"Kaczyński przestraszył Kluzik-Rostkowską". Gronkiewicz-Waltz o transferze

Pojawiły się informacje, że Hanna Gronkiewicz-Waltz jest niezadowolona z przejścia Joanny Kluzik-Rostkowskiej do PO. - To należy ocenić po wyniku tej osoby w wyborach - mówiła prezydent Warszawy. Ale przyznała, że jej zdaniem transfer Kluzik-Rostkowskiej jest "politycznie dramatycznym krokiem".
Podobno dwie wiceprzewodniczące PO - Hanna Gronkiewicz-Waltz i Ewa Kopacz są niezadowolone z ostatnich transferów do Platformy, zwłaszcza z przejścia Joanny Kluzik Rostkowskiej. - To należy oceniać po fakcie, tzn. po wynikach tych osób w wyborach - odpowiadała w TOK FM Hanna Gronkiewicz-Waltz. I dodała: - Tak się sprawdzał Radosław Sikorski, Jarosław Gowin czy ja, kiedy przyszłam do Warszawy i w 2005r. zostałam liderem listy.- Ale nie przechodziła pani będąc szefem sztabu innego kandydata - zauważyła Janina Paradowska. - To prawda. Nie sama osoba Joanny Kluzik-Rostkowskiej, ale bycie szefem sztabu Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich, budzi różne oceny - przyznała wiceprzewodnicząca PO. - Może z czasem Kluzik-Rostkowska podzieli się tym dlaczego tak ją wystraszył Jarosław Kaczyński, że zdecydowała się na taki politycznie dramatyczny krok - mówiła Gronkiewicz-Waltz.

"Jarosław Kaczyński jest groźny dla Polski"

Joanna Kluzik-Rostkowska mówi, że chce zatrzymać Jarosława Kaczyńskiego w drodze do władzy. - Jarosław Kaczyński jest groźny dla Polski, z punktu widzenia politycznego - przyznała Hanna Gronkiewicz-Waltz. I wyraziła nadzieję, że Polacy pamiętają dwa lata rządów PiS. - Decyzje zapadały w nocy. Wymieniano szefostwo różnych instytucji, żeby wprowadzić swoich ludzi do władzy. Już nie wspominając o różnych działaniach podejmowanych przez CBA - wymieniała wiceprzewodnicząca PO.

Jutro ogłoszenie Europejskiej Stolicy Kultury 2016

Już jutro międzynarodowa komisja wybierze miasto, które zostanie Europejską Stolicą Kultury w 2016 roku. - Jest to dla nas prestiżowa rywalizacja, są bardzo dobre kandydatury. My walczymy do samego końca - mówiła prezydent Warszawy w TOK FM.

- Jutro rano mamy przesłuchanie. Będziemy przekonywać jurorów, że to Warszawie się należy ten tytuł. Chociaż z reguły stolice zawsze mają mniejsze szanse - powiedziała w Poranku TOK FM Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM