Sikorski pożegnał obrońcę Westerplatte na... Twitterze

"Nasz Dziennik" pisząc o pogrzebie Aleksa Kowalika, jednego z ostatnich żyjących obrońców Westerplatte, wypomina rządowi, że na uroczystości nie pojawił się ani szef MON, ani żaden z jego zastępców. Serwis "Kampania na żywo" przypomina, że żołnierza pożegnał Radosław Sikorski, tyle że na... Twitterze.
"Good bye, old soldier. Glad you lived to see Poland free and safe" (Żegnaj stary żołnierzu. Dobrze, że przeżyłeś, by zobaczyć Polskę wolną i bezpieczną) - tymi słowami 12 lipca szef MSZ Radosław Sikorski pożegnał Aleksa Kowalika na Twitterze.Jak pisze Tomasz Machała w serwisie kampanianazywo.pl, to jedyne państwowe pożegnanie, jakiego doczekał się podporucznik Kowalik. "Nasz Dziennik" powołując się na rzecznika MON Janusza Sejmeja napisał, że na uroczystościach była jedynie wojskowa asysta honorowa wraz z posterunkami honorowymi.

Aleksy Kowalik zmarł 11 lipca w wieku 96 lat. W czasie obrony Westerplatte był starszym strzelcem. To on celnym trafieniem doprowadził do eksplozji cysterny, którą Niemcy chcieli przepchnąć na polskie pozycje.

Kim był Aleksy Kowalik? >>

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
Sikorski pożegnał obrońcę Westerplatte na... Twitterze
Zaloguj się
 • tegepe

  Oceniono 1 raz 1

  Czy zmarły miał na Twitterze konto???

 • krys58

  Oceniono 1 raz 1

  Dzięki Panu Ministrowi mam pewność, że językiem dominującym w Krainie Umarłych jest angielskie.
  Dobrze wiedzieć.

 • hanishl

  0

  Minister był tylko inaczej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX