Wojna Kurskiego i Ziobry z prezesem PiS? "W samolocie panowie dość głośno się naradzali"

Według Tomasza Lisa, wystąpienie Zbigniewa Ziobry w PE to nic innego jak walka o władzę w PiS. B. minister sprawiedliwości nie jest osamotniony w wojnie z prezesem Kaczyńskim. - Z tego co słyszałem, w samolocie do Brukseli panowie Kurski i Ziobro naradzali się dość głośno. A w którymś momencie bardziej niż głośno - relacjonował Lis w TOK FM.
Choć europoseł Prawa i Sprawiedliwości w swoim głośnym wystąpieniu w PE atakował rząd Platformy Obywatelskiej, to prawdziwym celem tyrrady był ktoś inny. Według Tomasza Lisa, wszystko co mówił w Strasburgu Ziobro, miało "psuć krew prezesowi" PiS-u. Co ważniejsze - akcja była precyzyjnie przygotowana. - Z tego co słyszałem, w samolocie do Brukseli panowie Kurski i Ziobro naradzali się dość głośno. Koledzy eurdeputowani już parę dni wcześniej wiedzieli, że taka akcja będzie wykonana - relacjonował w Poranku Radia TOK FM.Jak mówił redaktor naczelny tygodnika "Wprost" środowe wydarzenia to kontynuacja akcji z "dyrektorem biznesmenem z Torunia".

- Pomysł jest taki, żeby radykalnie pojechać w prawo, uniemożliwić PiS-owi pójście w stronę środka i zajęcie się na poważnie sprawami społecznymi czy gospodarczymi. Im gorszy wynik wyborczy, tym łatwiej będzie skoczyć na pana prezesa po wyborach. Bo to operacja przedwyborcza, ale nastawiona na okres po wyborach - spekulował Lis.

"Kaczyński to kamień młyński u szyi"

Tomasza Wołka takie zachowanie nie zaskakuje. - Śledząc drogę polityczną Jacka Kurskiego przewidywałem, że kiedy nadarzy się sposobność, będzie jednym z pierwszych, który wbije nóż w plecy słabnącemu prezesowi, którego wcześniej tak wielbił. Tam dojrzewa przekonania, że Jarosław Kaczyński to kamień młyński u szyi, który wcześniej czy później pociągnie w przepaść i trzeba budować tratwę ratunkową - mówił publicysta.

Jak dodał eurodeputowani mają wyjątkowo dobre możliwości, żeby taką tratwę budować. - Prezes Kaczyński nic im nie może zrobić. W Brukseli i Strasburgu są zupełnie bezpieczni - oceniał Tomasz Wołek.Ale jego zdaniem nie tylko polityka jest powodem wojny z prezesem. - Myślę, że Zbigniew Ziobro nie zapomniał tego upokorzenia, które zgotował mu Jarosław Kaczyński. Tego brutalnego odesłania do nauki angielskiego. Kaczyński potraktował go wtedy bezwzględnie. Takie rzeczy bardzo głęboko zapadają w pamięć.

Czy jest już nowy delfin, namaszczony przez prezesa?

Zachowanie Jacka Kurskiego i Zbigniewa Ziobry może się nie podobać czy tez zaskakiwać. Ale według Tomasza Lisa europosłom trudno się dziwić. Bo dla polityków, którzy mają około czterdziestki to może być ostatni dzwonek na prawdziwą karierę i władzę. - Myślą - za chwilę przegramy szóste wybory - podkreślał szef "Wprost". Ale jego zdaniem nawet jeśli prezes Kaczyński marzy, żeby zdobyć władzę za cztery lata, to ma na to niewielkie szanse. - Biorąc pod uwagę, że prezes ma dziś 62 lata, to nie wierzę, żeby to była ta wygrywająca moneta. Nawet jeśli Polska za cztery lata będzie znudzona Platformą Obywatelską - uważa Lis.

Przed lat to właśnie Zbigniew Ziobro wydawał się namaszczony przez braci Kaczyńskich na swojego następcę. Ale teraz obserwatorzy szukają innych kandydatów. - Co jakiś czas pojawia się postać delfina, następcy tronu. Ostatnio Jarosław Kaczyński otacza się młodymi politykami - pojawiają się pan Hofman, eurodeputowany Poręba. Czy to ta nowa ekipa? Czy to ci, którzy zostaną przez niego namaszczeni? - pytał Tomasz Wołek w TOK FM.

Wystąpienie Ziobry nie zrobiło wrażenia na Europie Ocenił w TOK FM min. Mikołaj Dowgielewicz>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (92)
Wojna Kurskiego i Ziobry z prezesem PiS? "W samolocie panowie dość głośno się naradzali"
Zaloguj się
 • jur73

  Oceniono 16 razy 12

  Miał rację R. Kapuściński pisząc o sporach politycznych w Polsce - " Pustka naszych sporów politycznych . Pustka etyczna i kulturalna . Bo nie pada w niej franklinowskie pytanie -jak
  zrobić coś lepiej , tylko leninowskie ; kto - kogo ."

 • januszz4

  Oceniono 15 razy 11

  Jedno wielkie gniazdo żmij. Trzeba odsunąć jak najdalej tych bezwzględnych karierowiczów od wpływania na losy Polski. Dorżnąć bandę kartką wyborczą.

 • aldisek

  Oceniono 12 razy 10

  Popieram Pana Lisa. To najlepszy dziennikarz w kraju. Biję panu brawo!!! Nie dziwię się, że poplecznicy Kaczyńskirgo i Rydzyka Pana nie lubią. Oni nie lubią prawdy, oraz tego kto im to uświadamia.

 • do_rka

  Oceniono 16 razy 10

  a tak w ogóle - to chyba wolę Kaczyńskiego od Ziobry i Kurskiego

  Kaczyński jest przewidywalny...coś tam powie, gdzieś nie przyjdzie, obrażalski
  jak 12- letnia dziewuszka

  Ziobro to fałszywiec jest, a takich nie znoszę

 • richard_francis_czarnegowno

  Oceniono 15 razy 9

  Chcecie obrać Prezesa Jarosława Kartoflaczyńskiego z brudnego mundurka zardzewiałym scyzorykiem!? Kuurski! Zero! BOGA SIĘ NIE BOHOHOHOHOICIE!?

 • czarna.beata

  Oceniono 9 razy 9

  trudno nazwac cos podsłuchiwaniem jak mordą sie głosno kłapie.

 • j4s4

  Oceniono 13 razy 9

  Zet Kwadrat nie pierwszy raz organizuje operację TOP ( teraz obalimy prezesa ). Pewnego razu gdy z obalimy zostało tylko obalę w panice niszczył dowody. Próbował wówczas sprzedać niszczenie dokumentów w PZU. Naprawdę jednak na oczach dziennikarzy zniszczył dowody spisku. Przy okazji wziął też bejmy za dilowanie sieczkarni do papieru!

 • adalbert.13

  Oceniono 13 razy 9

  Jeśli bardziej niż głośno - ograniczyć podawanie alkoholu.
  Brzmi to wszystko za radośnie, może być pisuardowska podpucha.
  Jeśli idzie o mnie mogą sobie nawzajem łby pourywać, bez znieczulenia.

 • richard_francis_czarnegowno

  Oceniono 14 razy 8

  Kartoflaczyński wyraźnie preferuje tłusty tyłek Hofmana...To zemsta porzuconego kochanka!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX