Wybory 2011. PJN tworzy "wielką koalicję". Rozmowy z SKL, UPR, KNP...

PJN rozmawia z szeregiem małych partii prawicowych o wspólnym starcie w wyborach. Decyzja o współpracy zapadnie najpóźniej za miesiąc.
W ciągu miesiąca PJN ma podjąć decyzję na temat wspólnej list wyborczych z mniejszymi ugrupowaniami prawicowymi - powiedział na antenie Sygnałów Dnia szef klubu parlamentarnego tego ugrupowania Paweł Poncyljusz. Rozmowy toczą się między innymi z Prawicą RP, Unią Polityki Realnej, Stronnictwem Konserwatywno-Ludowym i Kongresem Nowej Prawicy.

Paweł Poncyljusz zapewnił, że jego partia jest gotowa na taką współpracę i ma ambicję skonsolidowania szeroko pojętej prawicy i centroprawicy. Jak podkreślił, rozmowy z mniejszymi ugrupowaniami o tym profilu toczą się, ale decyzja zostanie podjęta dopiero w ciągu miesiąca. Paweł Poncyljusz zapewnił, że ugrupowania, z którymi rozmawia PJN, nie uprawiają propagandy.

Stronnictwo Konserwatywno-Ludowe już kilka miesięcy temu zapowiadało, że przyłączy się do PJN-u. Z kolei Prawica Rzeczypospolitej Marek Jurek zawarł koalicję z Unią Polityki Realnej. Obie partie również zapraszają PJN do współpracy.

Kongres Nowej Prawicy to ugrupowanie Janusza Korwin-Mikkego. Przedstawiciele partii życzliwie wyrażali się o współpracy z PJN-em i Markiem Jurkiem jednak ostatnio doszło do spięć na tle walki o kontrolę nad UPR.

DOSTĘP PREMIUM