"Czy chcesz autonomii". RAŚ organizuje sondaż w dwóch miastach

"Czy jesteś za przywróceniem Górnemu Śląskowi autonomii, którą miał w Polsce w okresie międzywojennym?"- na takie pytanie będą mogli odpowiedzieć mieszkańcy dwóch śląskich gmin w "prareferendum", które organizuje w najbliższą sobotę Ruch Autonomii Śląska.
Działacze organizacji jako miejsce sprawdzenia nastrojów wybrali Lędziny i Imielin, niewielkie miasta poza aglomeracją śląską. Ich burmistrzowie zgodzili się wziąć udział w projekcie, głosy zliczać będą urzędnicy. -To bardzo ważne. Nikt z naszych przeciwników nie posądzi nas o fałszerstwo -podkreśla Dariusz Dyrda z RAŚ.

Każdy kto zechce wziąć udział w tej politycznej zabawie będzie musiał przedstawić dokument tożsamości. Nie trzeba być mieszkańcem Lędzin czy Bierunia . Jak mówi Jerzy Gorzelik, szef RAŚ wyniki tego "referendum" będą bardzo ważnym wskaźnikiem nastrojów, a sam plebiscyt jedną z części ambitnego planu.

- Zgodnie z naszą mapą drogową, celem jest uzyskanie autonomii w 2020 r. - mówi Gorzelik. Działacze RAŚ podkreślają, że nie chcą oderwania Śląska od Polski. Opowiadają się jedynie za państwem federacyjnym.

Prareferendum potrwa od 12.00 do 21.00. Wyniki mają być znane ok 22.30.

DOSTĘP PREMIUM