Mucha o kampanii informacyjnej: "Bezprawie i Sprawiedliwość"

Dla posłanki Joanny Muchy sprawa "kampanii informacyjnych" jest prosta - PiS łamie prawo, a w PO to jedynie incydenty. - Kampania prowadzona przez PiS zaczyna skłaniać do tego, żeby mówić o nich: "Bezprawie i Sprawiedliwość". Bo prawo mają w głębokim poważaniu - mówiła w TOK FM. Mucha plakaty i billboardy wywieszane przez posłów PO nazwała incydentami.
Posłanka Mucha nie ma wątpliwości: prowadzona od tygodnia kampania informacyjna PiS-u to łamanie prawa. - To nie jest kampania informacyjna. Na billboradach i w spotach nie ma żadnej informacji. To zwykła kampania wyborcza prowadzona wbrew przepisom. To zaczyna skłaniać do tego, żeby mówić o nich '"Bezprawie i Sprawiedliwość". Bo prawo mają w głębokim poważaniu - mówiła w Poranku Radia TOK FM.

Dobrze, że PKW się zainteresowała

Zdaniem posłanki PO dobrze, że sprawą zainteresowała się Państwowa Komisja Wyborcza. Według PKW, prowadzona przez niektóre partie tzw. kampania informacyjna to naruszenie prawa wyborczego.

Ale nie wszyscy przejmują się tą opinią. PiS i SLD zapowiedziały, że akcji nie przerwą, bo nie łamią prawa.

A u nas tylko incydenty

Joanna Mucha znacznie łagodniej ocenia plakaty i billboardy wywieszane przez polityków PO. - To są sytuacje indycentalne - komentowała akcje przeprowadzone przez polityków Platformy Obywatelskiej.

Posłanka próbowała też tłumaczyć Agnieszkę Pomaskę, która promuje się na banerach reklamując porady prawne udzielane w sowim biurze. - Moja koleżanka starała się trzymać w ramach prawa, które obowiązuje. Jej baner nosił znamiona informacji. Starała się przynajmniej utrzymywać w nurcie, który wyznacza PKW - uważa Mucha.

Władze PO poprosiły wczoraj swoich posłów o zdjęcie plakatów. Zdaniem Muchy, to bardzo dobra decyzja.

A przy okazji zarząd Platformy zaapelował też do innych partii o zakończenie kampanii informacyjnych. - Ze strony PiS to jazda bez trzymanki - podsumowała w TOK FM Joanna Mucha.

Będziemy mieli merytoryczną kampanię? "To nie ten czas, nie to społeczeństwo">>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (99)
Mucha o kampanii informacyjnej: "Bezprawie i Sprawiedliwość"
Zaloguj się
 • czaromir

  Oceniono 16 razy 14

  PiS - Prawo i Sprawiedliwość muszą być...

  ....po naszemu.

  Oto cały "geniusz" tego konceptu.

 • a.k.traper

  Oceniono 15 razy 13

  Nie interesuje mnie kampania wyborcza żadnej partii, interesują mnie konkretne wypowiedzi polityków wszystkich partii, na tej podstawie plus dotychczasowa wiarygodność będzie decydująca. Onanizowanie się kampaniami, pluciem pozostawiam ludziom o miałkim rozumku, żyjących maglem i kolorowymi pisemkami.

 • bun01

  Oceniono 17 razy 13

  PiS to partia katolicka i taka też moralność, i intelekt :-) Przecież wystarczy popatrzeć i posłuchać ich wyborców, margines społeczny zawsze jest głośny.

 • plyn_lugola

  Oceniono 16 razy 12

  Obrona posłanki Pomaski jest zupełnie niepotrzebna i niczym nieuzasadniona. Kilka osób z PO włączyło się niestety w nurt obchodzenia prawa, które nota bene sami uchwalili, i to jest ewidentnie złe. Politycy PO powinni świecić przykładem; nie ma lekko, bycie urzędnikiem państwowym (a już zwłaszcza należącym do partii rządzącej) to nie jakieś hop-siup. A PiS należałoby nazwać "Bezprawiem i _Niesprawiedliwością_", ale to już tylko taka drobna uwaga.

 • thegreatmongo

  Oceniono 19 razy 11

  @supertusk

  Powiedz kolego, chcesz zyc w panstwie gdzie sie szanuje prawo czy nie?

  Pis olewa opinie PKW , JK olewa wyrok sadu, ze ma przeprosic.... to ma byc przyklad?
  Chcesz takich rzadow, gdzie polityk robi co chce?

  Co to jest, Ukraina czy Kazachstan?

 • balsamlomzynski

  Oceniono 15 razy 11

  Tak się złożyło, że główną nagrodę w kieleckiej loterii zorganizowanej z okazji święta PiSu, kolację z Beatą Kempą, wygrał redaktor naczelny Rzeczpospolitej, Paweł Lisicki, o którym było ostatnio głośno dzięki jego powieści o Jezusie, publikowanej w odcinkach przez Fakt.*

  balsamlomzynski.blox.pl/2011/07/Wszedl-z-lekko-ironicznym-usmiechem-gdzies-na.html

 • hans_close

  Oceniono 12 razy 10

  Żądam natychmiastowego odebrania naszych pieniędzy partiom łamiącym prawo!!!
  W innym wypadku przestanę płacić podatki!

 • al48

  Oceniono 16 razy 10

  Widok Kaczyńskiego denerwuje i brzydzi mnie . Niech wiszą jego banery a coraz więcej ludzi będzie rzygać na ten widok.

 • pingwinxzy

  Oceniono 12 razy 10

  Prawo i sprawiedliwość inaczej. Pisuar ma swoje prawo i swoją sprawiedliwość. Ma swoja demokrację i będzie miał własne wyniki wyborów. To ewenement na skalę swiatową . Ciemnota połaczona z dewocją, kłamstwem, bezczelnoscią i chamstwem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX