"Jeszcze dwie wrzutki i pozamiatane". PiS tłumaczy i wyjaśnia

- Nie ma konfliktu w PiS - zapewniali jednym głosem Zbigniew Ziobro i szef kampanii wyborczej ugrupowania Tomasz Poręba. Ten ostatni w dzisiejszej prasie tak komentuje ostatnie wystąpienie Ziobry w europarlamencie: "Jeszcze ze dwie takie wrzutki i pozamiatane". Rano jednak wystąpił na wspólnej konferencji z byłym ministrem sprawiedliwości. A wywiad tłumaczył... emocjami.
Poręba w dzisiejszej "Rzeczpospolitej" ostro krytykuje Ziobrę, który po inauguracji polskiej prezydencji unijnej zarzucał rządowi m.in. walkę z wolnością słowa: - To było fatalne, ręce opadają! - mówił w wywiadzie Poręba - Wszystkim powtarzam, że występ w Brukseli był indywidualną akcją Zbigniewa Ziobry i Jacka Kurskiego. (...) Jeszcze ze dwie, trzy takie wrzutki z boku i mamy pozamiatane. Panowie nie konsultowali tego z nikim: ani z prezesem, ani z szefem naszej frakcji w Parlamencie Europejskim, ani wreszcie ze sztabem. - mówił "Rzeczpospolitej" szef kampanii wyborczej PiS. I dodawał: - To już będzie decyzja władz partii. Bez wątpienia musimy się zdyscyplinować, bo inaczej stajemy się banalnie łatwym celem ataku. Kampania wyborcza nie może polegać na gaszeniu pożarów, które sami wywołujemy! - mówił.

Ale to było w środę!

Już na porannej konferencji prasowej Poręba musiał gasić pożar razem z Zbigniewem Ziobro. - Mój wywiad był w środę. W czasie bardzo emocjonującym dla nas wszystkich. Po mojej rozmowie z panem Ziobrą wiele z tych słów by w tym wywiadzie nie padło. To są emocje, bo chcemy wygrać - tłumaczył się Poręba. Jak dowiedziała się "Gazeta Wyborcza" w piątek Ziobro i Poręba rozmawiali w obecności Jarosława Kaczyńskiego. Ziobro powiedział, że konsultował z samym prezesem swoją wypowiedź w europarlamencie. - Zachowałem się lojalnie wobec partii - przekonywał były minister sprawiedliwości.

Czy to walka o zmianę prezesa?

Wystąpienie Ziobry w europarlamencie zostało odebrane nie tylko jako atak na rząd. Pojawiły się opinie, że byłemu ministrowi sprawiedliwości zależy na słabym wyniku PiS w wyborach, by przejąć władzę w partii. - Celem Zbyszka jest klęska PiS w najbliższych wyborach. Tylko ona może podważyć pozycję Kaczyńskiego i wywindować Ziobrę. Dlatego Zbyszek robi wszystko, żeby uniemożliwić PiS-owi walkę o centrowych wyborców - mówił anonimowo "Gazecie Wyborczej" były polityk PiS.

Brak komunikacji

Dziś Poręba i Ziobro razem zaprzeczali, że istnieje taki scenariusz. - Doszło do wyjaśnienia tego nieporozumienia, tej różnicy zdań. Uważam sprawę za zamkniętą. Definitywnie - zapewniał Poręba. - W każdym sztabie dochodzi czasem do braku komunikacji. Osobiście nie kontaktowałem się z Tomaszem Porębą. Ale kontaktowałem się z prezesem Jarosławem Kaczyńskim - tłumaczył na konferencji Zbigniew Ziobro. Podkreślał, że w PiS wszyscy ze sobą współpracują, a celem partii jest zwycięstwo w wyborach. Ziobro mówił, że jego wypowiedź w europarlamencie była elementem krytyki rządu, a objęcie przez Polskę przewodnictwa w Unii Europejskiej, nie może powodować kneblowania ust opozycji. Ziobro zaznaczył, że to z wyboru PO prezydencja została wpisana w kampanię wyborczą, a celem Donalda Tuska jest wykorzystanie prezydencji w wyborach.

Zbigniew Ziobro jednocześnie zadeklarował, że PiS będzie wspierać polski rząd w takich obszarach, jak ograniczenie wpływu polityki klimatycznej Unii na Polskę czy zagwarantowanie możliwości wydobycia gazu łupkowego.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
"Jeszcze dwie wrzutki i pozamiatane". PiS tłumaczy i wyjaśnia
Zaloguj się
 • kolega77

  Oceniono 8 razy 8

  PiS widząc, że sondaże lecą "na łeb, na szyję" zaczyna obłudnie "odkręcać sprawę" i mataczy, kluczy, a właściwie ośmiesza się.

 • dr54

  Oceniono 7 razy 7

  Dzisiaj kolejna heca , tylko w wykonaniu Kurskiego . Burterlier oglosil , ze opuszcza Polske i wyjezdza z rodzina do Brukseli bo jego zona byla pytana o lojalnosc partyjna .
  Nastepna wrzuta propagandowa Pisu , bo wielu pisowcow mieszka juz z rodzinami za pieniadze polskich podatnikow w Brukseli .
  Czy " ciemny lud to kupi "tak jak " dziadka z Wermahtu " ?
  Widac , ze Kurski punktuje u prezesa . Do czego sie jeszcze posuna pisowskie aparatczyki aby zdobyc wladze ?
  To jest chore , czy oni mysla , ze wyborcy to ciemna masa ?

 • adalbert.13

  Oceniono 6 razy 6

  Swego czasu kaczor ponownie zwierał zwieracze, znaczy szeregi partii i poszło o to, czy
  €urodeputowani będą czynnie wspierać kampanie pisuardesów.
  I wtedy po raz pierwszy Kurski, Ziobro powiedzieli NIE, że im smakuje dieta płacona drożej.
  Więc cała ta heca dobrze rokuje.

 • czarna.beata

  Oceniono 5 razy 5

  jej..jak wy sie kompromitujecie:)ziobro jakos tak posmutniałeś i ten kretyński usmieszek ci zlazł z tego kłamliwego ryjka!!oby tak dalej chłopaki a PO nic nie bedzie musiło robic by wygrac kolejne wybory:)

 • iamclockwork

  Oceniono 5 razy 5

  dr54 zdziwiłbyś się. Kiedy już rzucono ci w twarz tyle bezczelnych kłamstw, będziesz się z nimi trzymał do końca. To jest to właśnie 15 procent elektoratu które nie opuści pisu nawet jeśli Ziobro wyskoczy nago w europarlamencie i zacznie tańczyć. Jak już należysz do sekty tak głęboko, sam z siebie raczej nie dasz rady jej opuścić...

 • qwert-4

  Oceniono 5 razy 5

  nikt nie jest tak falszywy i pokretny jak pis , a z mysleniem maja powazne problemy,
  i niech pis nie wspiera Rzadu w zadnym temacie , gdyz zawsze wychodzi z tego szkoda dla Polski
  i niech sie wiecej nie tlumacza , lecz naucza poprawnego jezyka polskiego

 • neumarkt

  Oceniono 4 razy 4

  No cóż, panowie ci zachowują się jak...gó...arze w krótkich majtkach przy piaskownicy. Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać? Takie zachowania przypominają mi pewnego pana, który gdy jego armie dostawały w dupę to oświadzczał, że jego wojska"zajmują z "góry ustalone pozycję" a gdy już było prawie "po ptokach" wysyłał w pole nieistniejące już dywizje!
  Czy panowie pisowcy nie zdajecie zobie sprawy, że tymi Waszymi "zagraniami" wzbudzacie u większości obywateli Polski HOMERYCKI już nie śmiech a CHICHOT i ...pogardę !?

 • tegepe

  Oceniono 4 razy 4

  "Jeszcze dwie wrzutki i pozamiatane" - co za prostacki, knajacki język!!!

 • j4s4

  Oceniono 4 razy 4

  Kampania wyborcza została wpisana w czs prezydencji przez PiS gdy jej polityczy zdecydowali się wyreżyserować show z rolnicż korupcją!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX