Hofman: Najbogatsi Polacy powinni dorobić się na wymyśleniu iPada

- Źle, że najbogatsi w Polsce to ludzie, którzy dorobili się na transformacji, a nie na swoim geniuszu, wymyślaniu doskonałych produktów znanych na cały świat - mówił w Radiu ZET Adam Hofman broniąc wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, który stwierdził, że najbogatsi w Polsce to żadna elita.
W niedzielę Jarosław Kaczyński mówił, że "ci, którzy są obecnie na listach osób najbogatszych w Polsce, nie stanowią elity społeczeństwa" i "Bóg jeden wie, skąd się wzięły te ich wielkie majątki".

Adam Hofman zgadza się z prezesem PiS, że lista najbogatszych Polaków powinna wyglądać inaczej. - Polska z niczego nie jest znana. Była znana ze statków i stoczni, ten rząd ukatrupił nawet to. Lista najbogatszych powinna składać się z ludzi, którzy potrafią wymyślić polskiego iPada - podkreślał rzecznik PiS.Zakaz aborcji? W PiS wolność głosowania

Adam Hofman wyjaśniał, że PiS na razie był jedynie przeciwny odrzuceniu obywatelskiej ustawy zakazującej aborcję w pierwszym czytaniu, głównie dlatego, że ponad pół miliona osób to podpisało. - My w sprawach światopoglądowych mamy wolność głosowania. Ale mogę się założyć, że duża większość naszego klubu będzie za tą ustawą - dodał. Przyznał, że sam jest oczywiście za ochroną życia, ale uważa "że pójście dalej może być kłopotliwe".

- Zmiana tego kompromisu może spowodować, że w przyszłej kadencji SLD będące w koalicji z Platformą - nie daj Bóg żeby tak się stało - zupełnie zlikwidują tę ustawę. Trzeba to rozważyć, muszę myśleć o moim wyborcach, którzy są za ochroną życia, ale oczekują ode mnie, aby myśleć długofalowo. Ja uważam, że pójście dalej może być kłopotliwe, ale jest to projekt obywatelski, dlatego jestem przeciwny odrzuceniu go w pierwszym czytaniu - wyjaśniał w Radiu ZET.

Zapewnił także, że na listach wyborczych PiS nie zabraknie miejsca dla obecnych posłów i senatorów. W weekend media podały, że Jarosław Kaczyński chce wymienić aż jedną trzecią klubu. - Listy będą składały się z obecnych parlamentarzystów i ludzi z różnych środowisk. Da się zmieścić wszystkich, listy są dość pojemne - zdementował medialne informacje Hofman.

Oto najbogatsi Polacy [Ranking tygodnika "Wprost"]


DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (14)
Hofman: Najbogatsi Polacy powinni dorobić się na wymyśleniu iPada
Zaloguj się
 • chri-s48

  Oceniono 8 razy 8

  Słowa prezesa należy tłumaczyć bo nie każdy rozumie co prezes miał na myśli. Tak zawsze jest
  jak się nie wie co się mówi- a mówi się ostatnio dużo i nie na temat..........

 • lorenzo-medici

  Oceniono 9 razy 7

  Panie Hoffman, Kaczyński kiedyś odejdzie z polityki, a pan jako młody człowiek zostaniesz do końca życia z bagażem tych głupot które wypowiadałeś, tej ohydnej wazeliny żeby tylko Cię poklepał. Warto?

 • wiesiek1002

  Oceniono 9 razy 7

  Sugerowanie że wysoka pozycja ekonomiczna bierze się z Bóg wie skad, tzn z przekrętów lub kradzieży, to najwieksza ochyda ze straony prezesa i jego przybocznych. To przykład leninowskiego i stalinowskiego nawoływania do walki z kułakami i kapitalistami.Sam od 21 lat prowadzę firmę i powodzi mi się lepiej niż przeciętnie nic nikomu nie ukradłem a swoje powodzenia zawdzięczam ciężkiej pracy, w pierwszych latach po 16 godzin dziennie, i nie pozwolę na to by grupa pasożytów i nieudaczników szermowała takimi hasłami w tym i poseł Hofman który nie tylko nie wymyślił nic ale niewiele w swoim życiu dokonał.

 • kuchel

  Oceniono 8 razy 6

  A czymze Kaczynski chcialby te kase zrobic? przeciez on nic nie umie! nawet baby nie ma!:)

 • ahab_1

  Oceniono 8 razy 6

  Jest oczywistą oczywistością, że powinno się podnieść pensje posłom PiS-u. To oni powinni być najbogatszymi polakami, przecież Polska tak wiele im zawdzięcza - to sól tej ziemi.

 • limanowa2009

  Oceniono 8 razy 6

  Ręce opadają, przecież nawet tego nie można czytać. Jak można być takim debilem żeby mówić takie brednie. Stocznie nie ukatrupił przecież ten rząd, trudno sobie pojąć że 100 najbogatszych to "wymyślacze" poziom słuchacza radia Maryja

 • neumarkt

  Oceniono 4 razy 4

  Pan i jego sługa! A co on będzie robił gdy jego pana dunder świśnie?

 • andy18m

  Oceniono 4 razy 4

  Noo.. Ten to prochu z pewnością nie wymyśli.

 • gucio-2

  Oceniono 6 razy 4

  oczywiście ze największym wynalazcą jest prezes przecież wynalazł i podarował narodowi grila

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX