Miller i Oleksy dostaną od SLD "jedynki", ale w bardzo trudnych okręgach

Byli premierzy - Józef Oleksy i Leszek Miller - wystartują z list SLD w wyborach parlamentarnych z pierwszych miejsc. Jednak, jak donosi "Rzeczpospolita" dostaną "jedynki" w bardzo trudnych dla lewicy okręgach.
To chyba koniec niepewności Leszka Miller i Józef Oleksy dot. tegorocznych wyborów. - Dostaną najwyższe miejsca, jakie można sobie wyobrazić - powiedział wczoraj Grzegorz Napieralski. Nie podano jednak, w którym z 41 okręgów wyborczych mieliby startować.

"Rzeczpospolita" ustaliła, że Miller ma dostać "jedynkę" w okręgu gdyńskim, a Oleksy w okręgu nowosądeckim. - Grzegorz Napieralski zapewnia w prywatnych rozmowach, że taka jest właśnie jego decyzja, ale jak ostatecznie będzie, to się okaże - mówi gazecie prominentny polityk Sojuszu.

Najważniejsze newsy o listach wyborczych znajdziesz na naszym profilu Wybory 2011

Tych rewelacji nie potwierdza rzecznik SLD Tomasz Kalita. - Nic nie wiem na ten temat - powiedział. - Decyzję podejmie Zarząd Krajowy, być może już w przyszłym tygodniu - dodał.

Oba okręgi to trudny teren dla SLD. Na Pomorzu lewica nie ma ani mocnego poparcia, ani silnych kandydatów. W poprzednich wyborach SLD zanotował w Gdyni wynik poniżej średniej krajowej. Teraz w dodatku zabraknie dwóch liderek listy sprzed 4 lat. Joanna Senyszyn jest w europarlamencie, a Izabela Jaruga-Nowacka zginęła w katastrofie smoleńskiej.

Z kolei Nowy Sącz to bastion prawicy. Ostatni raz SLD zdobył tam mandat parlamentarny... 10 lat temu.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Miller i Oleksy dostaną od SLD "jedynki", ale w bardzo trudnych okręgach
Zaloguj się
 • czytelnik52

  Oceniono 2 razy 2

  Wystawienie na pierwszych pozycjach list wyborczych Leszka i Józia, dowodzi jakim obłudnikiem jest Napieralski. Czyń tak dalej, a 8,8% wynik wyborczy masz jak w banku.
  Jabłka i kanapki rozdawać oraz fałszywie się uśmiechać - tylko to potrafi. Swoim fałszywym uśmieszkiem i fałszywą subtelnością, nawet Kalitę zaraził. Leszek i Józio, wasz czas minął bezpowrotnie, nareszcie!!!

 • paw73

  Oceniono 2 razy 2

  Panowie Miller i Oleksy, mimo że okręgi są trudne zdobędą mandaty i jeszcze pociągną za sobą kilku posłów SLD do sejmu.

 • cxce-zar

  Oceniono 3 razy 1

  Ale to już było i nie wróci więcej...la la la ...

 • erwinkokoszka001

  Oceniono 3 razy -1

  No cóż - jakie okręgi, tacy kandydaci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX