"Miasto Ruin" od soboty w Muzeum Powstania Warszawskiego. Zobacz fragmenty! [WIDEO]

W sobotę o godzinie 20.00 na pl. Krasińskich w Warszawie wyświetlona zostanie niesamowita animacja "Miasto Ruin". A od 1 sierpnia obraz będzie można oglądać w Muzeum Powstania Warszawskiego. Oto fragmenty filmu:


Nad filmem przez dwa lata pracowało 30 grafików. Trójwymiarowa animacja trwa pięć minut i sześć sekund - dokładnie tyle, ile potrzebuje samolot z II wojny światowej, by zrobić pętlę nad historycznym centrum Warszawy. Obraz przedstawia lot "Liberatora" nad Warszawą z 1945 roku.

- Jeśli ktoś tego nie widział na własne oczy, pojedyncze zdjęcia z czasów wojny tego nie pokażą. Dopiero unaocznienie zniszczeń przez film da wyobrażenie, jak tuż po zakończeniu wojny naprawdę wyglądała Warszawa i z jakich ruin musiała się podnosić - tak do odwiedzania muzeum i obejrzenia "Miasta ruin" zachęca Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego. Film będzie wyświetlany w specjalnej sali w muzeum.

Jak powstało "Miasto ruin"? Czytaj więcej>>

Rocznica Powstania: sprawdź co dzieje się w Warszawie>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (1)
"Miasto Ruin" od soboty w Muzeum Powstania Warszawskiego. Zobacz fragmenty! [WIDEO]
Zaloguj się
 • nintom

  0

  Temat jest delikatny ale trzeba jednak podejmować również tematy delikatne. Ja uważam, że powstanie warszawskie jest już w należyty sposób wspominane i honorowane przez polityków i społeczeństwo. Nikt nie może zarzucić, że naród o powstaniu zapomina albo go należycie nie honoruje. Ja bym to w pełni aprobowała ale TYLKO WTEDY gdyby:

  1) wspomnieniom o powstaniu towarzyszyła refleksja - CZY NIE POPEŁNIONO BŁĘDU WSZCZYNAJĄC TO POWSTANIE ?. Niezależnie od odpowiedzi TO PYTANIE powinno być ZAWSZE STAWIANE. Ono nie pomniejsza w żadnym wypadku bohaterstwa powstanców. To jest sprawa kwestionowania decyzji przywódców czy polityków a to zawsze POWINNO BYĆ PRZEDMIOTEM SPOKOJNEJ I WYWAŻONEJ refleksji. W muzeum powstania, które podobno jest świetnie pomyslane i zorganizowane POWINNA BYĆ JEDNA LUB DWIE SALE z pytaniem CZY BYŁO WARTO ??

  2) nie wciągano dzieci w powstanie w sposób, który przypomina gry komputerowe. "Tu wchodzimy do kanału, tu do nas strzelają, tu kuchnia polowa a sanitariuszki to morowe panny".

  Dla mnie to jest oburzające - to była, KREW, POT I ŁZY, gwałcone dziewczęta, rozstrzeliwani chorzy w szpitalach, TO NIE DLA DZIECI a jeśli chce się to dzieciom pokazywać - to nie w konwencji wojennej gry komputerowej na niby.

  3) gdyby nie robiono 5 minutowego filmu za milion złotych, BO TO ZA DROGO !!. A wniosek z filmu jaki ? Niemcy nam zniszczyli a Rosjanie nie pomogli ? Prawda ale niecała.
  A film o zburzonym mieście (każdym) powinien być wyświetlany jako film ANTYWOJENNY.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX