Rodzina Kurskich emigruje. "Mobbing Platformy"

- Rodzina europosła PiS Jacka Kurskiego opuszcza Polskę. Udaje się na emigrację do Belgii, bo jego żona Monika czuje się szykanowana z powodu przynależności politycznej męża - napisał serwis wybrzeze24.pl.
O decyzji i przyczynach emigracji opowiedział portalowi Jacek Kurski.

- Monika uniosła się honorem i ze łzami w oczach powiedziała, że chce wyjechać z kraju. Chciała wrócić do pracy po urlopie wychowawczym w Agencji Rozwoju Pomorza S.A. Ale tak spotkała się z pytaniami, czy będzie lojalna wobec zarządu województwa pomorskiego. Jest on właścicielem Agencji, a w zarządzie większość ma Platforma. Żona ma kwalifikacje, stanowisko nie było eksponowane, by nikt nie zarzucał, że to ja mam wpływy. Jednak monopol Platformy prowadzi do tego, że żona opozycyjnego polityka nie może wrócić do pracy, bo szef mówi, ze ma go przekonać, że będzie lojalna wobec zarządu województwa, de facto wobec rządzącej Pomorzem PO - mówi europoseł.

"Miałam przekonać, że będę lojalna"

Monika Kurska miała objąć stanowisko starszego specjalisty w wydziale promocji, ale sama zrezygnowała. - Nie jestem politycznym "fighterem"(...). Spotkałam się zaś z pytaniami o czym będę rozmawiała z mężem przy obiedzie i czy potrafię przekonać, że będę lojalna wobec jedynego właściciela Agencji - mówi portalowi Monika Kurska.

W tej sprawie Kurski napisał list do marszałka woj. pomorskiego Mieczysława Struka. - Sprawę wyjaśnię. Nie uzależniam zatrudnienia pracownika od poglądów politycznych - powiedział portalowi Struk. Z szefem Agencji Rozwoju Pomorza portalowi nie udało się jeszcze skontaktować.

"To obrzydliwość Kurskiego"

O sprawie rozmawiali dzisiaj goście programu "Kawa na Ławę" w TVN 24. - Obrzydliwością jest to żeby pan Kurski swoją żonę wykorzystywał do walki politycznej - ocenił poseł PO Stefan Niesiołowski.

- W dyskusji nie pomińmy jednak problemu praw kobiet i wielu tysięcy kobiet mobbingowanych w Polsce - mówił poseł SLD Ryszard Kalisz.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (43)
Rodzina Kurskich emigruje. "Mobbing Platformy"
Zaloguj się
 • kaplan_szturmowy

  Oceniono 18 razy 16

  Powinno się zakazać prawa do głosu emigrantom. Zwłaszcza Polonii amerykańskiej...

 • kiki_pawelek

  Oceniono 18 razy 16

  W kazdym razie: JEDZ I NIE WRACAJ!! ;) Popros o azyl i obywatelstwo, nikomu nie bedzie zal, jak bedziesz sie trzymal z dala od nas.

 • hei-zer

  Oceniono 15 razy 15

  Za chlebem ,tam gdzie płacą wiecej , oczywista oczywistość. Po co ideologia?
  Prezes po wyborach będzie miał za krótką kanapę, by na niej się Pan Jacek zmieścił?
  A Pan Prezes? Jaka szkoda ,że nie zna języków.

 • gucia_22

  Oceniono 17 razy 15

  Ach, były czasy! Nawet leśniczówkę można było załatwić. A teraz nawet pracy dla żony się nie da...

 • atleista

  Oceniono 17 razy 15

  Ciekawe, czy małżonka Kurskiego uniesie się honorem do samego końca i czy nim wyjedzie z kraju, złoży rezygnację z pracy. Czy też wzorem małżonki innego posła PiS, Hofmana, ucieknie na zwolnienie i będzie dalej brała państwową kasę.

 • kiki_pawelek

  Oceniono 17 razy 15

  "jego żona Monika czuje się szykanowana z powodu przynależności politycznej męża" - chyba z powodu jego glupoty.. ;) poprosza tam o azyl polityczny...? zaczyna sie nowa era emigracji politycznej..PIS jest tak szykanowany w Polsce, ze az musza uciekac. Glupota tych ludzi nie ma granic...

 • gucia_22

  Oceniono 16 razy 14

  Czy te oczy mogą kłamać? Chyba tak!

 • siarymon

  Oceniono 16 razy 14

  niech wypie... z Polski jak najprędzej nic tu po nim po tym oszołomie,gdybyś zachowywał się jak normalny człowiek to by nikt twojej zasranej rodzinki by nie szkalował ty cepie,ciekawe gadzie chcesz spie...ć???

 • wypierdalaj_i_nie_wracaj

  Oceniono 15 razy 13

  żabia mordo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX