Pacewicz dzwoni do Palikota: Skąd te kosmiczne wyniki?

- Ruch Poparcia Palikota może liczyć na 10 proc. w październikowych wyborach - zapowiedział w "Kropce nad i" w TVN24 Janusz Palikot. Po programie do Palikota zadzwonił Piotr Pacewicz z "Gazety Wyborczej". - Skąd pan wziął te kosmiczne wyniki sondaży? Podważył pan wiarygodność renomowanych pracowni, to populistyczna manipulacja - powiedział.
Co na to Palikot? - Robimy dużo badań na ulicach. Ostatnio w Ciechanowie na próbie 600-800 osób. 1000 osób badaliśmy w Warszawie. W takich badaniach dostajemy zwykle 8-10 proc. Podobny był wynik ogromnego sondażu telefonicznego, który zrobiło nasze call center, choć można mu zarzucić, że przedstawiali się, że dzwonią z Ruchu Palikota - powiedział.

- We wszystkich sondażach jest dobre 20 proc. ludzi niezdecydowanych, których głosy są zwykle rozdzielane między najsilniejsze partie. Często też niezdecydowani, dla świętego spokoju, mówią ankieterowi, że zagłosują na partię władzy. Zwłaszcza przez telefon, a bo to wiadomo kto dzwoni? - przekonuje Palikot.

Pacewicz zarzucał liderowi Ruchu Poparcia Palikota: - Wcześniej kładł pan nacisk na antyklerykalizm, zwalczał homofobię, biurokrację, teraz zostało z tego tylko to, co w polityce amerykańskiej określa się jako postawę "anti-incumbents" - krzyk, że klasę rezydentów politycznych trzeba wymienić w całości.

- Ludzie mają dosyć tej polityki i tych polityków. (...) na listach Palikota będą działacze wielu grup i środowisk, które walczą o ważne sprawy - ludzie ze "Stop homofobii", zwolennicy Wolnych Konopii, osoby zabiegające o prawa niepełnosprawnych. Nasze hasła to legalizacja marihuany, usunięcie religii ze szkół, związki partnerskie... Ale tego wszystkiego nie załatwi cała ta zgraja polityków - odpowiada Palikot.

Fakt, że CBA zawiadomiła prokuraturę ws. jego oświadczeń majątkowych, uznał za "polityczną manipulację".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (9)
Pacewicz dzwoni do Palikota: Skąd te kosmiczne wyniki?
Zaloguj się
 • yerry46

  Oceniono 10 razy 10

  Jesli nie Palikot, to kto?! Nazywaja Go Stanczykiem i slusznie, taki trefnis na Wjejskiej jest koniecznie p o t r z e b n y! K o n i e c z n i e!!! W przeciwnym razie to zastale towarzystwo nadal bedzie trwalo w slodkim samouwielbieniu. Boja sie Palikota, - wiedza dlaczego!

 • duokwak

  Oceniono 7 razy 7

  Ja głosuję na Palikota.Świat będzie ciekawszy.

 • hk-47

  Oceniono 4 razy 4

  Pacewicz i wielu redaktorów Gazety Wyborczej to byli opozycjoniści. Niestety dobrobyt tak im uderzył do głowy, że nie dostrzegają już rzeczywistości.

 • kamilakarabasz

  Oceniono 3 razy 3

  Nie wierzę, że Wyborcza boi się Palikota! Czy to możliwe?!

 • paw73

  Oceniono 3 razy 3

  Życie, z posła PO Janusza Palikota, stal się bele Palikotem .
  Minęły czasy gdy, Agnieszka Kublik na łamach wyborczej oraz w tv gazeta.pl piała z zachwytu.
  Pożegnać się musie , pan Palikot gdy Monika Olejnik, cytowała go w każdym programie 10 razy, rozpraszając do swych programów 2 razy na tydzień.
  Piotr Pacewicz , nazywał Janusza Palikota "enfant terrible" naszej polityki, jego bardzo oryginalnych zachowań w tvn24 Loża Prasowa, TOK FM i na łamach GW.
  Janina Paradowska, zachwycała się wiceprzewodniczącym PO, jak nastolatka gwiazdą POP w artykułach polityki, na falach eteru TOK FM, w telewizji Super Stacja "Puszka Paradowskiej"
  Palikot odszedł do platformy , stał się teraz ich wrogiem wszystkich miłośników partii Tuska, obśmiewany "opluwany' i wyszydzany. Dziennikarze mediów kochających PO, zatokowały Palikota, zapeszają go do programów by go niszczyć.
  Niekiedy wygląda jakby dziennikarze prowadzący rozmowę z Palikotem, dostawali kartki od Arabskiego lub Grasia, jak kopać Palikot (kazus Izraelski).

 • waldemar591

  Oceniono 8 razy 2

  "Pacewicz dzwoni do Palikota: Skąd te kosmiczne wyniki?"

  Pacewicz pali głupa?
  Nie wie, że wszyscy studenci i emeryci oddadzą ostatni grosz, nie mówiąc juz o głosie na poparcie Palikota?

 • agresor50

  0

  30 % niezdecydowanych i ja jestem jednym z nich z tego około 20% odda swój głos na Palikota i to będzie zaskoczenie dla tych pewniaków ktorzy już zacierają rece na nic nie robienie przeznastępne cztery lata brawo panie Januszu.

 • trajkotek

  Oceniono 8 razy -4

  Palikot wie, że politycy oszukują:
  glosmichnika.blox.pl/2010/11/A-jednak-oszukal-nas.html
  Ma dylemat: być albo nie być ... (politykiem=oszustem)

 • oghana7

  Oceniono 13 razy -7

  PALIKOT TO WYJATKOWY KABOTYN -NIE UDA MU SIE DOSTAC DO PARLAMENTU ,ZA TO ZASZKODZI WSZYSTKIM INNYM .TAKI SAM CHARAKTER JAK KACZYNSKI ,KTOREGO KIEDYS ZWALCZAL ,ALE TERAZ WOLI NISZCZYC DAWNYCH PRZYJACIOL -PREZYDENTA I PREMIERA .TO WYJATKOWE SWINSTWO ,KTORE NIE PRZYNIESIE MU SUKCESU .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX