Palikot: Kontrola CBA została przeprowadzona bez poszanowania prawa [WIDEO]

Janusz Palikot odpowiedział dziś na zarzuty Centralnego Biura Antykorupcyjnego, które oskarżyło go o podanie nieprawdy w jego oświadczeniach majątkowych.
We wtorek CBA poinformowało, że podejrzewa Palikota o popełnienie przestępstwa. Jego zdaniem w swoich poselskich oświadczeniach majątkowych 2005 - 2010 podawał nieprawdę.

Tymczasem polityk z Biłgoraja na dzisiejszej konferencji prasowej oświadczył, że zarzuty wobec jego osoby są bezpodstawne, a kontrola jego oświadczeń majątkowych została przeprowadzona bez poszanowania prawa i procedur.

CBA czy urząd podatkowy?

- CBA złamało prawo - oświadczył Janusz Palikot, przypominając, że CBA od jakiegoś czasu zajmuje się prześwietlaniem oświadczeń podatkowych polityków. - Te sprawy powinny być sprawdzane w zakresie, czy poseł ma udziały w spółkach skarbu państwa. Mogę przypuszczać, że CBA zajęło się tym, czym powinny się zająć zwykłe urzędy skarbowe - tłumaczył Palikot.

"Nieprawidłowości dotyczyły tylko części sum"

Palikot podkreślał także, że wątpliwości CBA dotyczyły niektórych sum, które były jedynie kwotami szacującymi wartość niektórych elementów jego majątku. Zarzucił jednocześnie kontrolującymi funkcjonariuszom niechlujność i popełnienie elementarnych błędów.

Za podanie nieprawdy w oświadczeniu majątkowym politykowi grozi nawet do trzech lat więzienia. Centralne Biuro Antykorupcyjne przesłało do warszawskiej prokuratury okręgowej zawiadomienie dotyczące popełnienia przez byłego posła przestępstwa.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
Palikot: Kontrola CBA została przeprowadzona bez poszanowania prawa [WIDEO]
Zaloguj się
 • sakoveba

  Oceniono 3 razy 3

  Decyduje się, czy w polskim Sejmie ma prawo istnieć jedna partia antykościelna, czy też wszystkie media, przerażone takim "nietaktem", jednym głosem ją zaszczują.

  A CBA dokończy dzieła.

  A to polska religio-poprawna "demokracja" właśnie.

 • tomitoms

  Oceniono 1 raz 1

  duokwak i vice versa.Nie chce mi się z tobą gadać.Koniec.

 • duokwak

  Oceniono 3 razy 1

  tomitoms i vice versa.Nie chce mi się z tobą gadać.Koniec.

 • duokwak

  Oceniono 3 razy 1

  tomitoms mylisz się.Na każdym kroku udowadnia tobie i tobie podobnym,że kk to złodziejska i obłudna organizacja,ale do ciebie nie dociera żaden argument.Więc boisz się prawdy.

 • duokwak

  Oceniono 3 razy 1

  tomitoms szczekaj ,szczekaj.Ujadanie zagłusza strach.

 • yerry46

  Oceniono 1 raz 1

  Przypowiesc o psie i kiju pasuje jak ulal do tego co dzieje sie wokol osoby Palikota! Kto i DLACZEGO tak panicznie boi sie tego polityka; -oto jest pytanie?! Czy znowu okaze sie , ze na uklady nie ma rady?!!!

 • tomitoms

  Oceniono 2 razy 0

  duokwak posługuje się twoją wypróbowaną metodą!!!którą również posługują się twoi przyjaciele z periodyka FiM

 • paw73

  0

  Znowu Platforma fałszuje listy poparcia w Wałbrzychu, dla swego kandydata , CBA i inne służby oraz media cicho !

 • tomitoms

  Oceniono 3 razy -1

  duokwak wiesz gdzie mam twoje opinie i twoich kolegów z FiM -głeboko w poważaniu. Kup sobie myśli Jonasza-tego faceta z puszczeniem bąka ma nową mysl.
  A prawdy się nie boję, wasze środowisko też nie jest chodzącą świętoscią

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX