Macierewicz wiarygodny? Hofman: "Biała księga sama się obroni?

- Antoni Macierewicz być może jest kontrowersyjnym politykiem, ale niech fakty się bronią same, za pana Macierewicza - Adam Hofman, rzecznik prasowy PiS, pytany w Poranku TOK FM o wiarygodność posła Macierewicza, przekonywał, że biała księga sama się obroni.
Lech Kaczyński nie chciał opublikować aneksu do raportu z weryfikacji WSI w wersji, w jakiej go otrzymał od Antoniego Macierewicza. Według prezydenta w dokumencie były fragmenty, w których "fakty zastąpiono interpretacjami". Jacek Żakowski pytał Adama Hofmana, czy raport w sprawie katastrofy smoleńskiej byłby do zaakceptowania w myśl standardów, których naruszenie Lech Kaczyński zauważył w raporcie WSI. - Pamiętam po opublikowaniu pierwszej części raportu WSI bardzo silną falę krytyki i procesy, które były wytaczane. Ale jak ostatnio pytałem Antoniego Macierewicza jak wyglądają te procesy, to na osiem sześć procesów wygrał, a dwa się jeszcze toczą - odpowiedział rzecznik prasowy PiS.

- Jak rozumiem nastawienie polskiego wymiaru sądowego, pupilem Macierewicz by nie był, a mimo to potrafił obronić swoje racje - podkreślał Hofman. - Niech fakty się bronią za Antoniego Macierewicza - dodał poranny gość TOK FM.

Rzecznik PiS zapewniał, że jeśli ktoś podważy któryś z dokumentów w białej księdze, przyzna mu rację. Zaznaczył jednak: - Jeśli się nie czyta białej księgi, bo przygotował to Macierewicz, to (trzeba wiedzieć, że - red.) nie jest tak do końca, bo przygotował to cały zespół ludzi. Macierewicz jest politykiem może kontrowersyjnym, ale jeśli poważnie traktujemy życie publiczne, to zobaczmy co jest w księdze. Księga się naprawdę sama obroni - mówił Hofman w TOK FM.

Hofman o ustawie aborcyjnej: Za. Choć naruszenie obecnego kompromisu jest niebezpieczne

Wczoraj w Sejmie odbyła się debata nad projektem ustawy antyaborcyjnej, wprowadzającej całkowity zakaz przerywania ciąży. Jacek Żakowski pytał swojego gościa, czy jest za zaostrzeniem prawa aborcyjnego. - Mamy w Polsce pewien kompromis związany z ustawą aborcyjną. On jest trudny dla wielu stron, ale jest. Wobec tego moim zdaniem otworzenie tego kompromisu i zmienienie tej ustawy może spowodować później retorsje - odpowiadał Adam Hofman. I wyjaśniał: - Np. w przyszłym parlamencie SLD będzie w koalicji i zażąda liberalizacji ustawy aborcyjnej.Adam Hofman mówił, że obecny kompromis jest wartością, bo pozwala chronić życie. Ale jednocześnie dodał: - Będziemy głosować za tym projektem i nad nim pracować, ale uważam, że gdyby zmienić coś w stronę która nas interesuje, to w przyszłym parlamencie może być gorzej. Lepiej uznać ten kompromis za coś, co funkcjonuje, bo może być gorzej - mówił Hofman.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (134)
Macierewicz wiarygodny? Hofman: "Biała księga sama się obroni?
Zaloguj się
 • konuspremier

  Oceniono 26 razy 24

  O kim to wierszyk?

  "Raz chory niedźwiedź pierdział, budząc miłosierdzie
  A suseł mu oklaski bił po każdym pierdzie.
  Czy ten suseł zwariował? - spytał dzięcioł śledzia.
  Nie - śledź odparł - to rzecznik prasowy niedźwiedzia"

  Pasuje? Chociaż gdy go Andrzej Waligórski pisał nikt jeszcze nie słyszał o Płaszczakach, Bredzińskich i (nomen, omen!) Suskich :D

 • kaczy_mozdzek

  Oceniono 21 razy 21

  Kiedyś - na oko - pod koniec lat siedemdziesiątych, w czarno-białej telewizji widziałem dyskusję młodych działaczy z PZPR i z ZSL. Z ramienia PZPR występował Jaskiernia, ze strony ZSL - już nie pamiętam nazwiska. Od tego programu nie znosiłem Jaskierni jak sraczki, a jego późniejsze popisy, jako partyjnego sługusa w sejmie i ministerstwie sprawiedliwości, tylko pogłębiły tę niechęć do niego.

  Dziś, jak widzę i słyszę Hofmana, to tamten obraz zaangażowanego, ideowego, dumnego ze swojej partii, służalczego Jaskierni za każdym razem staje mi przed oczami.
  W dodatku Hofman nawet wizualnie jest do młodego Jaskierni podobny!
  Tfffu!!

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 13 razy 13

  Wiesz Hofman, może "Biała Księga" się obroni, ale nie obroni się Lech Kaczyński, który mógł zapobiec katastrofie. To on wsiadając do samolotu jako zwierzchnik sił zbrojnych RP , powinien zatrzymać start samolotu z Okęcia. Wiedział i widział, że na pokładzie załadowane jest całe dowództwo WP - również z NATO. Miał psi obowiązek nie dopuścić do startu i zażądać dodatkowy samolot a następnie oskarżyć Tuska i rząd o utrudnienie wizyty. Nie zrobił tego. Jeżeli już zgodził się na start - mimo, że to skandalicznie nieodpowiedzialne zachowanie zwierzchnika sił zbrojnych, powinien nie dopuścić do próby lądowania. Tymczasem ze stenogramów dowiadujemy się, że są prowadzone rozmowy pomiędzy prezydentem a załogą za pośrednictwem upierdliwego Kazany i Błasika. Nie szukajcie Hofman winnych, bo winny leży na Wawelu. Lech Kaczyński miał ogromny wpływ na przebieg lotu i to on odpowiada za śmierć wszystkich pasażerów Tu-154M-Lux. Następny to Błasik, który brał udział w fałszowaniu certyfikatów dla załogi. Mało tego wiedział, że oprócz sfałszowania są przeterminowane. Wy Hofman i PiS jesteście ostatni, którzy mają proawo oskarżać kogokolwiek!

 • andy18m

  Oceniono 12 razy 12

  A znacie działalność edytorską szalonego Antka?
  Otóż wydał on książkę jako podręcznik dla polskich służb.
  Autorem jest Anatolij Golicyn.

 • marika-live

  Oceniono 12 razy 12

  Panie Hofman, tutaj ma pan dlaczego L. Kaczyński nie upublicznił aneksu do raportu Macierewicza z weryfikacji WSI:
  "W 2008 r. Trybunał Konstytucyjny uznał za sprzeczne z konstytucją m.in. pozbawienie osób z raportu prawa do wysłuchania przez komisję weryfikacyjną, prawa dostępu do akt sprawy oraz odwołania do sądu od decyzji o umieszczeniu w raporcie. Prezydent po tym wyroku zdecydował nie ujawniać przygotowanego przez Macierewicza aneksu do raportu".

  Bał sie że ten aneks może po prostu was jako PiS skompromitować.

 • old.european

  Oceniono 11 razy 11

  Teraz mamusia powinna prezesowi co wieczor czytac z tej ksiegi na dobranoc.
  Moze uwierzy, ze to nie jego wlasna i brata wina, i mu sie poprawi.

 • andrzej20111

  Oceniono 13 razy 11

  Tak mówi Hofman, że biała księga się sama obroni wobec faktów , które pokazał
  Ant.Macierewicz. Najważniejszy fakt to, że samolot się rozbił na wysokości 15m22cm15mm.
  Ten fakt bardzo świadczy o prawdzie, PISu.

 • neumarkt

  Oceniono 11 razy 11

  Ciekaw jestem, na jaka posadę załapie się pan Hofman gdy PIS przrżnie kolejne wybory? Chyba nie w KGHM ? Wystarczy jtam edna "obijboczka" Może obejmie posadę rzecznika prasowego jakiegoś "szrota samochodowego"?

 • orion57

  Oceniono 10 razy 10

  PiS ma problem z rozróżnieniem faktów od własnych wizji(czyżby znowu prochy?). Fakty które przytoczyliście są ogólnie znane, ale interpretacja ludzi znających się na lotnictwie odbiega od waszej(amatorów) interpretacji. Zapomnieliście o faktach z kancelarii Prezydenta, o śp.Prezydencie L.Kaczyńskim. Coś wybiórczo te fakty zostały przekazane.

  Biała księga się nie obroni i pójdzie w zapomnienie jak PiS po wyborach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX