"Ziobro zrobił dobrze, natomiast Siwiec i Kamiński..."

- Błędem było wchodzenie przez Ziobrę w polemikę z panem Siwcem czy Kamińskim, którzy stanęli w roli pomagierów Platformy Obywatelskiej - mówił w TOK FM o awanturze wywołanej przez eurodeputowanego PiS Joachim Brudziński. - Uważam, że ich wystąpienie było dużo bardziej oburzające, gdy atakowali Zbigniewa Ziobrę - dodał.
- Dobrze, że 20 lat po odzyskaniu przez Polskę niepodległości można krytykować rządzących. Źle, że krytyka spotyka się z taką histerią - mówił w TOK FM Joachim Brudziński, poseł Prawa i Sprawiedliwości. A odnosił się do ostatniego wystąpienia Zbigniewa Ziobry w Parlamencie Europejskim. Ten, po zaprezentowaniu przez Donalda Tuska priorytetów polskiej prezydencji, zarzucił premierowi, że nie dba w Polsce o wolność słowa. Wystąpieniu europarlamentarzysty sprzeciwili się m.in. Marek Siwiec z SLD oraz Michał Kamiński z PJN.

- Uważam, że Ziobro zrobił dobrze, natomiast uważam, że błędem było wchodzenie w polemikę z panem Siwcem czy Kamińskim, którzy stanęli w roli pomagierów Platformy Obywatelskiej - skomentował dzisiaj Brudziński. - Uważam, że ich wystąpienie było dużo bardziej oburzające, gdy atakowali Zbigniewa Ziobrę - dodał.Podkreślił, że jego zdaniem, jeżeli ktoś w tej sprawie narusza standardy Unii Europejskiej, to jest to Donald Tusk i Platforma Obywatelska.

Brudziński pytany o słowa szefa kampanii PiS, Tomasza Porębę, który skrytykował wystąpienie Ziobry w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" i mówił o wrzutkach, które mogą pogrzebać PiS w wyborach odpowiedział, że "w okresie kampanii wyborczej kociokwik jest problemem każdej partii".

Jego zdaniem PiS wygra wybory. - Powolutkim zbieraniem głosu do głosu, ziarnka do ziarnka zaskoczymy 9 października PO - stwierdził Brudziński. - Jestem przekonany, że przekroczymy 30 proc. - dodał.

"Jeśli PiS jest w stanie przekroczyć w czymś 30 proc., to tylko w negatywnym elektoracie" - głos w dyskusji na naszym profilu wyborczym >>

Wolność słowa? "Niech pani zaprosi żula i się poużala"

Prowadząca Poranek TOK FM Dominika Wielowieyska poruszyła także temat wolności słowa - przywoływany przez Prawo i Sprawiedliwość jako przykład ograniczenia obywateli. Jednym z najczęściej przytaczanych przypadków jest zatrzymanie autora strony Antykomor.pl.- Skarżycie się na ograniczanie wolności słowa, podczas gdy za czasów PiS bezdomny Hubert został oskarżony o znieważenie prezydenta... - stwierdziła Wielowieyska. - Oj, biedactwo. Proszę wylać jeszcze kilka łez nad zwykłym dworcowym żulem, który został zatrzymany - odpowiedział Brudziński. - Kogo pani porównuje do tego bohatera Tomasza Lisa i innych dziennikarzy, którzy zapraszali go do stacji? - kontynuował. - Proszę nie stawiać takich zbitek. Zwykły dworcowy żul, który zaczepiał pasażerów, ubliżał im? I został zatrzymany przez policję. Niech pani następnym razem, gdy będzie chciała zaprosić jakiegoś polityka PiS, wycofa się z tego, odszuka to biedactwo z pofarbowanym łbem, które gościło w studiu u Tomasza Lisa, i niech go pani zaprosi i się razem poużalajcie nad jego biednym losem - podsumował.Bezdomny Hubert H. za przywitanie policjantów podczas legitymowania słowami: "Wy, kmioty Kaczyńskiego..." oraz innymi dosadnymi przekleństwami o braciach Kaczyńskich został w 2006 roku oskarżony o znieważenie prezydenta Lecha Kaczyńskiego.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (200)
"Ziobro zrobił dobrze, natomiast Siwiec i Kamiński..."
Zaloguj się
 • rosomak_1

  Oceniono 28 razy 28

  A czymże ten "żul" różni się od Jaśnie Pana Posła Rzeczypospolitej Brudzińskiego?Że ma "łeb pomalowany"? A co jest gorsze - mieć "pomalowany łeb jak ten niby "żul" czy mieć pusty łeb, jak Poseł Brudziński?Twarz tego "żula" ma chociaż ludzki wymiar, twarz Posła Brudzińskiego wyraża niestety to, co widać - wyrazy współczucia dla najbliższej Rodziny Pana Posła, wyrazy współczucia dla wyborców. Ci ostatni mam nadzieje,że będą pamiętać podczas wyborów. Zwłaszcza "żule" które nie będą wiedzieć na kogo glosować.

 • normalny_polak

  Oceniono 24 razy 24

  "Niech pani zaprosi żula i się poużala"
  Właśnie Pani Dominika zaprosiła wyjątkowy okaz żula czyli Brudzińskiego.

 • i.kto.to.wie

  Oceniono 24 razy 24

  hmm,
  czyli - Ziobro może bluzgać,
  Brudziński może bluzgać,
  a dworcowy żul nie może

  Prawe to i Sprawiedliwe. To się dopiero nazywa wolność słowa.

 • neronek1

  Oceniono 23 razy 23

  a ten kto powiedział "spieprzaj dziadu " to zwykły burak

 • jozef.moneta

  Oceniono 21 razy 19

  Na moje oko to Jojo od Huberta różni się lepszym opakowaniem. Ponadto nie słyszałem, aby Hubert okradał kolegów w pociągach.

 • scher1

  Oceniono 21 razy 19

  Jeżeli Hubert jest <zwykłym> ...no to jak <niezwykłym> i o ile zacniejszym i większym żulem jest pan J. B. ?

 • marismo

  Oceniono 18 razy 18

  No, chamów w tym PiS'ie nie brakuje! A ten jest w samej ich czołówce!

 • kaczkazporemwzupie

  Oceniono 18 razy 18

  KIbol dobry bo "nasz".Żul zły bo jaśnie niepokalanego prezesa "napadł".
  Rydzyk dobry,bo czarownicą nazwał ś.p. żone prezydenta?

 • occam

  Oceniono 18 razy 18

  Oj brudziński , bliżej ci do faszyzmu i nardowwego socjalizmu niż Ci się wydaje :D
  Prezydent RP i "dworcowy żul" to też istota ludzka, konstutucja natomiast gwarantuje nam wszystkim równość.

  Ale jak tak chcecie zmieniac jezyk publiczny to proszę bardzo. Nie wnoście tylko pozwów za to ze jesteście obrażani na ulicy , bo sami do tego doprowadzicie. A jak wniesiecie, to zostaną przywołane poprzednie wasze rpzprawy jako precedens. I chociaz w polsce nie ma precedensów to i tak poprzednie rozprawy zostaną przejrzane i na ich podstawie wydane orzeczenia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX