Poseł PO odszedł z Sejmu. Brak chętnych do objęcia mandatu

Sejm ma o jednego posła mniej. Janusz Chwierut z Platformy Obywatelskiej złożył mandat i został, co niecodzienne, pełniącym obowiązki prezydenta Oświęcimia. Stało się tak, gdyż Janusz Grosser, niedługo po wygraniu wyborów samorządowych w tym mieście dostał ataku serca i teraz przechodzi rehabilitację.
Sytuacja Janusza Grossera była precedensowa. Kilka dni po wyborach doznał ataku serca, a po reanimacji znalazł się w śpiączce farmakologicznej. Z uwagi na stan zdrowia nie złożył ślubowania i nie rozpoczął urzędowania.

- Pan Grosser wyszedł ze śpiączki i teraz przebywa w domu. Do lipca przyszłego roku ma wskazane świadczenia rehabilitacyjne - mówi naczelnik wydziału promocji miasta Oświęcimia Marek Tarnowski.

Poprzedni prezydent przegrał wybory w pierwszej turze, ale ten, który miałby zastąpić Grossera w drugiej turze ich nie wygrał. Aby nie rozpisywać nowych wyborów zmieniono przepisy ustawy o samorządzie gminnym i Janusz Chwierut teraz już były poseł jest pełniącym obowiązki prezydenta miasta, ale tylko do czasu, gdy Grosser wyzdrowieje.

W biurze prasowym Platformy Obywatelskiej nie wiedzą jeszcze kto i co najważniejsze kiedy zastąpi posła Chwieruta na parlamentarnym stanowisku.

- Kolejne osoby, które otrzymują propozycję są niechętne by objąć mandat poselski, bo kończy się kadencja. Z tego co wiem to nikt nie chce - mówi poseł Sławomir Rybicki z PO.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Poseł PO odszedł z Sejmu. Brak chętnych do objęcia mandatu
Zaloguj się
  • belze-boob

    Oceniono 6 razy 4

    kamilka45 to stara kur...a czy zwykła cichodajka? pytam bo nie wiem

  • krakowice

    Oceniono 7 razy -5

    POmyleni nie chcą do koryta!! To nienormalne w partii kłamców i obiecywaczy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX