Atak Ziobry na Tuska fatalnie odebrany przez... kierownictwo PiS-u

- Za pana rządów masowo z mediów publicznych zwalniano dziennikarzy. Czy tylko dlatego, że byli krytyczni wobec rządu? - atakował Ziobro Tuska w europarlamencie. Jego samowolna wojna z rządem zdenerwowała sztab PiS. - Takie wyskoki nam szkodzą - mówi "Gazecie Wyborczej" jeden z polityków PiS.
- Staramy się, żeby przekaz PiS był spójny. Każdy taki wyskok nam szkodzi - komentuje wczorajsze wystąpienie Ziobry w Parlamencie Europejskim jeden z liderów Prawa i Sprawiedliwości. Rozmówca "Gazety Wyborczej" dodaje, że Ziobro - wiceszef partii - nigdy jeszcze nie pojawił się na spotkaniu sztabu wyborczego PiS. A jest jego członkiem. Pytany o konsekwencje wobec europarlamentarzysty odpowiada, że władze PiS ''będą musiały się tym zająć''. Nie chce jednak mówić o szczegółach.

Polskie brudy w europarlamencie

W co gra więc Ziobro? - Celem Zbyszka jest klęska PiS w najbliższych wyborach. Tylko ona może podważyć pozycję Kaczyńskiego i wywindować Ziobrę. Dlatego Zbyszek robi wszystko, żeby uniemożliwić PiS-owi walkę o centrowych wyborców - Mówi anonimowo "Gazecie Wyborczej" były polityk PiS. Równolegle Ziobro umacnia własną pozycję w elektoracie radiomaryjnym - pokazuje pryncypialność w ataku na rząd PO.

Co mamy zrobić po awanturze w Strasburgu? Głosuj w naszym facebookowym sondażu >>

Słów Ziobry już w Warszawie bronił szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. - Opowiadamy się za prawdą, a europarlament jest naturalną areną do informowania o tym, co dzieje się w kraju członkowskim Unii - przekonywał.

Cały tekst w serwisie internetowym "Gazety Wyborczej".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (19)
Atak Ziobry na Tuska fatalnie odebrany przez... kierownictwo PiS-u
Zaloguj się
 • olabed

  Oceniono 4 razy 4

  haha brawo Zbyszek! Tak trzymaj, jak najwięcej takich akcji, będę ci bardzo wdzięczna jeśli przyczynisz się do sromotnej przegranej PIS-u w wyborach!

 • kaligula1

  Oceniono 4 razy 4

  Ziobro swoim wystąpieniem spowodował ,ze wielu nie zdecydowanych wyborców nie zagłosuje na PiS.Jak można opluwać i działać na szkodę Polski. Wystąpienie było zaplanowane z zimną premedytacją.,Kaczyński był zadowolony z uknutej intrygi,robi wszystko żeby zaszkodzić rządowi, ale tak naprawdę zaszkodzili sobie czyli PiS-owi. DLATEGO MÓWIMY -
  NIGDY WIĘCEJ PiS-u PRZY WŁADZY.

 • wojtekd38

  Oceniono 4 razy 4

  Ziobro Kurski Blaszczak Hofman i Brudas to prawdziwe przyczyny kleski PIS u w kolejnych wyborach. Zamiast trzymac Kluzik Bielana Jakubiak to Prezes pozbyl sie najwierniejszych z wiernych. A hieny i szakale zostaly z nim.

 • adalbert.13

  Oceniono 4 razy 4

  Mniej lukru, dostaliście od kaczych czopków po pysku i nie prostujcie rzeczywistości.
  A że to chamy mające w doopie polską racje stanu - to nie zwalnia was z czujności.
  Było rozliczyć Ziobrystów, a nie załamywać teraz rączek.

 • duokwak

  Oceniono 4 razy 4

  Ślepy Zbyniu tradycyjnie zrobił z siebie błazna.Nic dodać,nic ująć.

 • wwandw

  Oceniono 3 razy 3

  Z pyska zz podobny do tych matołów holenderskich, jak to się swój do swego...

 • rozgwiazda49

  Oceniono 3 razy 3

  Ach ta Kutyzana Polityczna, ko ją wybrał do Parlamentu Europejskiego...????
  758 -1= 757

 • marandwawa

  Oceniono 3 razy 3

  Kiedy kauzyperda i renegat w końcu pójdzie siedzieć?

 • chri-s48

  Oceniono 3 razy 3

  Z Zioberka niedługo zrobi się obsesjonat psychopata. Wszędzie widząc zło daleko nie zajedzie
  mimo kontaktów radiomaryjnych. Za pyskowanie nie na temat wyborcy powinni wystawić mu odpowiednią laurkę,bo to zachowanie jest zaliczane jako wpadka PiS. A prezes-prezes czeka
  na opinie ,może zabierze głos krytykancki,choć wątpię.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX