Prezes PiS boi się klęski w wyborach. Od teraz wszystko ma być konsultowane

Jarosław Kaczyński tupnął: listy wyborcze PiS do kosza, jedna trzecia klubu do wymiany, wywiady tylko za zgodą Adama Hofmana. Prezes boi się, że partia przegra wybory. Stąd zdecydowane działania - pisze ?Gazeta Wyborcza?.
- Ostatnie dni były katastrofalne. Najpierw konferencja Zbigniewa Ziobry i Jacka Kurskiego, gdy z zapałem bronili Rydzyka i jego słów o totalitaryzmie w Polsce, a tę sprawę chcieliśmy wyciszyć - mówi "Gazecie" ważny polityk Prawa i Sprawiedliwości. Są też zarzuty wobec Tadeusza Cymańskiego, który nieprzygotowany przyszedł do "Kropki nad I", oraz Jerzego Polaczka, który nie poradził sobie w dyskusji z Adamem Szejnfeldem w TVN24.

Prezesowi nie spodobały się też propozycje list wyborczych. Po ich przejrzeniu miał powiedzieć: "Są idealne, jeśli mamy przegrać wybory". Listy będą więc poprawiane. - W kampanii wszyscy mają się zabijać o mandat, a nie czekać, leżąc do góry brzuchem - tłumaczy polityk PiS. Jego zdaniem, Kaczyński chce się pozbyć aż jednej trzeciej dotychczasowych posłów: "PiS potrzebuje świeżej krwi".

Zdaniem rozmówcy "Gazety Wyborczej" na listach mają pojawić się nowe, profesorskie nazwiska, które będą przyciągać inteligencję. Partia rozważa też wydawanie własnej gazety na wybory. - Ciosem dla nas jest sprzedanie ''Rzeczpospolitej'', ostatniej gazety, na którą mogliśmy liczyć - mówi polityk.

Inauguracja polskiej prezydencji w Radzie UE [ZDJĘCIA]>>
Kliknij, by obejrzeć galerię

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (22)
Prezes PiS boi się klęski w wyborach. Od teraz wszystko ma być konsultowane
Zaloguj się
 • siarymon

  Oceniono 13 razy 11

  i tak głupku nie wygrasz tych wyborów,najpierw badania u psychiatry a potem pomyśl o wyborach,ale tyle co wiem głupkom nie można oddać władzy bo Polska by też ogłupiała

 • marpa1506

  Oceniono 12 razy 10

  On się wszystkiego boi dlatego jest paranoikiem.

 • adalbert.13

  Oceniono 9 razy 9

  To dobrze, taki strach jest destrukcyjny, wzrasta poziom stresu i osłabia nadwątlone zdrowie psychiczne.
  Tak trzymać. A ekipa to rzeczywiście banda radosnych bęcwałków + Dorn koalicjant uwalony w kupie .
  Nawet w g.wnie trzeba umieć rzeźbić.

 • marika-live

  Oceniono 8 razy 8

  Prezes Boi się porażki?!?! Przeciez on wszystkie przegrane wybory ogłaszał jako sukces PiS. Dlaczego więc miałby sie bac kolejnego "sukcesu"?

 • dumpty

  Oceniono 10 razy 8

  I happening Pana Dorna .... nareszcie znalazł chłop dziedzinę i tworzywo! Panie Ludwiku, to pańskie miejsce na stałe! Winszuję!

 • fojs

  Oceniono 10 razy 8

  Tak trzeba więcej profesorów; Legutków, Nowaków, Zybertowiczów, Krasnodębskich w połączeniu z "Zakonem PC" stworżą partię PRAWDZIWYCH POLAKÓW godnych sztandarów Radia Maryja.

 • neumarkt

  Oceniono 10 razy 8

  No, jak piesek pana prezesa, trzymający się jego nóżek, bez mała na jego smyczy, Hofman, ma decydować komu będzie wolno otworzyć buzię i na jaki temat, CZARNO WIDZĘ! Ten "intelektualista" jednoznacznie oceniany przez internautów jako człowieczek "o małym rozumku", stale nadęty i naburmuszony, wygłaszający swoje tezy ex catedra, któremu wydaje się, że jest drugim po prezesie mądralą, ma o czymś decydować? O TEMPORA O MORES! Czyżby pan prezes już w piętkę gonił?

 • azeta7

  Oceniono 10 razy 8

  Pewien góral opowiadał jak to z bacą szli pod reglami, a baca na plecach niósł worek pełny szczurów... Stawał co kilometr i potrząsał workiem...Młody, za którymś razem zapytał bacę - po co to robi? Ano widzisz, jak potrząsam NIMI to te szczury gryzą się między sobą, a jakbym tego nie robił gryzły by mnie w dupę. Ta stara góralska anegdota oddaje to co z Polakami robił i nadal robić będzie Jarosław Kaczyński. My jesteśmy dla niego i dla jego szczekaczy PiS jak te szczury w worku. To minęło kiedy przegrali władzę ale widzę, że znowu nieustannie sięgają po worek...

 • duokwak

  Oceniono 8 razy 8

  Jarek trzymam kciuki za waszą porażkę.Życzę PiSowi wszystkiego najgorszego.Mlask,mlask.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX