Wybory 2011. Spot PiS. "Brak Smoleńska jest sukcesem"

Brak treści i pomysłów Prawa i Sprawiedliwości - takie podstawowe zarzuty wobec przygotowanych przez tę partię spotów podnosili publicyści w Poranku TOK FM. - PiS nie ma programu - mówił Tomasz Wróblewski z "Dziennika Gazety Prawnej". - Ale nie ma go też PSL, SLD, Platforma Obywatelska - dodawał.
- Z tych spotów nie można się dowiedzieć, jakie pomysły ma Prawo i Sprawiedliwość - stwierdził w Poranku TOK FM Marcin Wojciechowski, dziennikarz "Gazety Wyborczej". Odnosił się do zaprezentowanych wczoraj przez największą partię opozycyjną reklam radiowych i telewizyjnych, w którychPiS atakuje rząd. Zdaniem polityków tej partii, w spotach usłyszeć można opinie zwykłych Polaków.

I jednak - zdaniem Wojciechowskiego - niektóre obserwacje zawarte w klipie są słuszne, ale: - O tym na przykład, że rolnicy polscy mają mniejsze dopłaty od niemieckich? O tym wiemy od czasu wstąpienia do Unii Europejskiej - podkreślił dziennikarz. - Wiązanie tego z działalnością polskiego rządu teraz? To absurd - dodał.

- Te spoty mogą być o tyle zaskakujące, że nie ma w nich takiej typowej dla retoryki PiS-u agresji, ostrości przekazu, ataku bezpośredniego na rząd Tuska - stwierdził z kolei Tomasz Wróblewski, redaktor naczelny "Dziennika Gazety Prawnej". - Tam są wypowiedzi, które rzeczywiście można usłyszeć na ulicy. Te problemy są. Niekoniecznie zawinione przez ten rząd. No, ale Platforma rządzi i musi odpowiadać na te zarzuty.Spoty negatywne? "Taka jest polityka..."

Publicyści także zwrócili uwagę, że w spotach nie ma treści reklamujących Prawo i Sprawiedliwość, są jednak atakujące rząd. Czemu? - Co do programu, to PiS go nie ma - stwierdził Wróblewski. - Ale nie ma go też PSL, SLD, Platforma Obywatelska. To, że akurat są same puste hasła w spotach PiS-u, to mnie nie dziwi - zaznaczył.

Z tą tezą zgadza się Marek Magierowski z "Rzeczpospolitej". - Spoty powinny przekazywać rzeczy pozytywne, ale niestety na całym świecie polityka polega na tym, że uderza się w rządzących - mówił. - To, że w tych spotach Prawa i Sprawiedliwości nie pojawił się Smoleńsk, to i tak jest sukces. Przy tak nieudolnym rządzie, to że PiS nie ma jeszcze 10 punktowej przewagi w sondażach jest zdumiewające - podsumował dziennikarz.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (58)
Wybory 2011. Spot PiS. "Brak Smoleńska jest sukcesem"
Zaloguj się
 • rezun-one

  Oceniono 11 razy 11

  Jezu, od dawno wiadomo że PiSowcy to bezmózge twory.
  Dla nic tylko Smoleńsk, ściągnąć treść i formę jakiegoś spotu (jak w szkole) no i Radyjo z .. czym tam. Gdyby nie Rydzyk to bali by się ust otworzyć. Przykład Kurskiego, skarży się że PO nie chce mu żony na etacie trzymać. Toż to Sobiesiak bis, tyle że tam chodziło o córkę. Czyżby ta pani umiała być tylko na etacie w tej Agencji? Nigdzie indziej by jej nie przyjęli? Czy może zarobki za niskie i do pracy każą przychodzić? ZGROZA

 • derfflinger1918

  Oceniono 12 razy 8

  W klipie sportretowano typowy elektorat PiS niezaradne życiowo ofiary losu, niezdolne do wzięcia spraw w swoje ręce, czekające aż ktoś za nich wszystko zrobi... !!

  Najlepiej mieszkać całe życie z kotem u mamy za szafą, i tylko narzekać bo tylko tyle PiS potrafi !!

 • wmc-33

  Oceniono 11 razy 7

  Brak Smoleńska w spotach PiSu jest prostą konsekwencją braku Smoleńska w amerykańskim spocie, który bezrefleksyjnie skopiowano.

 • siarymon

  Oceniono 7 razy 7

  przedsiębiorca wyglądasz mi na głupka a nie na przedsiębiorcę,mechanik też jakiś durny bo jak by był dobrym mechanikiem to by miał dużo aut do naprawy i by dobrze zarabiął ale jak jest takim mechnikiem jak cały PiS to dlatego narzeka palant

 • gen_flaszka

  Oceniono 6 razy 6

  czas na odwazne decyzje
  ==================

  Lecha beatyfikowac, a Jarka koronowac (krzyzowac nie trzeba)

 • korespondent1949

  Oceniono 8 razy 6

  Jak to, PIS nie ma programu, ma program wspaniały program.
  Program PIS to pogrążyć Polskę w chaosie, w bałaganie i syfie politycznym.
  A przede wszystkim program PIS to dokopać wszystkim dookoła, komu się da z prawa i z lewa

 • teletoobis

  Oceniono 8 razy 6

  Oddam swoj glos na PiS! Pod warunkiem, ze pokaza mi JEDNA KONSTRUKTYWNA rzecz, ktora zaproponowali i przeprowadzili w zyciu politycznym!
  Jestem wiec spokojny- oni potrafia jedynie szczuc do nienawisci, bawic sie w nekrofili, tworzyc spiskowe teorie dziejow i wlazic w dupe Smardzykowi

 • arvelli_net

  Oceniono 5 razy 5

  ...hm, co taka smutna mina?... pewnie, jak się jest w pisie to na wesołość nie ma co liczyć... chyba ze kurdupel pozwoli pochichać:)

 • filetrybny

  Oceniono 7 razy 5

  Z takimi nędznymi spotami PIS nie ma szans na wygranie wyborów.Nudne to,przewidywalne i trafić może chyba tylko do najciemniejszych mas(apolandia.com )

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX