Czuma: "Nie będę wnioskował o Trybunał Stanu"

PRZEGLĄD PRASY. Andrzej Czuma zapowiada, że raport z prac sejmowej komisji śledczej do spraw nacisków będzie gotowy do końca lipca - pisze "Rzeczpospolita". Przewodniczący komisji dodaje również, że nikomu nie zostaną postawione poważne zarzuty.
W rozmowie z dziennikarzami "Rzeczpospolitej" Czuma dodaje, że w tej sprawie nie można mówić o CBA jako o policji politycznej. Zaznacza jednocześnie, że ta instytucja nie działała w sposób prawidłowy. Były minister sprawiedliwości uważa, że są pewne działania CBA i innych służb, które trzeba ocenić i opisać, ze względu na ich szkodliwość. Jednak te uchybienia nie są na tyle poważne, aby stawiać kogoś przed Trybunałem Stanu.

Sejmowa komisja do spraw nacisków badała między innymi sprawy podsłuchiwania dziennikarzy, zatrzymania byłego ministra sportu czy aferę gruntową.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (6)
Czuma: "Nie będę wnioskował o Trybunał Stanu"
Zaloguj się
 • paw73

  Oceniono 4 razy 2

  Czuma vel bankrut, ja też cała PO tworzą kokon ochronny dla PiS.
  PO z PiS wielka koalicja hipokrytów!

 • romp66

  Oceniono 1 raz 1

  Pan Poseł Czuma z PO, dla dziennika Rzeczpospolitej stwierdził że minister Ziobro działał zgodnie z prawem . Przewodniczący komisji do spraw nacisków Czuma stwierdza ze, CBA i pan Kamiński nie działali na zlecanie polityczne i nie buła to policja polityczna. Poseł Czuma, chwali szefa CBA Kamińskiego, za profesjonalizm.
  Obecna działalność posła PO Czumy , sprowadza się do jednego , chronić PiS jak tylko można.
  Cała Polska widzi ze PO bez straszeniem PiS, nie istnieje , dlatego tak ich chronią.

 • wodnik55

  Oceniono 3 razy 1

  dlaczego PO trzyma jeszcze Czumę w swoich szeregach, osoba o takiej moralności, przestępca niespłacający swoich zobowiązań i on wypowiada się o TS, spadaj pseudo rewolucjonisto i skorzystaj z okazji do milczenia na tematy których nie rozumiesz czyli praworządność

 • trajkotek

  0

  ludzie chcą igrzysk: areny, na ktorej wytoczy się krew z pisiorów - a tu flak, kiszka, uwiąd starczy ...
  pozostaje wrócić do nigdy-nie-konczącej-się-historiiiiiiiiiii
  glosmichnika.blox.pl/2011/06/Wiemy-na-co-jest-chory-1.html

 • kwapek-3

  Oceniono 4 razy 0

  W tym przypadku premierowi Tuskowi udał się strzał w "10". Co prawda mianowanie p. Czumy na ministra Sprawiedliwości, ośmieszało jego rząd, ale już powierzenie temu panu funkcji przewodniczącego, tak wrażliwej komisji sejmowej, gwarantowało premierowi absolutny spokój, bo przecież "kruk krukowi oka nie wykole".

 • brel0

  Oceniono 4 razy 0

  a kim jest pan Czuma ??????? Tak skompromitowana postac nie powinna byc pokazywana w mediach

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX