Gumkowanie lewicy? "Jestem zaskoczony takimi atakami"

Lewica zarzuca rządowi PO, że "wygumkowuje" jej wkład w integrację Polski z UE. - Premier i prezydent mówili o wszystkich rządach, ale byłoby za dużo wymieniania nazwisk - odpowiadał w Poranku TOK FM Bogdan Borusewicz. - Tadeusz Mazowiecki jakoś nie ma pretensji, że nie był wymieniany - dodał Marszałek Senatu.
- Nie damy się wygumkować z historii integracji europejskiej - mówili po inauguracji polskiej prezydencji politycy lewicy. Marek Siwiec zarzucał Borusewiczowi, że milczał o lewicy, wypowiadając się na temat polskiej prezydencji. - Premier Tusk i prezydent Komorowski mówili o wszystkich rządach. Ja też mówiłem o tych wszystkich rządach, które doprowadziły do naszego wejścia do Unii Europejskiej - odpowiadał Bogdan Borusewicz w TOK FM. - Ale tutaj za dużo by wymieniać nazwisk. Jakoś Tadeusz Mazowiecki nie ma pretensji, że nie był wymieniany - przekonywał Marszałek Senatu.

"Poczucie niesprawiedliwości? To do sądu"

Lewica zarzuca, że Platforma Obywatelska chce sobie zawłaszczyć do kampanii wyborczej wszystkie sukcesy poprzedników. - Apelowałem o to, żeby nie upolityczniać naszej prezydencji - ubolewał gość TOK FM. I dodał, że zaskoczyły go takie głosy z lewej strony. - Miałem obawę o prawą stronę opozycji. Nie wiem skąd się to bierze, może z tego, że słupki spadają - mówił Borusewicz.

- Może z poczucia niesprawiedliwości? - zasugerował Łukasz Grass. - Jeżeli jest jakieś poczucie niesprawiedliwości, no to trzeba do sądu. Ja uważam, że to jest subiektywne poczucie - odpowiadał Bogdan Borusewicz.

"Nie ma zagrożenia demokracji w Polsce"

Prawo i Sprawiedliwość zamierza powołać Korpus Ochrony Wyborów. Według PiS demokracja w Polsce jest zagrożona, a uczciwość najbliższych wyborów parlamentarnych stoi pod znakiem zapytania. - PiS boi się przegrania wyborów, już przygotowuje się do takiej sytuacji - komentował Marszałek Senatu w TOK FM. I przekonywał, że PiS po przegranych wyborach będzie oskarżał o fałszerstwo. - To jest przygotowanie do takiej reakcji - podkreślał Borusewicz.

- Ja nie widzę zagrożenia demokracji w Polsce - zapewniał Marszałek Borusewicz. - Może PiS boi się monopartyjności? - pytał Łukasz Grass. - Wszystko wskazuje na to, że PiS przegra wybory i to bardzo wysoko, ale to będzie werdykt wyborców - odpowiadał Borusewicz. I tłumaczył: - Monopartyjność jest wtedy kiedy rządzi jedna partia, ale nie z woli wyborców, tylko systemu narzuconego z zewnątrz - mówił Bogdan Borusewicz w Poranku TOK FM.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
Gumkowanie lewicy? "Jestem zaskoczony takimi atakami"
Zaloguj się
 • najlepszy.formoza

  Oceniono 5 razy 3

  Masz wyglad buca...

 • stachu44

  Oceniono 2 razy 2

  Arogancja - pasuje do pana panie marszalku jak ulal.

 • akto49

  Oceniono 4 razy 2

  Dawni opozycjoniści już trochę za długo są przy WADZY jak to mówił Lech Wałęsa i której to ponoć nie bardzo chcieli.A WŁADZA demoralizuje,i to wszystkich bez wyjątku.Warto o tym pamiętać, a trochę więcej szacunku dla dokonań Lewicy w okresie lll RP wymaga zwykła przyzwoitość.Nie musicie Lewicy dzisiejsza Władzo kochać,wystarczy byście dostrzegli że często mają dobre pomysły.Nie bądżcie tak zauroczeni sobą,to niebezpieczne w czasie PANOWANIA.

 • jahed1944

  Oceniono 4 razy 2

  Marszałek ma wygląd nieciekawy, a słuchać się go nie da na trzeźwo.
  Ciekaw jestem w ilu już partiach zagościł?

 • paw73

  Oceniono 5 razy 1

  Pan marszałek Borusewicz, jest tak obiektywny jak wicemarszałek Niesiołowski .
  PO chce sobie przypisać coś czego nie zrobili!
  Wejście Polski do Unii Europejskiej to największa zasługa Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, rządów SLD i Premiera Leszka Millera, Ministra Spraw Zagranicznych Włodzimierza Cimoszewicza.
  Traktat Ateński podpisany był 16 kwietnia 2003 roku,który decydował o przystąpieniu do Unii Europejskiej naszego kraju.

 • limanowa2009

  Oceniono 7 razy 1

  Jakim cudem ten facet jest marszałkiem, widocznie zasłużony na styropianie.
  Był kiedyś bardzo podobny myśliciel i mówca nazywał się Józef Glemb.

 • fudalejw.1

  0

  Dlaczego Bogdan Borusewicz jest taki gruby ?

 • yerry46

  Oceniono 2 razy 0

  Solidkombat, a tak napecznial, ze prawie wyniosle panisko.......; -niemilo patrzec, przykro czytac, katorga sluchac!

 • refleksyjny

  Oceniono 3 razy -1

  Prawda zabolała?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX