Wybory 2011. "Zrobię wszystko, by ustawa zakazująca spotów znalazła się w Sejmie"

Szef SLD Grzegorz Napieralski, w Poranku TOK FM, nie krył zdziwienia wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że zakaz używania billboardów jest niezgodny z konstytucją. - SLD kiedyś przygotowało taki projekt ustawy i TK nie miał zastrzeżeń do zakazu spotów i billboardów - przypomniał przewodniczący SLD.
Prowadzący program Jacek Żakowski pytał Napieralskiego o wrażenia po środowym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. - Trudna i różna decyzja, z jednej strony tak dla okręgów jednomandatowych, inne zapisy, czyli zakaz spotów reklamowych i billboardów niezgodne z konstytucją - odpowiadał przewodniczący SLD.

Żakowski przyznał, że ubawiła go argumentacja prezesa Andrzeja Rzeplińskiego, który tłumaczył, że zakaz spotów i billboardów ogranicza wolność słowa. - Billboardy, a szczególnie spoty reklamowe, bo te mają największą siłę rażenia, fałszują obraz polityki - przytaknął Napieralski. - Zakaz używania billboardów i spotów na pewno wymusiłby debatę publiczną, to byłoby uczciwsze, bo dowiedzielibyśmy się jakie plany mają politycy - przekonywał poranny gość TOK FM. - Wymusiłoby to na politykach wyjazd poza Warszawę, spotkania z ludźmi, rozmowy, a to jest najbardziej uczciwa forma prowadzenia kampanii - mówił Napieralski. I dodał, że spoty tylko zaciemniają kampanię wyborczą.

"TK nie miał zastrzeżeń do projektu ustawy SLD, zakazującego spotów i billboardów"

Przewodniczący SLD przypomniał, że SLD przygotowało kiedyś projekt ustawy zakazującej używania spotów reklamowych i billboardów. - Prezydent Lech Kaczyński też odesłał tę ustawę do Trybunału Konstytucyjnego i wtedy TK nie miał zastrzeżeń do zakazu spotów reklamowych i billboardów - dziwił się Napieralski. - Ja to interpretuję tak, że ustawa była źle napisana - dodał gość TOK FM.

- Zrobię wszystko, żeby zaraz po wyborach taka ustawa znalazła się w Sejmie, napisana dobrze i skutecznie przeprowadzona - zapewniał Grzegorz Napieralski w TOK FM. I dodał: - Innego wyjścia nie ma, bo znowu będziemy mieć wizerunkową kampanię.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
Wybory 2011. "Zrobię wszystko, by ustawa zakazująca spotów znalazła się w Sejmie"
Zaloguj się
 • paw73

  Oceniono 6 razy 2

  NADZIEJĄ NA NORMALNĄ POLSKĘ I DOBROBYT OBYWATELI TYLKO SLD I GRZEGORZ NAPIERALSKI!!!
  re czytelnik52
  Najfajniej są w PO, sama odwago Nowak " donald Tusk dotknięty ręka Boga" - klakier , czy idiota!
  Halicki łał ten też zaszalał- Premier Tusk jest jak Możesz, który przeprowadzi naród prze z morze Czerwone" idiota czy wariat połączony z lizusem.
  Pałanka Pomaska, - " za premier Tuskiem ,to ja w ogień skoczę" - potencjalna samobójczyni, konieczne badania i szpital z odosobnienie nie sejm , dla podejrzanych samobójców.
  Pomaska chociażby brała takie leki jak prezes PiS-u , może by te myśli przeszły.

  PO i PiS w służbie kościołowi , robią wszystko na polecanie kleru!
  PO= PiS obydwie partie są rasistowskie, ale kobiety sprowadzaj do funkcji inkubatora!
  PO I PiS ZA CAŁKOWITYM ZAKAZEM IN VITRO!
  PO I PiS PRZECIW KARCIE PRAW PODSTAWOWYCH!
  PO I PiS PRZECIW USTAWIE O ZWIĄZKACH PARTNERSKICH!
  PO I PiS ZA CAŁKOWITYM ZAKAZEM BADAŃ PRENATALNYCH !
  PO I PiS ZA OGRANICZENIEM ZAKAZEM SPRZEDAŻY ŚRODKÓW ANTYKONCEPCYJNYCH!
  PO I PiS ZA CAŁKOWITYM ZAKAZEM ABORCJI( posłowi PO i PiS-u- każą rodzić dzieci 12latkom z gwałtów lub czynów kazirodczych)

 • kiki_pawelek

  Oceniono 1 raz 1

  Ha ha ha .. ;) paw, smieszny jestes.. ;) i to bardzo. Mozesz dodac jeszcze rozwiazanie WRON i zniesienie stanu wojennego w 1983 roku.

  A napieralski nadaje sie tylko do rozdawania jablek przechodniom, a nie do rzadzenia.

 • paw73

  Oceniono 2 razy 0

  re kiki_pawelek
  Ludzie SLD pamiętają też o tych poniższych datach, ty zapewne nie, gdyż wiesz tylko to co przekażą ci wodzowie z prawicowej sekty + nienawiść do ludzi o innych poglądach niż twoje. !
  II Rozbiór Polski 22 lipca 1793 roku deputacja sejmu grodzieńskiego !
  22 lipca 1807 r.Napoleon nadaje konstytucję Księstwu Warszawskiemu !
  22 lipca 1942 r. Niemcy rozpoczęli akcję wysiedlania mieszkańców warszawskiego getta.
  22 lipca 1944 we Lwowie przez oddziały zbrojne Armii Krajowej przeciw hitlerowskim wojskom niemieckim!

  NADZIEJĄ NA NORMALNĄ POLSKĘ I DOBROBYT OBYWATELI TYLKO SLD I GRZEGORZ NAPIERALSKI!!!

 • kiki_pawelek

  Oceniono 5 razy -3

  Swietujmy 22lipca w slad za SLD! www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,9991489,SLD_swietuje_rocznice_Manifestu_Lipcowego___Towarzysze.html

 • czytelnik52

  Oceniono 5 razy -3

  Napieralski- Narcyz gdy został szefem SLD próbował pozbyć się tych wszystkich, którzy stali za Olejniczakiem. Pewny był, że poradzi sobie bez Józefa Oleksego( ps Brzytwa), L. Millera, niejakiego Dyducha, Kalisza. Przez chwilkę poczuł się górą, gdy udało mu się osiągnąć w miare dobry wynik w wyborach prezydenckich - chociaż twierdził, że je wygra.
  Jego kundelki Wiklinski, Kalita, Piekarska aż piali z zachwytu nad swoim pryncypałem. Teraz gdy zobaczył, iż rozdawanie jabłek, kanapek w niczym jemu nie pomoże, to tych którzy cokolwiek jeszcze znaczą na lewicy próbuje pozyskać, by później na nich zwalić słaby wynik wyborczy.
  Szczecin narcyzowi pokarze, gdzie jego miejsce w polskiej polityce. Już dziś, możesz otworzyć warzywniak oraz firmę kateringową. Będziesz miał co rozdawać o świcie!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX