Mucha o kampanii informacyjnej: "Bezprawie i Sprawiedliwość"

Dla posłanki Joanny Muchy sprawa "kampanii informacyjnych" jest prosta - PiS łamie prawo, a w PO to jedynie incydenty. - Kampania prowadzona przez PiS zaczyna skłaniać do tego, żeby mówić o nich: "Bezprawie i Sprawiedliwość". Bo prawo mają w głębokim poważaniu - mówiła w TOK FM. Mucha plakaty i billboardy wywieszane przez posłów PO nazwała incydentami.
Posłanka Mucha nie ma wątpliwości: prowadzona od tygodnia kampania informacyjna PiS-u to łamanie prawa. - To nie jest kampania informacyjna. Na billboradach i w spotach nie ma żadnej informacji. To zwykła kampania wyborcza prowadzona wbrew przepisom. To zaczyna skłaniać do tego, żeby mówić o nich '"Bezprawie i Sprawiedliwość". Bo prawo mają w głębokim poważaniu - mówiła w Poranku Radia TOK FM.

Dobrze, że PKW się zainteresowała

Zdaniem posłanki PO dobrze, że sprawą zainteresowała się Państwowa Komisja Wyborcza. Według PKW, prowadzona przez niektóre partie tzw. kampania informacyjna to naruszenie prawa wyborczego.

Ale nie wszyscy przejmują się tą opinią. PiS i SLD zapowiedziały, że akcji nie przerwą, bo nie łamią prawa.

A u nas tylko incydenty

Joanna Mucha znacznie łagodniej ocenia plakaty i billboardy wywieszane przez polityków PO. - To są sytuacje indycentalne - komentowała akcje przeprowadzone przez polityków Platformy Obywatelskiej.

Posłanka próbowała też tłumaczyć Agnieszkę Pomaskę, która promuje się na banerach reklamując porady prawne udzielane w sowim biurze. - Moja koleżanka starała się trzymać w ramach prawa, które obowiązuje. Jej baner nosił znamiona informacji. Starała się przynajmniej utrzymywać w nurcie, który wyznacza PKW - uważa Mucha.

Władze PO poprosiły wczoraj swoich posłów o zdjęcie plakatów. Zdaniem Muchy, to bardzo dobra decyzja.

A przy okazji zarząd Platformy zaapelował też do innych partii o zakończenie kampanii informacyjnych. - Ze strony PiS to jazda bez trzymanki - podsumowała w TOK FM Joanna Mucha.

Będziemy mieli merytoryczną kampanię? "To nie ten czas, nie to społeczeństwo">>

DOSTĘP PREMIUM