Wojna Platformy z arcybiskupem Głódziem

Liderzy PO na Pomorzu opuścili miejsca w pierwszych ławach na nabożeństwach abp. Sławoja Leszka Głódzia - pisze ?Gazeta Wyborcza?. - W kościele chcę się spokojnie modlić, a nie wysłuchiwać, jaki mamy nieludzki rząd - mówi dziennikowi poseł Jerzy Borowczak
Wszystko zmieniło się po konwencji PO w Sopocie 11 czerwca. Premier Donald Tusk powiedział: - Nie będziemy klęczeli przed księdzem, bo do klęczenia jest kościół.

Trzy tygodnie temu. Boże Ciało w bazylice Mariackiej w Gdańsku. Jak zwykle na ważnych nabożeństwach dwie pierwsze ławki były zarezerwowane dla VIP-ów. - Wchodzę, a tam pusto, nawet myślałem, że godziny pomyliłem - mówi Andrzej Jaworski, poseł PiS. - Usiadłem sam. Zwykli ludzie zajęli wolne miejsca. Nie przyszedł żaden radny, nikt z władz miasta, województwa, żaden poseł PO. A jeszcze kilka tygodni wcześniej przychodzili tłumnie na wszystkie uroczystości celebrowane przez arcybiskupa Głódzia.

"Przecież nie przyszli"

Na końcu proboszcz dziękował "przedstawicielom władz za przybycie". - Nie ma komu, przecież nie przyszli - wtrącił arcybiskup. - A po co mamy chodzić do niego, jak na nas krzyczy? - pyta Jerzy Borowczak, poseł PO. - Chcę chodzić do kościoła się modlić, a nie słuchać jego wystąpień parapolitycznych. Po co mi wysłuchiwać, jaki mamy nieludzki rząd? Nieraz czuliśmy się osaczeni, siedząc w ławkach, jak wygłaszał kazania - mówi Borowczak. I twierdzi, że arcybiskup nie kryje swoich bliskich związków z PiS.

Więcej o konflikcie Platformy z biskupem w "Gazecie Wyborczej"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (17)
Wojna Platformy z arcybiskupem Głódziem
Zaloguj się
 • duokwak

  Oceniono 9 razy 7

  "Ławki dla VIP-ów".Ja myślałem,że naród wybiera swoich przedstawicieli spośród siebie i jesteśmy równi.Chyba się myliłem.Poprzewracało się w dupach"vip-om".
  Przestańcie włazić w dupska klerowi,przegońcie to tałatajstwo i zajmijcie się tym do czego was powołano.Służbą narodowi.

 • gucio-2

  Oceniono 7 razy 7

  wredna klecha, spasiony wieprz

 • arvelli_net

  Oceniono 7 razy 7

  ...kiedy oligarchowie kościelni przestaną wyciągać pieniądze od wiernych i od państwa????

 • czarna.beata

  Oceniono 6 razy 6

  głodz a dupa z przepycgu rosnie.podzieliłbys sie wielce miłosierny z sierotami w domach dziecka...nie?szkoda ,to juz dyskwalifikuje was KK w oczach prawdziwych wiernych.

 • siarymon

  Oceniono 5 razy 5

  głódź jest to zaraza dla Gdańska

 • neumarkt

  Oceniono 7 razy 5

  Jaka rada na pacyfikację flaszki-Głódzia? Przydzielic mu odpowiedni limit bezpłatnej gorzały!

 • czarna.beata

  Oceniono 5 razy 5

  a WY panowie wescie sie do roboty a nie KK w dupsko włazicie.to nie tye czasy ludzie juz swój rozum maja,herezji nie bedzi i histeri jak KK zostanie w dupie ,co krok po kroku idzie ku upadkowi.Jakos klechy zamilkły w mediach,dupska sie trzęsą ze strachu oj trzeęsa.opodatkowac KK zaraz bedą inaczej spiewac po kiego grzyba utrzymywac sekty w państwie,on sami powinni dbaC o siebie ,jak kazdy z nas!!!!

 • czarna.beata

  Oceniono 5 razy 5

  ...juz dawno KK w polsce nie słuzy do modlitwy,ambone zamienono na sejmowa mównicę.

 • pawel.nn

  Oceniono 5 razy 5

  No, nareszcie koniec mobingu - politycy platformy zostali zwolnieni przez Donalda Tuska z obowiązkowej mszy świętej. Już nie będzie sprawdzana obecność na ważnych uroczystościach kościelnych?
  I jeszcze jedno: podobno przed Bogiem wszyscy są równi, ale jak widać w kościele już nie zawsze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX