Wybory 2011. Ruchy powstałe po śmierci Lecha Kaczyńskiego się jednoczą. "Wojna"

PRZEGLĄD PRASY. - Musimy działać razem, organizować się, bo żyjemy w stanie permanentnej, choć niewypowiedzianej wojny - mówi w "Rzeczpospolitej" Jan Pospieszalski, były dziennikarz, związany ze stowarzyszeniem Solidarni 2010.
Ruchy obywatelskie powstałe po śmierci Lecha Kaczyńskiego zaczną współpracować. Jak mówi "Rz" Maciej Łopiński, szef Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego, będą to działania partnerskie.

Gazeta pisze, że niedawno w Warszawie doszło do spotkania przedstawicieli organizacji, które mają wspólnie utworzyć nowe stowarzyszenie, m.in. Solidarni 2010 i ugrupowanie Łopińskiego. Spotkania potwierdza w gazecie Samuel Pereira, rzecznik Solidarnych 2010 i twierdzi: - Odwołujemy się do dziedzictwa Lecha Kaczyńskiego, do tego, co my nazywamy wizją Polski silnej, suwerennej i solidarnej.

Skąd ta mobilizacja sił? - Musimy działać razem, organizować się, bo żyjemy w stanie permanentnej, choć niewypowiedzianej wojny - mówi "Rzeczpospolitej" Jan Pospieszalski, związany z Solidarnymi 2010.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (17)
Wybory 2011. Ruchy powstałe po śmierci Lecha Kaczyńskiego się jednoczą. "Wojna"
Zaloguj się
 • gucio-2

  Oceniono 10 razy 10

  inteligentni inaczej, kochający inaczej, patrioci inaczej, pracujacy inaczej, wyksztalceni inaczej, wierzacy inaczej lączcie sie pod krzyzem, może zadra z niego wejdzie wam w dupe

 • adalbert.13

  Oceniono 10 razy 10

  Jeżeli odczuwają potrzebę wojowania to niech to robią między sobą.

 • jasiekltd

  Oceniono 9 razy 9

  Ten gest to ,,rogacz''-cornuto...Pewno widział na pielgrzymkach do Citta del Vaticano.

 • lukasiklukasik

  Oceniono 9 razy 9

  Ale dziwna fotka - uklad palców w 'diabełeka' - dr Freud się kłania, czy co?

 • dr54

  Oceniono 9 razy 9

  Od czasu tragedii rodzinnej Pan Pospieszalski jest " chory " , " chory na sprawiedliwosc " Wydaje sie mu , ze jest jedynym sprawiedliwym , obwinia wszystkich , tylko nie siebie . Tylko tym mozna usprawiedliwic jego fanatyczne zachowanie . Jako fanatyczny wielbiciel Pisu zatracil to co dla dobrego dziennikarza jest najwazniejsze : obiektywizm i trzezwa ocene sytuacji . Dla niego jako miejsce pracy pozostalo Radio Maryja , Telewizja Trwam lub Gazeta Polska . Ojciec Rydzyk zaciera z zadowolenia rece .

 • duokwak

  Oceniono 9 razy 9

  pospieszalski i jego język"miłości"

 • atleista

  Oceniono 8 razy 8

  Nieudolna i nieskuteczna integracja ruchów prawicowo-solidarnościowych skupionych wobec zwykłej chęci dorwania się do koryta (tym razem ukrytym pod nadmuchanym do granic pompatycznej śmieszności pomnikiem Lecha K.) ma w wolnej Polsce długoletnią tradycję. I przewidywalny od samego początku finał (vide AWS). Powodzenia! ;-)

 • mamabpl

  Oceniono 8 razy 8

  dr54 pan Pospieszalski nie jest dziennikarzem. Z wykształcenia jest muzykiem. Nigdy nie skończył studiów dziennikarskich. Fakt, że od lat pracuje w telewizji i pisze artykuły do prasy nie czyni niestety z niego dziennikarza. Jest jedynie amatorem, któremu jednak nikt nie wpoił etyki dziennikarskiej. Ale czego oczekiwać od amatora, choćby najbardziej zdolnego, kiedy i wykształceni dziennikarze nie potrafią zachować obiektywizmu i bezstronności.

 • zelalem

  Oceniono 8 razy 8

  Ciekaw jestem, dlaczego nikt nie przypomina Łopińskiemu publicznie wygłaszanych kłamstw i oszczerstw z czasów jego kierowania kancelaria prezydenta Lecha K. i pamiętnej wojny o krzesła. Ogłaszał on w telewizorze, co sam słyszałem, że Tusk i Sikorski zablokowali przepustki do europarlamentu, wystawione Kaczyńskiemu i świcie, i zabraniali ich wpuszczać na obrady. A on, Łopiński te przepustki widział i już prawie miał je w ręku. Potem zdementowała to rzeczniczka europarlamentu twierdząc, że przepustki były wystawione znacznie wcześniej i tylko dla zaproszonych i dla Kaczyńskiego tam nigdy nic nie było. Teraz będzie taki "ruch" jak jego "tfurcy"!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX