Jakubiak: Dla Kaczyńskiego wrogiem jest zawsze emanacja Adama Michnika

PiS i PO mentalnie są tacy sami jak dawny PZPR. Nie pozwolimy im znowu podzielić się władzą jak w 1989 r. - mówi w wywiadzie dla ?Wprost? Elżbieta Jakubiak, posłanka i skarbnik PJN.
Jakubiak w najnowszym wywiadzie dla tygodnika "Wprost" ostro krytykuje zarówno Jarosława Kaczyńskiego jak i Donalda Tuska.

Betonowanie systemu

- Tusk nauczył się jednego: nie zaciągać zobowiązań, bo inaczej wszyscy je wypomną. Więc serwuje nam całkowite wodolejstwo - twierdzi posłanka.

Jakubiak podkreśla, że PiS i PO bardzo przypominają dawny PZPR. - Mentalnie są tacy sami. Jarosław jest ideowym przywódcą, który kreuje wizję, a reformatorem jest Donald. Mówi: "To trzeba zmienić, może nie wszystko robimy dobrze, ale będziemy lepsi", i składa samokrytykę. To komiczne - uważa posłanka.

Tusk i Kaczyński, którzy betonują system, to według Jakubiak "oni" - beneficjenci ostatnich 20 lat, którzy umówili się, żeby zachować wszystko na zawsze. - Mówią: "wy macie swoje 25, my swoje 35 proc., może kiedyś się zamienimy rolami, dzisiaj grajmy tak". My się na to nie zgadzamy, bo oni nie załatwiają naszych spraw, tylko prowadzą ten swój spór - podkreśla Jakubiak.

PJN chce odsunąć PiS i PO od władzy

Głównym celem PJN jest odsunięcie od władzy PO i PiS. - Bo Tusk i Kaczyński prowadzą wojnę tylko po to, żeby zabetonować system. (...) Pracujemy. Nie pozwolimy "im" znowu podzielić się władzą, tak jak w 1989 r. - deklaruje.

W tym celu partia jest gotowa wziąć kredyt na kampanię. Jakubiak deklaruje, że jeśli partii nie uda się zdobyć więcej niż 3 proc. poparcia (wówczas nie dostanie z budżetu zwrotu nakładów na kampanię) to politycy spłacą kredyt solidarnie. Według Jakubiak, by wejść do parlamentu, PJN potrzebuje ok. 750 tysięcy głosów. - Jest wyliczony koszt zdobycia tych głosów. Myślę, że w naszym przypadku to nie więcej niż 3 mln zł - mówi.

Prezes i emanacje Michnika

Według posłanki PJN, dla Kaczyńskiego wrogiem jest zawsze kolejna emanacja Adama Michnika. - Czasem Michnik nazywa się Cimoszewicz, czasem Jan Bielecki, a czasem Tusk. Wszystko jedno, jak się dla niego ten Michnik nazywa, on prowadzi spór o to, czy w Polsce może rządzić centroprawica - wyjaśnia rozmówczyni "Wprost". Ten spór Kaczyński przegrał, bo, jak mówi Jakubiak, "nie umie stworzyć centroprawicy".

Cały wywiad w jutrzejszym "Wprost".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (7)
Jakubiak: Dla Kaczyńskiego wrogiem jest zawsze emanacja Adama Michnika
Zaloguj się
 • adalbert.13

  Oceniono 3 razy 3

  to jednak jest pisuardeska bura persona , na 99,99%

 • barbarakos

  Oceniono 4 razy 2

  Cala krytyka tej pani, tak zreszta jak i PiSu, w ktorym przeciez przez tyle lat dzialala (por. tez dzisiejsze wystapienie JK), polega na przyklejaniu etykietek: ten jest bury, ten rudy, zdrajca, nic nie zrobil, nie nadaje sie. My zrobimy/zrobilibysmy to lepiej. A ze w przeszlosci robilismy to gorzej albo wrecz fatalnie - tego przeciez i tak nikt nie pamieta. A merytoryczne argumenty ? Po co? A jak ktos przypomni, ze w jedna noc PiS przejmowal cale media? No, prosze panstwa, to jest atak na biedna opozycje, seans nienawisci.

 • stefaniszyn

  Oceniono 2 razy 2

  Ktoś musiał jej te dywagacje sprzedać. Sama by tego nie wymyśliła.

 • zula04

  Oceniono 1 raz 1

  Ilekroc slucham komentarzy pani Jakubiak, to tak jakbym slyszala Jaroslawa Kaczynskiego.
  Ta sama retoryka . Konkurencja polityczna jest wroga i szkodliwa a najlepiej zachwalac wlasny ogonek.

 • boleknoket

  Oceniono 1 raz 1

  Zawsze będzie ten sam problem, kiedy do rządowego koryta będą pchać się osoby, które większość swojego życia przeżyły w komunisycznej traumie. I mimo, że sam należę do tego pokolenia, twierdzę stanowczo, iż wszystkich tych 35 latków (plus) powinno się odstawić jak najdalej od życia publicznego i mass-mediów.

 • alina85l

  Oceniono 1 raz 1

  Pani Jakubiak powinna odrobić lekcje historii z ostatniego dwudziestolecia. Mam wrażenie , że nie rozumie ona przemiany demokratycznej, która dokonała się w naszym kraju, może cierpi na amnezję i nie pamięta już czasów poprzedniego ustroju. Jej argumentacja o sposób myślenia są infantylne i żałosne, a nawiązanie do Adama Michnika świadczy tylko o nie zerwaniu pępowiny z PIS,em.

 • neumarkt

  Oceniono 1 raz 1

  Skąd ten wrogi stosunek do Adama Michnika? Przecież babunia Jarosława też z Odessy. A przecież pochodzenie, wg. starożytnych ksiąg, wywodzi się zawsze od płci pięknej!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX