Dutkiewicz o listach "Obywatele do Senatu": Ferenc, Misiak, Luty...

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, senator Tomasz Misiak i były rektor Politechniki Wrocławskiej Tadeusz Luty to ewentualni kandydaci, którzy mogą znaleźć się na listach wyborczych ruchu "Obywatele do Senatu". O przygotowaniach do kampanii wyborczej mówił w TOK FM lider ruchu, prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.
Odnosząc się do ewentualnych kandydatów prezydent Wrocławia mówił w TOK FM o osobach, z którymi prowadzone są rozmowy. Dutkiewicz zapewnił, że sam nie będzie startował, a prawdopodobnie jedyny prezydent, który znajdzie się na listach "Obywatele do Senatu" to Tadeusz Ferenc. - Z mocy prawa prezydent, nie może kandydować, chyba, że zrzeknie się stanowiska. Zdecydowana większość z nas nie będzie. Może pojawią się nieliczne wyjątki. Takim wyjątkiem może być prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc - powiedział Dutkiewicz.

Potwierdził też informacje o możliwej kandydaturze wyrzuconego z PO senatora Tomasza Misiaka. - Prowadzimy rozmowy, ale decyzję podejmiemy w sierpniu, podobnie jak co do reszty kandydatów - powiedział prezydent Wrocławia. Zdradził też inne nazwisko. - Profesor Tadeusz Luty, były szef polskich rektorów najprawdopodobniej będzie kandydował z Wrocławia.

W szczegółach kampanii prezydenci miast - inicjatorzy ruchu "Obywatele do Senatu" będą rozmawiać w przyszłym tygodniu.

Nazwiska będą ogłoszone między 15-20 sierpnia

Inicjatorzy ruchu "Obywatele do Senatu" prezydenci Krakowa Jacek Majchrowski, Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, Gdyni Wojciech Szczurek, Kielc Wojciech Lubawski deklarują, że poprą niezależnych, ponadpartyjnych kandydatów, których łączy stosunek do samorządności, a nie światopogląd. Jak mówił Dutkiewicz, będą to osoby związane ze środowiskiem samorządowym, akademickim i światem kultury, a ich nazwiska mają być upublicznione między 15 a 20 sierpnia.

- Senat mógłby być tą izbą parlamentu, która mocniej zaopiekowałaby się sferami istotnymi dla przyszłości Polski: nauki, edukacji, kultury - powiedział Dutkiewicz w TOK FM.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (7)
Dutkiewicz o listach "Obywatele do Senatu": Ferenc, Misiak, Luty...
Zaloguj się
 • hanishl

  Oceniono 4 razy 4

  Niech się wreszcie dzieje coś innego . Mam dość jak Nie prezes to jego kompania a do tego jak słyszę Rysia ( vel Richarda ) to ręka odruchowo sięga po pilota

 • pawel.nn

  Oceniono 2 razy 2

  Fajnie że powstaje coś nowego tylko czy ktos zna program tego ruchu-ugrupowania?
  Jak połączyć np. poglądy polityczne panów Dutkiewicza i Majchrowskiego?
  No chyba że nie będzie to ugrupowanie polityczne. Tylko że to własnie parlament ma być polityczny!

 • loco.citizen

  Oceniono 1 raz 1

  A ja tu widzę szansę na jakiś proces (może powolny, ale za to jakiś) na zdecentralizowanie władzy i wpływów dofinansowań. Samorządowcy jednak mają większą wiedzę o potrzebach niż "świnie przy chlewie" cytując Orwella

 • mothra.to.ja

  Oceniono 1 raz 1

  I oczywiście mam uwierzyć, że ci panowie zawalczą o senat, bo mają wewnętrzny imperatyw pracy dla dobra publicznego. Dożo jeszcze wody w Wiśle i naszych pieniędzy popłynie nim powstanie tzw. klasa polityczna, która choć w minimalnym stopniu pamiętać będzie o przedwyborczych obietnicach i wyborcach. Na razie oni wszyscy są w innym wymiarze.

 • ilpadrino666

  Oceniono 1 raz 1

  Tomasz Misiak - ten od przekrętu ze szkoleniami stoczniowców za 40 000 000zł bez przetargu?

 • grigorij0

  0

  Ale jaja
  www.youtube.com/user/tomaszmisiak

 • workz

  Oceniono 5 razy -3

  tak, dla dobra Rzeszowa T. Ferenc powinien zrzec się urzędu, wystartować do senatu i się tam nie dostać. Korzyści są dwie: 1) Ferenc nie będzie senatorem , 2) nie będzie prezydentem Rzeszowa - SUPERPLAN !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX