"Prezesa PiS nęka się jak za czasów PRL"

- To jest nękanie rodem z czasów dawnych, gdzie używało się tego typu metod, aby usuwać opozycję - komentował Tomasz Poręba w Radiu Zet decyzję warszawskiego sądu, by biegli psychiatrzy zdecydowali, czy stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego pozwala mu na uczestnictwo w procesie.
Sprawa, która toczy się przed warszawskim sądem, dotyczy procesu karnego wytoczonego przez byłego szefa MSWiA Janusza Kaczmarka prezesowi PiS za pomówienie go określeniem "agent śpioch". Warszawski sąd chce, by Jarosława Kaczyńskiego przebadali biegli.

Tomasz Poręba przypomniał, że Jarosław Kaczyński złożył już wniosek o odsunięcie sędziego od tej sprawy. - Jarosław Kaczyński uważa, że to jest nękanie go rodem z czasów dawnych, z czasów PRL, gdzie używało się tego typu metod, aby usuwać opozycję, aby atakować inaczej myślących - powiedział w Radiu Zet Tomasz Poręba, szef sztabu wyborczego PiS.

- To świadczy o całkowitym upolitycznieniu sądów w Polsce - mówił eurodeputowany podkreślając, że traci zaufanie do polskich sądów pod rządami PO. Zdaniem Poręby, działania, które są podejmowane przez sąd wobec Jarosława Kaczyńskiego, są niewspółmierne do sprawy. - To jest przekroczenie wszelkich norm. To modelowy przykład nękania opozycji - podkreślał kilkakrotnie."Nie chcemy prowadzić wojny"

- Kampania będzie trudna - mówił w Poranku TVN24 Tomasz Poręba. Szef sztabu wyborczego PiS obiecuje, że w jej kampanii będzie bardzo konkretne i merytorycznie.- Nie chcemy prowadzić z nikim wojny, chcemy proponować konkretne rozwiązania dla Polski. To nie jest czas, żeby bojować - mówił w TVN24, choć dodał, że emocji na pewno nie da się uniknąć.

Tomasz Poręba zapowiada, że myślą przewodnią PiS w kampanii wyborczej będzie: "Silna Polska w Europie".

Eurodeputowany, o którym w ostatnich dniach zrobiło się w mediach głośno, nie uważa, by koledzy z partii zazdrościli mu wkroczenia do czołówki polityków PiS. - Jestem w partii prawie od samego początku. Mam bardzo dobre kontakty z leadershipem mojej partii - mówił. Dodał jednak, że pewnym zaskoczeniem była dla niego propozycja Jarosława Kaczyńskiego, by został szefem sztabu wyborczego PiS. - Ale znam siebie i swoją wartość i jestem przekonany, że sobie poradzę - zapewnił.

Kim jest Tomasz Poręba, szef sztabu wyborczego PiS? >>

Koleżanki mówią o nim "ciacho". Poznaj tajną broń PIS-u [ZDJĘCIA] >>>Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (27)
"Prezesa PiS nęka się jak za czasów PRL"
Zaloguj się
 • budionnyj

  Oceniono 13 razy 11

  ja sadziłem, ze Pan Kaczyński jest takim samym obywatelem RP jak ja czy Pan Zaremba.
  Wyglada na to, że w opinii niektórych pismaków Pan Kaczyński zasługuje na nadobywatelstwo, z uwagi na bycie liderem opozycji ( czesci opozycji). Taki status NAD_OBYWATELA nie wynika wprawdzie z konstytucji ale Panu Kaczynskiemu sie oczywiscie nalezy.

  Pan Kaczyński jest ostakrzonym w sprawie karnej i podobnie jak kazdy inny obywatel jest przez sąd traktowany w sposob zapewnijacy mu pełnię obywtelskich praw. O ile sedzia ma watpliowosci co dos tanu psychicznego oskarzonego, zobowiazany jest do przeprowadeznia badan w celu wylkuczenia takiej sytuacji, w której skazany zostanie człowiek nie mogący w istocie odpowiadac przed sadem.

 • adalbert.13

  Oceniono 13 razy 11

  To nosi nie tyle znamiona nękania co kwękania.
  Cytując klasyczkę, nijaka posłanka Kempa : Kaczyński otrzymał "medialny strzał w potylicę".
  Nie można bezkarnie tyle czasu pieprzyć głupot i otrzymywać za to forsę podatnika.
  Antysystemowa postawa prezesa została doceniona, a że nie pomyśli rzeczonego, jego pech.

 • pawel.nn

  Oceniono 12 razy 10

  "To świadczy o całkowitym upolitycznieniu sądów w Polsce" - ubrał się diabeł w ornat i na mszę dzwoni - to za czasów PiS-u państwo polskie nie było upolitycznione?

 • siarymon

  Oceniono 9 razy 9

  patria PiS to jest partia głupków i psychole tych durni nie można dopuścić do władzy bo wszystko zniszczą to co dotąd Polska osiągnęła

 • fojs

  Oceniono 9 razy 9

  "Jak Kali ukraść krowę to dobrze, ale jak Kalemu ukradną krowę to bardzo źle". Taka jest moralność wielu polityków. Szczegolnie z PiSu.

 • mamabpl

  Oceniono 9 razy 9

  Rozumiem, że jeżeli jakimś cudem PiS doszedłby do władzy, to zrobi porządek z sądami i sędziami. I wtedy to nie będzie upolitycznienie.
  Moja babcia mawiała, że jak Pan Bóg chce kogoś ukarać to mu rozum odbiera.

 • klara551

  Oceniono 11 razy 9

  A cóż pan Zaręba może powiedzieć o nękaniu opozycji w PRL? I o jakim nękaniu mowa? Czyżby do wezwania nie dołączyli pączka?

 • arvelli_net

  Oceniono 10 razy 8

  .... sąd chce ustalić czy pozwany jest normalnym czy skończonym kretynem!... jeśli tylko normalnym to pewnie może odpowiadać za swoje czyny, wypowiedzi i straszenie polaków ale jeśli skończonym kretynem to chyba za bardzo nie może brać odpowiedzialności i w zwiazku z tym pisowcy powinni skrócić mu łańcuch i założyć kaganiec!

 • kuchel

  Oceniono 11 razy 7

  Wszyscy wiemy, ze Kaczor to swir ale teraz bedziemy to miec na pismie:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX