Autoportret Warhola sprzedany za 17 milionów dolarów [FOTO]

Biało-czerwony autoportret Andy'ego Warhola sprzedano za 17 milionów dolarów. Wcześniej szacowano, że może osiągnąć cenę 7 milionów.
Licytacja odbyła się w znanym domu aukcyjnym Christie's w Londynie. Obraz namalowany przez króla pop-artu w 1967 roku. Od 1974 znajdował się w prywatnej kolekcji. Jest jednym z cyklu 11 autoportretów artysty, które powstały w szczytowym momencie jego kariery. Ma wymiary 50 na 50 cm.

Obraz kupił anonimowy miłośnik sztuki za 17 milionów dolarów. Wcześniej Christie's wyceniało obraz na 7-7,5 mln dolarów.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (8)
Autoportret Warhola sprzedany za 17 milionów dolarów [FOTO]
Zaloguj się
 • anarcho-emeryt

  Oceniono 1 raz 1

  Lepsi sa "kolrkcjonerzy" z KK, co nie oddaja wlasnosci wypozyczonych z Muzeum Narodowego. Nie placa ani zlotowki.

 • ehehehehe

  Oceniono 1 raz 1

  POLAK!

 • xorkox

  0

  a Marsjanin po mieczu
  maksimum pozwolisz że sprostuję twoją wyuczoną ignorancję - Andy Warhol urodził się w rodzinie rusińskich emigrantów pochodzących z wsi Mikova która znajduje się w należącej dziś do Słowacji Podkarpackiej Rusi. Zaliczany do najwybitniejszych artystów rusińskich (łemkowskich) obok Jerzego Nowosielskiego.

 • miszogun

  Oceniono 2 razy 0

  Warchol to jeden z tych "artystów" którzy zrobili świat w konia .

 • frais

  0

  @ atmt

  O czym ty mowisz? Jesli nie znasz realiow to po co sie wypowiadasz? Na takich "zakupach" zarabia caly zastep firm i ludzi, a i zwyklemu podatnikowi (w formie Panstwa) trafia sie zazwyczaj niezla sumka. Poza tym co cie obchodzi na co prywatny kolekcjoner wydaje swoje pieniadze? Przeciez to nie jest tak, ze wykupil obraz z Panstwowej kolekcji? Na tej transakcji przecietny obywatel ani troche nie ucierpial. Oj, zazdrosc zzera i tyle.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 1 raz -1

  trochę kaski się uprało...

 • atmt

  Oceniono 1 raz -1

  Tacy "miłośnicy" powinni płacić 90% podatku od takich zakupów...Przestało by się ludziom we łbach przewracać, albo przynajmniej inny by z tego skorzystali...

 • maksimum

  Oceniono 1 raz -1

  Slowak.
  Rodzice pochodzili ze Slowacji(10 km od polskiej granicy.Ojciec Andrij Warhola i matka Julia Zavacka.

  en.wikipedia.org/wiki/Andy_Warhol

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX