśmiechnął się:

- Byłem w 14 prokuraturach. W niektórych moje zeznania trwały po 20 min. Wszystko odbywało się poprzez ręczne sterowanie ówczesnego prokuratora generalnego ministra sprawiedliwości. Cały pomysł polegał na zemście, zastraszaniu, takim prostym rewanżyzmie. Zadanie, które dał wtedy minister - to wiem od prokuratorów, bo mi szczerze wielu o tym mówiło - że gdziekolwiek się moje nazwisko pojawiło, miałem być wzywany. No, to nie było państwo PiS? - pytał retorycznie były prezydent.- Państwo PiS istniało. Główne jego przejawy to działania służb specjalnych - CBA i ministra sprawiedliwości i prokuratur.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (50)
Kwaśniewski w TOK FM: jestem zdegustowany tymi tzw. transferami
Zaloguj się
 • cartman71

  Oceniono 10 razy 10

  Byle przy korycie.

 • uszatek_1

  Oceniono 9 razy 9

  ...teraz wyraźnie widać CO jest dla polityków najważniejsze w naszym kraju..... - tylko dobre miejsca na listach wyborczych....! Gdyby w Polsce istniała (choć, czy nie istnieje od dawna mam wątpliwości) partia DEBILI z DEBILEM na czele a byłaby pewność,że na dobrym miejscu dostanie się "do żłoba" czyli do parlamentu, to GWARANTUJĘ , że wielu polityków(..?) natychmiast zmieniłoby swoje poglądy żeby się ZAŁAPAĆ....a pierwszym z nich byłby oczywiście Rysio Czarnecki..... , bo dobro wspólne takim jak on i wielu innym "politykom" jest CAŁKOWICIE OBOJĘTNE...... alleluja i do przodu...

 • gen_flaszka

  Oceniono 6 razy 6

  jak czytam wypociny pisdzielca "amanasunta" to czuje nie tylko asymetryczny, wolski absmak, ale równiez asymetryczny zal, ze w TU-154 nie zmiescilo sie asymetrycznie ...

 • polsz

  Oceniono 6 razy 6

  @wlomat1
  lepsze milc zenie gdy ktoś poprosi niż wymuszanie milczenia wsadzaniem do aresztu wydobywczego, przecież to była ulubiona metoda twojego idola Ziobry
  @pani_basia
  PiS od początku robi to samo. Jeszcze niedawno pani Kluzik lizała Kaczyńskiemu ...buty i nagle się obudziła? Miesiąc temu pluła na PO a dziś to jej ukochana partia. Fałsz tej pani jest porażający. Swoją drogą pamiętam jak politycy PO byli oburzeni gdy PiS "werbowało" Beger. Dziś sami podkupują polityków z różnych parti ale teraz to jest szlachcetne działanie

 • polsz

  Oceniono 8 razy 6

  @paka48
  kluczeem klęski lewicy była tzw afera Rywina. Piszę tzw afera bo w rzeczywistości nie było żadnej afery. Ot pijany Reżyser filmowy opwiadał pierdoły redaktorowi znanego pisma. Nie wręczono żadnej łapówki, nie zmieniono żadnych przepisów, nikt z nikim niczego nie ustalał. Cała ta afera miała na celu jedynie udoopienie lewicy i wykreowanie nowej elyty. Wyborcza i TVN rozdmuchały pseudo aferę dzieki której do władzy doszły ugrupowania przez nich popierane. PiS miało swoje za uszami i nie było dnia by GW lub TVN nie donosiły o skandalach w tej partii. Ale jakoś dziwnie milczą o syfie w PO. Każda afera z udziałem polityków PO dziwnie szybko przestaje interesować media i przy udziale służb, które PO kontroluje szybko zostaje zamieciona pod dywan a PO-wcy uznani za niewinnych. Afera hazardowa jest tego doskonałym przykładem. Były spotkania, narady, ustalenia, zmieniono przepisy, wyświadczono dziwne przysługi i co? Ano wg prokuratury nic. Nikt się z nikim nie spotkał, nic się nie stało

 • r1234_76

  Oceniono 6 razy 6

  wszystko fajnie, państwo PiS istniało. Tylko, że zamiast zrobić z tego RP, zrobiono z tego państwo PO.

  to w państwie PO:
  - tajne służby podsłuchują obywateli kilkaset razy częściej, niż w RFN
  - poszerzono upranienia tajnych służb
  - te tajne służby zamiast zajmować się bezpieczeństwem państwa, ścigają prymitywnych żartownisiów
  - już trzy razy próbowano wprowadzić cenzurę
  - co jakiś czas organizuje się sesję nienawiści, a to do dopalaczy, a to do hazardu, a to znowu do kiboli - celem odwrócenia uwagi od niekompetencji i korupcji rządzących.
  - policja wręcz poluje na przejawy krytyki rządu...

  dalej myślicie, że w opozycji do PiS należy głosować na PO, albo kogokolwiek z Bandy Czworga? pomyślcie jeszcze raz. są alternatywy.

 • vikot2

  Oceniono 7 razy 5

  Do blackjacenty.
  Drogi czarny jacku, czarny i kudłaty.
  Ludzi z ulicy zaprasza do polityki twoja partia, twój wódz.
  Dlaczego?
  Bo takimi ludźmi można manipulować.
  Marsze z pochodniami, z NOP-em (faszyści) i kibolami - co ci to przypomina?
  Wystarczy posłuchać co mówi ten mały człowiek chory z nienawiści.
  Wystarczy posłuchać co mówią jego przyboczni - Kempy, Zielińskie, "brudy" Brudzińskie, Błaszczaki i Hofmany.
  Wystarczy posłuchać co mówi mister Twister były minister, wyszkolony w donoszeniu na kolegów już w szkole średniej, nagrywający kolegów i donoszący na nich na studiach, podsłuchujący przeciwników politycznych w czasie swojego urzędowania.
  Cel uświęca środki, usprawiedliwia niegodziwość i daje licencje na zabijanie.
  To kierunek polityki twojego fuhrera i jego sekty.
  Dał przykład jak szanuje pamięć o tych, którzy zginęli w katastrofie.
  Hucpa, szowinizm, bezczelność, insynuacje, szkalowanie, kłamstwa powtarzane wielokrotnie (co miałoby je uwiarygodnić) - i media z pozoru "katolickie" a naprawdę, propagujące szowinizm, faszyzm, nietolerancję.
  Posłuchaj co mówi ten diabeł w habicie, niejaki Tadeusz R. i zobacz jak niewiele mu do przemówień najbardziej zajadłych stalinistów, i pomyśl czym twój wódz różni się, w warstwie werbalnej, od realizatorów polityki "rasy panów".
  No czym?
  Kto rasie panów przeciwstawiał podludzi?
  Kto "prawdziwym Polakom" przeciwstawia niegodnych tego imienia Kaszubów, Ślązaków, Czechów, Słowaków, Niemców, Ukraińców - których jedyna winą jest to, że śmieją się czuć Kaszubami, Ślązakami, czy Niemcami.?

  Jak się nazywa taka ideologia?
  Jak się nazywał ich wódz?

  Co ci przypomina okrzyk tłumów?
  Jarosław, Jarosław.
  Pamiętasz może z historii, kto tak uwielbiał marsze z pochodniami?
  Kto potem palił nieprawomyślne książki?
  Kto potem palił ludzi?
  Dlatego nikt już Kaczyńskim nie straszy, on sam pokazuje drogę po której zdąża on i jego patia.
  To zagłada państwowości i Państwa Polskiego w imię ich partyjnych interesów, w imię parcia do władzy.

 • vikot2

  Oceniono 5 razy 5

  extrafresh
  Olek!
  Goleń już zdrowy!?
  -------------------------
  Wyzdrowiał na wiadomość, że LESEK nie pojechał do Niemiec bo jakieś lokalne pisemko nazwało go KARTOFLEM.

 • swawolny_dyzio

  Oceniono 7 razy 5

  Ja czułem absmak gdy Richard Henry Czarnecky przechodził z Samoobrony do pisu byle tylko zostać przy korycie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX