Dookoła głowy Brodki: zwiastun niezwykłego teledysku

Kilkunastu artystów, niezwykły plan zdjęciowy i twórca "warszawskiego cwaniaka". Dzień przed oficjalną premierą nowego klipu Moniki Brodki do ?Krzyżówki dnia? w sieci możemy oglądać jego zwiastun. I apetyt tylko się zaostrzył.
"Krzyżówka dnia" to kolejny singiel Brodki z płyty "Granda". Już teledysk do pierwszego singla z tej płyty - "W pięciu smakach" - był prawdziwą ucztą wizualną. Teaser najnowszego klipu pozwala mieć nadzieję na jeszcze więcej.

brodka : krzyżówka dnia (TEASER) from krzysztof skonieczny on Vimeo.Autor klipu - Krzysztof Skonieczny - znany jest szerszej publiczności przede wszystkim jako twórca teledysku do "Nie ma cwaniaka nad warszawiaka" Projektu Warszawiak, który w kilka dni zyskał status internetowego hitu. "Kilkanaście dni przygotowań, cztery dni zdjęciowe, 60 godzin na planie, kilkunastu artystów sztuk wizualnych i kilkanaście dzieł, które... uległo destrukcji" - czytamy o pracy nad "Krzyżówką dnia" na blogu aktora i reżysera.

W pracy nad wideo udział wzięło kilkunastu artystów, którzy na bieżąco animowali przestrzeń wokół głowy Moniki uwięzionej w ogromnym blejtramie. Każdy z nich wykreował wokół niej własny, właściwy preferowanej sobie estetyce i technice pracy świat.

Wideoklip do "Krzyżówki dnia" został stworzony techniką animacji poklatkowej. Jako inspirację twórcy teledysku przywołują m.in. Michaela Gondry'ego. Czyżby chodziło o "Hyperballad" Björk?Oficjalna premiera wideoklipu odbędzie się w piątek 18.03 w warszawskiej Stodole, przed występem Brodki na Francophonic Festival.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM