Tomczykiewicz w TOK FM: PiS-owi śmierć Blidy nie uszła na sucho. Stracili władzę

- Mamy miesiąc, by zastanowić się, czy poprzemy raport Kalisza - powiedział Tomasz Tomczykiewicz, poseł PO, wiceprzewodniczący komisji śledczej ws. śmierci Blidy. Jacek Żakowski zaniepokoił się: Jako obywatel mam poczucie, że może im to ujść na sucho. Tomczykiewicz: Na sucho nie uszło, bo stracili już władzę.
Raport komisji śledczej ds. zbadania okoliczności śmierci Blidy. CZYTAJ WNIOSKI >>>

Przewodniczący klubu PO Tomasz Tomczykiewicz tłumaczył w Poranku Radia TOK FM, dlaczego przedstawiciele jego partii w komisji śledczej Kalisza unikali dyskusji publicznej podczas jej prac. - Nie zwołaliśmy ani jednej konferencji prasowej, bo uznaliśmy, że to tak poważna sprawa, że wymaga ciszy politycznej. Być może to z punktu widzenia marketingu politycznego nie było dobra zachowanie - mówił poseł.

- Z punktu widzenia bezpieczeństwa obywateli też niedobre - dodał Jacek Żakowski. - Jako obywatel mam poczucie, że może im to ujść na sucho. A to już zachęta dla innych, żeby iść tą drogą.

- Na sucho im nie uszło, bo stracili władzę - odpowiedział Tomczykiewicz. - Oprócz wniosków dla ministra i premiera sa jeszcze wnioski wobec funkcjonariuszy najwyższego szczebla, którzy pełnią ważne funkcje w PiS - dodał."Trzeba pokolenia, żeby doszło do współpracy PO z PiS"

Tomczykiewicz nie chciał sprecyzować, czy posłowie Platformy poprą raport Kalisza. - Dyskutujemy. Mamy miesiąc, by podjąć decyzję - powiedział poseł, który jeszcze sam się wczytuje w dokument.

Żakowski, poruszony spokojem, z jakim Tomczykiewicz mówi o sprawie, zapytał, czy w takim razie jest niewykluczone, że PO wejdzie w koalicję z PiS po wyborach, "skoro te partie tak zgodnie współpracują". - To jest niemożliwe. Trzebaby pokolenia, żeby doszło do współpracy.

"Chodź Rysiek do nas. Tam nie ma miejsca dla ciebie"

SLD ujawniło wstępny kształt list wyborczych. Kalisz znalazł się dopiero na trzecim miejscu na liście w Warszawie. Nie chce kandydować. Trzecie miejsce dla mnie? Dziękuję, nie startuję.

- Widzi pan miejsce dla niego w PO? - Żartowaliśmy tak w komisji: Rysiek, chodź do nas, bo tam nie ma dla ciebie miejsca. Ale to w charakterze żartów. Napieralski nie zrobi tak katastrofalnego błędu i nie wypchnie kolejnego popularnego polityka z SLD, który w dodatku stał na czele komisji śledczej. Przecież temat śmierci Barbary Blidy był dla lewicy priorytetowy - mówił Tomczykiewicz.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (106)
Tomczykiewicz w TOK FM: PiS-owi śmierć Blidy nie uszła na sucho. Stracili władzę
Zaloguj się
 • apostata99

  Oceniono 21 razy 17

  Jak pan panie pośle Tomczykiewicz chce wytłumaczyć ślazakom, że Kaczyński i Zibro nie będą osądzeni???Specjalnie podkreślam ślazaków ,bo jest pan podobno ślązakiem tak samo jak śp. pani Barbara Blida . Jak pan chce ludziom spojrzeć w oczy na niedzielnej mszy, kiedy nie chce pan aby sąd w postaci Trybunału Stanu sprawę rozpatrzył???Coś państwo z PO zaczynacie kręcić chroniąć Kaczynskiego i Ziobro przed Trybunałem Stanu. Coś tu zaczyna po prostu śmierdzieć a jeśli pan tego nie czuje to być moze tylko dla tego,że własny smród jest dość trudno wyczuwalny???

 • ulisses-achaj

  Oceniono 21 razy 17

  To jedna z NAJGŁUPSZYCH i wstrętnych wypowiedzi polityków PO. Panie Tomczykiewicz od kiedy to "amnestia" się kogoś obejmuje, bo biedak utracił władzę?? Zginął człowiek! Jego śmierć wedle pana słów "opłaciła" winy ZZ i JK bo PO przejęła władzę. Ergo: pożyteczny i korzystny dla PO rezultat tego i innych nadużyć oznacza, że skoro były korzystne , ich sprawców nie należy karać. Słupki uderzyły Panu do głowy? Jak mam glosować na kogoś takiego i taka partię??

 • mrkolek

  Oceniono 18 razy 16

  Ciekawa rozmowa z posłem Widackim i jego bojach z państwem PIS.
  Pomimo prawie 4 lat rządów PO w prokuraturze nic się nie zmieniło, dalej są tam ziobrowi prokuratorzy. PO jest mocna tylko w propagandzie, wcale nie walczy z PIS-em

 • gupek-wioskowy

  Oceniono 19 razy 15

  Z tym, że PiS może do władzy dojść, więc na ten argument rodzi się pytanie co się zmieniło w polskim prawie, by taka sytuacja się nie powtórzyła. Do tego właśnie potrzebny jest Raport Kalisza i temu służy. Nie może być tak, by można było bezkarnie zacierać ślady, by politycy rządzącej partii mogli urządzać legislacyjną jatkę posłów z innych ugrupowań. I wykorzystywać władzę do realizacji prywatnej zemsty.

 • skiter

  Oceniono 19 razy 15

  żałosne...
  włamywaczowi też nie uszło na sucho - podczas ucieczki złamał nogę, zostawmy gościa w spokoju, "wuj" z prawem :(

  chyba na te cioty głosował już nie będę

 • jadu69

  Oceniono 14 razy 14

  Mimo iż jestem prawie ślązakiem nie lubię Tomczykiewicza. nie wiem skąd Premier Tusk wytrzasnął tego infantylnego typka, który czasem mówi tak, jak by nie znał znaczenia słów i zwrotów w języku polskim.

 • konigin

  Oceniono 19 razy 13

  Przestancie w koncu pekac przed tym gnojostwem pisowskim. Gdyby oni mieli taka mozliwosc, to z spiewem na ustach i przytupem pociagneliby Tuska do Trybunalu.

 • pisiory_na_marsa

  Oceniono 21 razy 13

  PO nie pozwoli zrobić krzywdy kartoflowi i jedo przydupasom.Bo gdyby ich zabrakło,musieliby się wziąć do prawdziwej roboty. I zaczęliby być rozliczani ze swojej pracy. A tak,to barany z pisu robią wszystko,żeby PO władzy nie straciło. Więc Tusk z kolesiami nigdy nie pozwolą na to,żeby pisiory zniknęli. A tu mamy tego przykład. I myślę,że będa sztucznie podtrzymywać przy życiu ten chory twór,jakim jest pis. Zresztą obie te partie nie mogą istnieć bez siebie. :(

 • i33il33

  Oceniono 15 razy 11

  E,filozofie Tomczykiewicz.
  PiS nie stracił władzy przez skorumpowaną Blidę,tylko przez głupawego Zioberka i Kamińskiego,którzy oskarżali bezpodstawnie Leppera i zmontowali prymitywną prowokację,Kaczmarka,Krauzego jednym słowem nadużywali służb do eliminacji tych którzy dla Ziobry byli niewygodni w partii i koalicji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX