"Kpina. Wyborców potraktowano jak głupków". Balicki o głosowaniu ws. aborcji

- To nie szacunek, a raczej kpina z tych, co złożyli projekt - tak Marek Balicki komentuje skierowanie restrykcyjnego projektu zakazującego aborcji do komisji. Jego zdaniem projekt obywatelski to "próba wprowadzenia piekielnych rozwiązań do naszego ustawodawstwa". Dlatego SLD dziś przedstawi swój projekt - liberalizujący przepisy dot. aborcji.


Według Balickiego nie należy wierzyć w wyjaśnienia posłów koalicji, którzy tłumaczą, że obywatelskiego projektu nie odrzucili z szacunku dla popierających go wyborców.

- To nie szacunek a kpina, z tych którzy złożyli projekt. Posłowie najpierw mówią o szacunku, a zaraz potem, że projektem się nie zajmą. Jeśli projekt w sposób zasadniczy nie może być przedmiotem prac Sejmu, to powinien być odrzucony. Nastąpiło naruszenie tej dobrej zasady, a wyborców potraktowano jak głupków - oceniał gość Poranka Radia TOK FM.

Według Balickiego postawa posłów Platformy Obywatelskiej w czasie piątkowego głosowania to "ściema" i "oszustwo".

Mamy swój projekt

Zdaniem byłego ministra zdrowia "źle rokuje", że połowa posłów koalicji poparła "tak radykalny projekt, którego partie prawicowe w Europie nawet wnosić nie chcą". - To jest sygnał niepokojący - mówił Marek Balicki.

Dlatego SLD ma w zanadrzu swój projekt dotyczący aborcji, który przedstawi dziś podczas konferencji prasowej. Oczywiście dokument przygotowany przez lewicę zmierza do liberalizacji obowiązujących w Polsce przepisów. - Na kontynencie europejskim Polska jest praktycznie jedynym krajem, w którym aborcji się nie dokonuje, a kwitnie podziemie aborcyjne - stwierdził gość TOK FM.

Projekt SLD ma być alternatywą dla przepisów skierowanych w piątek do komisji. Zdaniem Marka Balickiego, gdyby wprowadzono je w życie oznaczałoby to nie tylko "piekło kobiet". - Lekarze też będą mieli kłopoty. Bo co będzie większą wartością: życie kobiety czy płodu? To próba wprowadzenia piekielnych rozwiązań do naszego ustawodawstwa - ocenił.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (27)
"Kpina. Wyborców potraktowano jak głupków". Balicki o głosowaniu ws. aborcji
Zaloguj się
 • limanowa2009

  Oceniono 14 razy 14

  Nie rozumiem jakim prawem aborcją zajmują sie ludzie w starszym wieku. A podejrzewam że 90% podpisów pod projektem obywatelskim to tacy właśnie przodownicy moralności.

 • paw73

  Oceniono 16 razy 14

  PO PiS PSL PJN CHCE TRAKTOWAĆ KOBIETY JAK INKUBATORY!
  DLA POSŁÓW PRAWICY ,OD CZŁOWIEKA WAŻNIEJSZA JEST KROPLA SPERMY LUB ZYGOTA! CHYBA ŻE PRAWICA KOBIET NIE TRAKTUJE, JAKO LUDZI!
  PRAWICOWY CIEMNOGRÓD W SŁ€ŻACY DLA KLERU= PO PiS PJN PSL !

 • hanishl

  Oceniono 13 razy 11

  Po co się spierać ? Czy nie można w trakcie( dwudniowych zresztą ) wyborów poddać ten temat referendum. Zdecyduje większość i po zawodach

 • lycynkha

  Oceniono 9 razy 9

  Hanna. Pod projektem OBYWATELSKIM o przeprowadzenie referedum w tej sprawie podpisało się 1.500.000 osób. I jakoś sejm się tym nie zajął. A co do Hitlera - to zgrany argument. Dyskusje na temat legalizacji przerywania ciąży toczyły się w Polsce już przed wojną. Zaś Hitler w swojej nieznajomości tematu uznał, że będzie to sposób na zmniejszenie ilości populacji - stąd popierał również antykocepcję u Polek. Jak rozumiem należy jej zakazać bo Hitler był za. Hitler ZAKAZAŁ aborcji w Niemczech - można było za nią iść do więzienia. To samo Stalin w ZSRR. Bo zakaz aborcji to pomysł totalitarny. Proponuję nieco więcej wiedzy i mniej sloganów.

 • balbina1_0

  Oceniono 7 razy 7

  nord7
  Cieszcie się z dziecka,doktoratu, że podjęliście taką a nie inną decyzję, ale nie narzucajcie jej na siłę innym,pozwólcie nam samodzielnie podejmować NASZE decyzje, dotyczące NASZEGO życia. A jak chcecie zbawiać świat to zacznijcie od siebie, a nie od alkowy sąsiada. Czy to tak
  trudno zrozumieć???

 • ka-mi-la789

  Oceniono 9 razy 7

  @ nord7

  Rozumiem, że "jako ojciec rodziny" zmusiłbyś babę do urodzenia nawet gdyby ciąża groziła nie jej, pożal się boziu, karierze, tylko życiu albo gdyby była efektem gwałtu? W końcu baba jest tylko torbą na kolejne płody, a torba nie ma głosu. A, przepraszam, w opinii takich jak ty ciąże zagrażające życiu i gwałty nie istnieją. Bo przecież nie da się zgwałcić torby tak jak nie gwałci się krzesła, siadając na nim, w końcu ono do tego służy. A kobieta w waszej zboczonej religii tyle znaczy co krzesło.

 • kotek.filemon

  Oceniono 7 razy 7

  Balicki w czasie tej żenującej debaty wydawał się jedynym trzeźwym w okolicy.

 • chochlik5

  Oceniono 9 razy 7

  Do zabierania głosu w sprawie aborcji powinny być upoważnione wyłacznie kobiety oraz ojcowie rodzin. Samotni mężczyźni w tym księża jako zupełnie niekompetentni powinni być wyłączenia od podejmowania decyzji.

 • trombozuh

  Oceniono 6 razy 6

  Szacunek dla wyborców wymaga, aby taką sprawę rozstrzygnięto w ogólnokrajowym referendum. Podobnie jak inne kwestie tego typu. No ale czym wtedy zajmowali by się nasi posłowie? Przecież merytorycznie nie mają o niczym bladego pojęcia, jedyne co potrafią to bredzić w TV o aborcji, krzyżu i Smoleńsku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX