Komentarze (140)
Sejm zaostrzy ustawę aborcyjną? Gowin odpowiada Terlikowskiemu
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • do_kompletu

  Oceniono 9 razy 9

  Do wszystkich obrońców zycia

  z pretensjami uderzajcie do Boga bo to jego pomysł, żeby dzieci rodziły kobiety i to w dodatku po 9-cio miesiecznej ciązy. I jakoś nie przejmuje się tym tak jak wy, że któremus się nie uda urodzić. I wcale nie mam na mysli aborcję tylko naturalne powody takiego satnu rzeczy.

  oże życie wcale nie jest az tak wazne jak wam się wydaje

 • saganek

  Oceniono 9 razy 9

  Obawiam się tego głosowania. Nie ma co się oszukiwać. Ciemnogód, hipokryzja i wola bycia posłem zwycięży. Jestem przerażona bagnem fałszu,zakłamania i arogancji w jakim tarza się znaczna część naszych posłów. Biedna nasza demokracja której grozi święta inkwizycja.

 • gucio994

  Oceniono 11 razy 9

  Od zawsze jest tak, że jak idą wybory wraca temat aborcji. Rydzykowi rzucają temat licząc, że zbiją parę punktów procentowych. Jest ustawa, jakiś tam kompromis i trzeba tylko zadbać o jego przestrzeganie. Terlikowski i jego mocodawcy nie rozumieją tego, że powinni się odwoływać do sumień i rozsądku przyszłych matek, ojców, dziadków a nie do prawa karnego, ustaw czy innych zakazów. Rolą Kościoła i jego aktywistów nie jest tworzenie prawa, tylko uświadamianie ludzi czym jest aborcja i pomagać ludziom w trudnej sytuacji, najlepiej indywidualnie. To jest zwykle problem medyczny. Ciężka choroba dziecka, zagrożenie życia matki. Terlikowski się na tym nie zna. I nie powinien zabierać głosu, bo jego wynurzenia to ogólniki, które budzą niechęć i obrzydzenie u ludzi, którzy się trochę na tym znają

 • otoosh

  Oceniono 11 razy 9

  Czyli kobietę zgwałconą przez jakiegoś wyrzutka po raz drugi chce zgwałcić pan Terlikowski...
  Jakie to chrześcijańskie...

 • nioma

  Oceniono 11 razy 9

  amberka2> ale to niewazne czy dziecko bedzie kochane czy nie, co bedzie przezywac matka. To jest nieistotne. Najwazniejsze to urodzic. I juz.
  Podejrzewam, ze jak ciaza bedzie zagrazac zyciu matki to tez sie powinna poswiecic, no bo dlaczego płód mialby byc usuniety? Niech umieraja razem. A, ze np w domu sieroty zostana? Olac, te, co juz sie urodzily nikogo nie interesują.

 • rezun-one

  Oceniono 11 razy 9

  Bogu a nie kościołowi dzięki, jesteśmy w strefie Schengen.
  Kika nawiedzonych osób z województwa Polska nie może całej Europie narzucić swoich praw.
  Paradoksalnie zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej otworzy naszym kobietom bezpłatny dostęp do tej usługi w wielu krajach Europy. Już nie tylko Szwecja będzie takim miejscem gdzie wystarczy mieć pieniądze tylko na bilet na prom.
  Dzięki pośle Gowin.

 • fred_die

  Oceniono 11 razy 9

  Dwóch debili gada o tym co ich kompletnie nie dotyczy. A o tym o czym rzeczywiście poseł powinien mówić czyli o stanie naszej gospodarki, ani słowa.

 • antykat

  Oceniono 8 razy 8

  Jestem ojcem dziecka z Zespołem Downa i kocham je, ale zmuszanie do posiadania chorych lub będących wynikiem gwałtu dzieci to okrucieństwo w czystej postaci. Najbardziej irytuje mnie, gdy na temat aborcji wypowiadają się osoby, których teoretycznie ta sprawa nie powinna w ogóle interesować i/lub nie mają pojęcia o czym mówią. Te 600 tys. podpisów to pewnie pierdzące babcie oraz zatwardziali katolicy, którzy mają zdrowe dzieci. Czy oni wiedzą z czym wiąże się posiadanie ciężko chorego dziecka? Jestem pewien, że nie. Może pan Terlikowski da przykład jako dobry katolik i zaadoptuje np. dziecko z rozszczepem kręgosłupa, wodogłowiem albo porażeniem mózgowym? Czy pan Terlikowski wie, że niektóre z mymienionych przypadków kończą się śmiercią dziecka niedługo po urodzeniu? Czy pan Terlikowski wie z jakim cierpieniem wiąża się takie przypadki i co czują rodzice, patrząc na swoje wijące się zbólu dziecko i nie mogą nic zrobić? Czy pan Terlikowski wie, że rodzice takich dzieci nie mają żadnego wsparcia ze strony państwa? Ja nie mam żadnego, żadnych dodatkowych pieniędzy a na rehabilitację trzeba czekać miesiącami (stracony nieodwracalnie czas) lub płacić 70-100 zł za godzinę. Pan Terlikowski nie wie tych rzeczy jak wielu innych, których nie będę już wymieniał. Ten człek to sadysta z umocowaniem w Watykanie, całkowicie pozbawiony empatii. Gowin, mimo że mu przeciwny, wcale nie jest lepszy, Jego argumentacja ma się nijak do problemów, o których pisałem. Niech ci panowie lepiej coś zrobią dla dzieci już narodzonych.

 • grundol1

  Oceniono 8 razy 8

  @a.k.traper
  "Dla ludzi żyjących według dziesięciu przykazań nie ma znaczenia czzy ustawa zabrania czy zezwala"

  Sęk w tym , że w dziesięciu przykazaniach nie ma nic o płodach a tym bardziej zygotach.

  "Każda normalna kobieta ma genetycznie zakodowaną opiekę nad poczętym dzieckiem."

  To po są testy ciążowe? Każda normalna kobieta powinna od razu wiedzieć że weszła w ten "błogosławiony" stan.

 • dzakarta

  Oceniono 12 razy 8

  Terlikowski - płatny pachołek kościoła !

 • nioma

  Oceniono 7 razy 7

  Panie Terlikowski: ile dzieci zaadoptowal pan w swoim zyciu? Tych chorych, uposledzonych, wymagajacych opieki 24 godziny na dobę. Ile godzin tygodniowo poswieca pan na zmienianie pileuch, smarowanie odlezyn, masowanie przykurczonych konczyn? Ile razy dziennie znosi pan w wozku chore dziecko z IV pietra, bo nie ma windy? Prosze powiedziec, jestem bardzo ciekawa jak strasznie sie pan poswieca. Toz naczy mam nadzieje, bo az trudno uwierzyc, ze tylko kłapie pan ryjem bez pokrycia.

 • rr44

  Oceniono 7 razy 7

  "nie można też karać śmiercią poczętego dziecka za przestępstwo jego ojca - pisze Ruch na stronie nienarodzeni.org.pl"

  W takim przypadku za przestępstwo ojca karze się przede wszystkim DZIECKO, które zostaje skazane na życie ze świadomością, iż jest potomkiem parszywego bandyty spłodzonym nie z miłości, tylko z nienawiści, i urodzonym tylko dlatego, że banda katolickich zwyrodnialców wprowadziła w Polsce totalitarne prawo odbierające kobietom godność i podmiotowość.

  A tak poza tym, to ciekaw jestem, ilu katolickich zwyrodnialców działających w tym "ruchu" adoptowało dzieci, w szczególności - chore, niedorozwinięte i pochodzące z patologicznych rodzin. Bo np. Terlikowski, choć długo nie mógł doczekać się własnego potomstwa, nie adoptował. Chore i niepełnosprawne dzieci z Polski najczęściej przygarniają Skandynawowie i Holendrzy, czyli przedstawiciele krajów, które katoliccy zwyrodnialcy nazywają "cywilizacją śmierci".

 • kierann

  Oceniono 9 razy 7

  Skończmy z fikcją!

  Aborcja jest legalna tylko w podziemiu. Hipokryzja ginekologów nie zna granic, ale skoro tyle na niej zarabiają, to sie nie dziwię. Skończmy z upokorzeniem kobiet i zalegalizujmy aborcję, jak wszyscy nasi sąsiedzi.

 • topix

  Oceniono 7 razy 7

  popatrzcie na sposób wypowiadania się Terlikowskiego, tak bardzo nie dojrzały emocjonalnie, że powinno się go wykluczyć z programów publicystycznych, a zawziętość, spójrzcie w oczy temu baranowi co tam widać zawziętość sadysty, fanatryka, któy na ołtarzu religijnych poglądów powie każde świństwo, zniszczy każdego przeciwnika,

 • topix

  Oceniono 9 razy 7

  Terlikowski to fanatyk emocjonalny, wierzy w swój mesjanizm, przez co jest niebezpieczny tak samo ja Hitler, matka Hitlera straciłą wcześniej 3 synów, a Hiltler przeżył, więc zaczął wierzyć , żę ma do wykonania misję zbawienie Niemiec, a Terlikowski też wieży w mityczną i alegoryczną mitologie chrześcijańską.

 • teacher

  Oceniono 9 razy 7

  Terlikowski to religijny radykał, piana z ust itp.

 • spock2

  Oceniono 9 razy 7

  Szkoda że ci żałośni obrońcy życia interesują się nim tylko na poziomie embrionalnym, ale idźcie na całego - dożywocie za aborcję, życie to życie.

 • ziarnoo

  Oceniono 9 razy 7

  Rozmowa w Terlikowskim to jak zwykle strata czasu, w dyskusji jak w ocenach sportowych skrajne powinny byc odrzucane.

 • rezun-one

  Oceniono 9 razy 7

  Zmutowane komórki ludzkie (rak) też maja prawo do życia aż do śmierci ich żywiciela.
  Powstały tak jak zarodek i tak samo się rozwijają, są tworem Boga.
  Nuże, panowie posłowie, zakazać aborcji raka, wreszcie czasem następuje samoistna remisja lub zdarza się cud. Nie można Boga i Jego świętych odcinać od możliwości czynienia cudów.

 • marismo

  Oceniono 6 razy 6

  Ten oszołom Terlikowski jest świętszy od papieża!!! To taki polski ajatollah.

 • tuad27

  Oceniono 6 razy 6

  Panie Terlikowksi, powołuje się Pan na boga ale jakiego, który z bogów jest dla Pana najważniejszy? Mów pan konkretnie czy mówi aPan o bogu o Allahu, Ra czy Zeusie. ? Bogów jest tysiące więc się pogubiliśmy. A może o naszego słowiańskiego boga chodzi Światowida?

 • wiszowaty

  Oceniono 6 razy 6

  Terlikowski - guru polskich sumień. Wal się na ryj.

 • rr44

  Oceniono 6 razy 6

  @wuk4:

  Aborcję należy tępić nie hipokryzją, ale edukacją, propagowaniem antykoncepcji i akcjami społecznymi.
  _______________

  Problem polega na tym, że katolicy tępią antykoncepcję tak samo, jak aborcję.

 • neumarkt

  Oceniono 6 razy 6

  Pozdrawiamy polskiego, katolickiego taliba, Terlikowskiego! To wyjątkowy przykład, że tego człowieka żadne racjonalne dowody, że Jego religia to stek akonfabulowanych "faktów", nie jest w stanie odwieść od tego oszołomstwa! Warto aby wczytał się w urocze "bajki z tysiąca i jednej nocy" pochodzące z tego rejonu ziemi gdzie wymyślono "niepokalane poczęcie, wniebowstąpienie" i odobne bajeczki!

 • gosc9876

  Oceniono 6 razy 6

  Ponieważ zarodek niewiele się rożni od komórki jajowej i plemnika osobno, proponuję rozszerzyć ochronę na wszystkie komórki jajowe i tyle plemników, ile jest jajeczek. KAŻDA NIEZAPŁODNIONA KOMÓRKA TO ZABITE ŻYCIE!!!! gwałciciele na ulice!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • sylwester51

  Oceniono 6 razy 6

  Dwa zapyziałe mózgi mają nam dyktować co chcemy a czego nie. Przez takich pacanów nasz kraj jest państwem wyznaniowym i bulimy na klechów parę ładnych miliardów zamiast łatać budżet i nakarmić głodne dzieci , posłać je do przedszkola i dobrych szkół. Jak wam nie wstyd gowin i terlikowski paść i łożyć gruby szmal na purpurowych katabasów jedźcie do Watykanu i tam liżcie pośladki spasionych purpuratów łaska pańska na was spłynie sprzedawczyki. Macie jeszcze śmiałość bronić największego szulera tatusia r plującego na kraj (chyba tak trzeba skoro tyle lat kopie państwo w dupę a ono mu liże pierścionek i zaprasza do opluwania do europarlamentu). Cóż za zakłamanie być przeciw unii a potem żądać szmalu katolicka uczciwość.

 • virtualizer

  Oceniono 8 razy 6

  obecna ustawa antyaborcyjna jest zla (aborcja powinna byc na zyczenie kobiety) ale jest jakims tam wypracowanym konsensusem i wymuszona przez kler. Nie mniej daje kobiecie pewne prawa co do aborcji . Proba wprowadzenia calkowitego zakazu pod dyktando krk doprowadzi Polske do nowej "wojny religijnej" i odradzalbym episkopatowi parcie na tą ustawe. Polska ad.2011 nie jest juz Polska sprzed 30-20 czy nawet 10 lat, stosunek duzej grupy społeczenstwa stal sie z neutralnego negatywnym wobec krk, ci ktorzy byli negatywni stali sie skrajnymi wrogami itd. Czy do krk nie dociera ze jego proby ingerencji w zycie prywatne ludzi spotykaja sie z coraz wieksza niechecia spoleczenstwa ?
  Krk w Polsce bedzie mial zawsze mocna pozycje -wynika to racji uwarunkowan historycznych i walki z komunizmem (chociaz w to ostatnie coraz mniej ludzi wierzy biorac pod uwage postawe wyszynskiego wobec sierpnia 80 r. i ilosc kapusi wsrod ksiezy) ale w koncu krk obudzi sie z reka w nocniku i z pustmi kosciołami-czego mu szczerze zycze.

 • taglinda

  Oceniono 8 razy 6

  panie Gowin,
  procedować nad gó...anym pomysłem może pan po godzinach i w czynie społecznym. Tymczasem diety poselskie pobiera pan za rzeczywistą i użyteczną pracę, a nie za ruchy pozorne.

  poza tym - z szacunku dla setek tysięcy podpisanych osób - może zechce pan pochylić się nad społecznym poparciem dla rozpisania referendum w sprawie aborcji? Gdzieś w 1995 wniosek w tej sprawie podpisało sporo więcej osób.... Wtedy towarzysz Glemp mówił, że to przypadkowe społeczeństwo, a inni nawiedzeni - że norm moralnych się nie głosuje. To jak to jest?

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 8 razy 6

  LUDZIE , NIE CHCRZCIJCIE DZIECI ! ODETNIJCIE WATYKAŃSKIEMU OKUPANTOWI STRUMYK Z KASĄ !!

 • jerzyk123

  Oceniono 8 razy 6

  Zakłada on "ochronę życia wszystkich dzieci bez wyjątku, w tym dzieci prenatalnie chorych i poczętych w wyniku tzw. czynu zabronionego". To po prostu wieje grozą! Czy to znaczy że mamy w kraju 600 000 bezmyślnych kretynów?

 • karo80.0

  Oceniono 5 razy 5

  Owszem, w przypadku tego głosowania w Sejmie można będzie zobaczyć kto jest tylko prymitywnym, przaśnym katolem z polskiego grajdoła, a kto jest osobą myślącą i otwartą na nieszczęścia kobiet.

 • starblast

  Oceniono 5 razy 5

  Gdyby takie prawo, jakiego chce Krk, klerykałowie, Terlikowski, przeszło to cofniemy się do średniowiecza, gdzie życie ludzkie nic nie znaczyło-wtedy robiono wszystko dla boga.

  Oni propagują stwierdzenie że kraje które legalizują aborcję są cywilizacją śmierci, a tak na prawdę sami do tej cywilizacji dążą. Całkowity zakaz spowoduje jeszcze większą turystykę aborcyjną, a kobiety pozostawione w kraju będą obawiały się rodzić w szpitalach, bo nikt im nie pomoże w razie zagrożenia życia. Może przez to spaść i tak niska dzietność. Ten postulat jest skrajnie egoistyczny, ale mogli go wymyślić wyłącznie sfanatyzowani faceci w sukiennkach. Kobiety, które je popierają: nie mogą mieć dzieci, urodziły, nie zamierzają rodzić, są zmanipulowane do ganic możliwości, bo wątpię, że tak łatwo chcą się pożegnać z życiem.

 • barka01

  Oceniono 7 razy 5

  Proponuję Ogólnonarodowe JAWNE Referendum w sprawie aborcji, zaś wszystkich tych którzy głosowaliby za zakazem aborcji wysoko opodatkować .
  Poplecznicy ustawy będą mieli satysfakcję moralną , a na niechciane i porzucone dzieci przynajmniej będą pieniądze!!!

 • 55_latek

  Oceniono 5 razy 5

  Aborcja powinna być dostępna dla każdego.

 • wasilewski79

  Oceniono 5 razy 5

  Poseł ma obowiązki nie tylko wobec katolików, ale także wobec niewierzących, którzy są obywatelami tego kraju! Nikt nikogo nie zmusza do aborcji! Jeśli dla pana Terlikowskiego życie komórki jest ważniejsze od życia matki, dorosłej,czującej istoty, to dla mnie to jest aberracja umysłowa, ale szanuję nawet takie bzdury. Byłbym wdzięczny gdyby pan Terlikowski szanował także moje prawo do decydowania. Dla mnie życie matki, która nie chce rodzić dziecka poczętego w drodze przestępstwa czy czy chce usunąć płód, który jest poważnie uszkodzony jest ważniejsze od zygoty. Bezduszne słowa Terlikowskiego mnie oburzają.

 • i-tyle

  Oceniono 5 razy 5

  frusto,

  "Tyle tylko, że dla katolików cyznniki biologiczne nie mają większego znaczenia, bo ich definicja człowieka sprowadza się do pytania, czy Bóg nadał zygocie duszę, czy też nie."

  Według katechizmu kościoła katolickiego dusza jest niepodzielna. Ponieważ bliźnięta mają dwie dusze, to zygota przed podziałem duszy mieć nie może.

  " Ale nie cierpię, gdy ktoś prowadzi dyskusję nie próbując nawet zrozumieć, dlaczego nasz przeciwnik się z nami nie zgadza"

  Co innego mieć inne zdanie, a co innego NARZUCAĆ innym coś według swoich chorych urojeń. Jak jest katolikiem to jego broszka, ale INNI maja swoje sumienia i swój rozum.

 • ksks3

  Oceniono 5 razy 5

  Niech Gowin z Terlikowskim układają sobie prawa pod dyktando biskupów ale nie dla Polaków. Dość już watykańskie wstecznictwo narozrabiało w naszym kraju.

 • ulther

  Oceniono 5 razy 5

  Poslowie nie sa w Sejmie katolikami ani reprezentantami kosciola katolickiego czy Watykanu a swoich wyborcow i maja popierac rozwiazania obiektywnie wlasciwe a nie wlasciwe z punktu widzenia ekstremistow religijnych.

 • i-tyle

  Oceniono 5 razy 5

  do_kompletu

  "Podstawowa różnica pomiędzy człowiekiem częściowo choćby ukształtowanym a zygotą jest fakt, że człowiek posiada mózg. i to jest definicja człowieka. człowiek bez mózgu jest martwy, więc twór bez mózgu nie może żyć i nie jest człowiekiem.
  Zygota jest jedynie POTENCJALNYM człowiekiem a nie człowiekiem, choć żyje w sensie biologicznym. "

  I tutaj dochodzimy do sedna problemu :) . "Obrońcy życia" charakteryzują się tym, że najczęściej mózgów nie mają, intelektualnie przypominają więc zygotę.

 • rr44

  Oceniono 5 razy 5

  "Wg tego zabicie (np dźgnięcie igłą) 9-miesięcznego dziecka w łonie matki tuż przed porodem nie jest zabójstwem dziecka? "

  Płód można nazwać człowiekiem w chwili, gdy staje się on zdolny do przeżycia poza organizmem matki, tj. ma wykształcone wszystkie potrzebne do tego organy, z układem oddechowym i pokarmowym na czele, czyli w 5-6 miesiącu ciąży. Niektórzy wiążą ten moment z funkcjami wyższych partii mózgu, które rozwijają się w 12-20 tygodniu. Dlatego za granicę dopuszczalności aborcji przyjmuje się trzeci miesiąc.

  O ile można i trzeba dyskutować o terminie dopuszczalności ciąży,. bo w niektórych krajach czy stanach USA jest on zbyt późny, to całkowity zakaz aborcji jest zbrodnią nie tylko na kobietach, ale przede wszystkim - na tych niechcianych i niekochanych dzieciach.

  No to jak, czy zobowiążesz się tu uroczyście do dożywotniego sfinansowania opieki nad dzieckiem z zespołem Downa, którego ojciec wypowiedział się na tym forum?

 • maria20

  Oceniono 5 razy 5

  Terlikowski i jemu podobni też powinni zostać poddani obowiązkowemu leczeniu :) Kto chce być katolikiem niech się tłumaczy przed pasibrzuchem chodzącym w sukience :) Kto jest normalny niech ma prawo wyboru jak w normalnych cywilizowanych krajach! Nie robić z Polski zacofanego kraju który będą wszyscy normalni ludzie wyśmiewać a nam będzie wstyd w nim mieszkać.

 • rr44

  Oceniono 5 razy 5

  >Ale nie przyszło by mi do głowy by grubasów i somalijczyków itp likwidować bo mają ciężko. Jak napisałem jeśli wolisz nie być to możesz zacząć od siebie.
  ________________

  Żeby ktoś został zabity, musi się najpierw urodzić. Aborcja to niedopuszczenie do tego, żeby ktoś się urodził.

  A jeśli tak Ci leży na sercu los urodzonych, ale niechcianych, niekochanych i cierpiących dzieci, to 25 tysięcy czeka w domach dziecka i ośrodkach opieki. Ile takich dzieci już zaadoptowałeś? A może chociaż zadeklarujesz się tutaj do dożywotniego finansowania opieki i rehabilitacji dla dziecka z zespołem Downa, o którym pisze na tym forum internauta o nicku "antykat"?

 • sprawiedliwy02

  Oceniono 5 razy 5

  Do "watako23"

  Jestem ciekaw co byś mówił będąc na miejscu kobiety

 • wuk4

  Oceniono 7 razy 5

  a propos @marekkolber:

  Przychodzi psychiatra na oddział i pyta pacjenta:

  - Kim pan właściwie jest?

  - Jak to?! Nie wie pan. Ja jestem Napoleon Bonaparte!

  - A skąd pan o tym wie?

  - Sam Bóg mi o tym powiedział!

  Podchodzi inny pacjent i mówi:

  - Nie, proszę go nie słuchać, to wszystko nieprawda! Nic takiego mu nie powiedziałem!

 • rr44

  Oceniono 5 razy 5

  Napieralskiego uważam za idiotę, ale gdyby w tej sytuacji zorganizował wielką akcję o przywrócenie prawa do aborcji, miałby mój głos.

 • koham.mihnika.copyright

  Oceniono 7 razy 5

  zydowskim targiem - zakaz aborcji tylko dla katoliczek.
  chyba rozsadne?

 • utracjusz79

  Oceniono 7 razy 5

  to spoleczenstwo powinno sie wypowiedziec czy chce zaostrzenia ustawy i czy chce jej wcale. czas skonczyc z wplywem religijnych dogmatow na nowoczesne spoleczenstwo.

 • lulumalibu2

  Oceniono 4 razy 4

  Nie ma bardziej piętnującej i drastycznej formy przemocy wobec kobiety niż gwałt. Ktokolwiek oczekuje przeżycia dodatkowych 9 miesięcy ciąży, porodu i wychowania dziecka gwałciciela po prostu nie wie co mówi.
  Od wielu lat pracuję z ofiarami gwałtu. Te kobiety czuja się brudne, niegodne miłości, nie potrafią wrócić do swoich związków, mają ogromne kłopoty z zaufaniem, z wyrażaniem emocji. Są potwornie okaleczone. Dzieci gwałcicieli będą przez nie odrzucone, znienawidzone i będą stanowić codzienny dowód i przypomnienie na zbrukanie i przemoc. Jeśli ktokolwiek ma w sobie choć minimum empatii nie może takiej rzeczy i takich cierpień oczekiwać od ofiary gwałtu. Coraz częściej mam wrażenie, ze katolicy to bezduszne bestie....

 • zawist9.live

  Oceniono 4 razy 4

  Ruszając przed wyborami sprawę aborcji Kościół pragnie wymusić na posł.ach katolikach
  posłuszeństwo i zmobilizować ich do politycznej jedności. Terlikowski wprost o tym mówi,
  gdy zapowiada,że niebawem okaże sie, kto jest "prawdziwym katolikiem". Projekt czytelny:
  dogmat kościelny ma rzucić władze państwowe na kolana !

 • balbina1_0

  Oceniono 4 razy 4

  Najgorsze jest to, że ci wszyscy "obrońcy moralności" zajmują się tematem do momentu narodzenia dziecka, później temat ich nie dotyczy. Nie interesują ich chore, niechciane dzieci, przerażone, bezradne matki. Oni zrobili swoje i umywają rączki. Urodziłaś to jest najważniejsze, ale radź sobie sama, Bóg z Tobą !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX