"Wprost przeciwnie". Odpowiedź na Tomasza Lisa? Nowy tygodnik PiS?

Czy pogłoski o przygotowywaniu przez środowisko związane z PiS nowej gazety na kampanię wyborczą okażą się prawdziwe? W internecie jest już strona tygodnika, który miałby nazywać się "Wprost przeciwnie".
Informacje o projekcie gazety związanej z PiS podała kilka dni temu "Rzeczpospolita". Ma to być narzędzie walki z PO podczas kampanii wyborczej uniezależniające Prawo i Sprawiedliwość od poparcia "Gazety Polskiej" prowadzonej przez Tomasza Sakiewicza. Według "Rz" za przygotowaniem nowego tytułu stoją ludzie związani z wiceprezesem PiS Adamem Lipińskim i tzw. "frakcją młodych" - środowiskiem bliskim Stanisławowi Janeckiemu, poprzedniemu redaktorowi naczelnemu "Wprost".

"Jesteśmy grupą byłych dziennikarzy Wprost"

W internecie pod adresem www.wprostp.pl pojawiła się strona, potwierdzająca po części te spekulacje. Logo "Wprost przeciwnie" do złudzenia przypomina oryginalne logo "Wprost". Pod nim znajduje się oświadczenie: "Jesteśmy grupą byłych dziennikarzy tygodnika Wprost. Współtworzyliśmy to pismo w czasach, kiedy odnosiło ono największe sukcesy. Dziś nie możemy pogodzić się z tym, co stało się z tygodnikiem po przejęciu go przez Platfofrmę Mediową Point Group i postawieniu na jego czele redaktora Tomasza Lisa. Dlatego razem tworzymy nowy tygodnik Wprost Przeciwnie."

Na stronie nie pojawiają się żadne nazwiska, ale Dziennik.pl podaje, że projektem kieruje były szef "Wiadomości" i Agencji Informacji TVP za prezesury Piotra Farfała, Jan Piński. Sam zainteresowany odmówił serwisowi komentarza w tej sprawie.

Ostatnim debiutantem na rynku tygodników opinii było prawicowe "Uważam Rze" przygotowywane przez redakcję "Rzeczpospolitej". Pismo, osiągnęło duży sukces rynkowy - po kilku miesiącach jest wiceliderem w swoim segmencie (za "Polityką") i wg. najnowszych danych Presserwisu z kwietnia sprzedawało się w liczbie 133 221 egzemplarzy.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (18)
"Wprost przeciwnie". Odpowiedź na Tomasza Lisa? Nowy tygodnik PiS?
Zaloguj się
 • pieprz.i.sol2011

  Oceniono 6 razy 6

  uwarzam rze ..... biała księga ma godnego następce !

 • jur73

  Oceniono 8 razy 6

  Niedługo zabraknie dziennikarzy do realizacji projektów PIS .

 • fagusp

  Oceniono 5 razy 5

  Pic na wodę fotomontaż.

 • kap_jeden

  Oceniono 5 razy 5

  prponuje nastepujace tytuly: Gazeta przeciwnie, Polityka przeciwnie, Przekroj nie przekrój

  ze swojej strony poszukuje usilnie kogos do radio bezryja

 • zenonczyk

  Oceniono 6 razy 4

  Ile osób to coś będzie kupowało? Pójdą z torbami.

 • competent

  Oceniono 6 razy 4

  Z wielbicieli kaczorow wsrod publicystow nie da sie zrobic dobrego tygodnika opinii.To sa ludzie z glebokiego zaplecza.Bedzie to zalosne powielanie"Belkocze Rze'...A juz mdly Pinski jako red.nacz.to zapowiedz kleski na starcie...To taki drugi "fachowiec" jak misjonarz Janecki,ktory polozyl Wprost na lopatki modlac sie do kaczorow,jak do bogow...
  Olac te zapowiedzi.

 • emerytgw

  Oceniono 6 razy 4

  Uważam Rze w 100 000 jest zwracane a nie sprzedawane , nawet w Toruniu. Skad Presserwis wziął te dane o 1333221 sprzedanych egzemplarzy? Z pis-księzyca Hofmana.

 • hei-zer

  Oceniono 2 razy 2

  Prezes powinien mieć własny organ.?Powinien mieć stały program w telewizji typu
  < Miś w okienku> , codziennie wieczorową porą?

 • aquarius888

  Oceniono 2 razy 2

  Haha, już nawet "Gazeta Polska" była dla nich zbyt pluralistyczna :) Jedynym rozwiązaniem jest zatem tygodnik PARTYJNY!

  W wywiadach politycy PiS sami będą sobie zadawać pytania, a potem autoryzować odpowiedzi :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX