Planet Doc Review zmienia szyld i staje się bardziej światowy

Od tego roku Planete Doc Review zmienia nazwę na Planete Doc Film Festival. 8. Planete Doc Film Festival odbędzie się w dniach 6-15 maja 2011 w Warszawie i 20 miastach w Polsce, głównie w Warszawie.
- Już od dziś można korzystać z nowej, ulepszonej strony internetowej festiwalu - mówi Weronika Adamczewska z Against Gravity - organizatora imprezy. Nowa strona jest nowocześniejsza i bardziej przejrzysta od dotychczasowej, odpowiada standardom takich stron najważniejszych światowych festiwali. Planete Doc Film Festival jest jednym z trzech największych festiwali dokumentalnych na świecie. Pokazuje dokumenty pełnometrażowe realizowane z wielkim rozmachem, przypominające filmy fabularne. Swoje dzieła pokazują najwybitniejsi dokumentaliści z całego świata. Docenia to festiwalowa publiczność, która urosła z 4,5 tys. w 2004 roku, gdy festiwal odbył się raz pierwszy, do 31 tys. w ubiegłym roku. W programie tegorocznego, majowego festiwalu przewidziano osiem nagród. Nowością będzie konkurs dla najlepszych zdjęć filmowych - Canon Cinematography Award. Wśród wydarzeń zapowiadane są premiery filmów: "Jaskinia zapomnianych marzeń" Wernera Herzoga, "Baza Armadillo" Janusa Metza i "Erotyczny mężczyzna" Jorgena Letha.

Wyjątkowym gościem będzie Jane Goodall, ekolożka , szeroko znana jako badaczka życia szympansów. Wykład mistrzowski poprowadzi nauczyciel Larsa von Triera - Duńczyk Jorgen Leth.

W Warszawie i wybranych kinach w Polsce odbędą się debaty poświęcone problemom globalnym i lokalnym - autonomii energetycznej (debata organizowana równolegle w kilku miastach w Polsce w ramach projektu "weekend z cyfrowym Planete Doc"), zbrojnej obecności Polski w Afganistanie, konfliktowi na Bliskim Wschodzie, obecnej sytuacji w Rosji, oraz przeszkodom rozwoju kreatywności w Polsce. Więcej szczegółów można znaleźć na nowej stronie festiwalu pod adresem www.planetedocff.pl.

DOSTĘP PREMIUM