Kid Cudi na Coke Live Music Festivalu

Do artystów zaproszonych na Coke Live Music Festival dołączył podopieczny Kanye Westa - amerykański raper Kid Cudi.
Naprawdę nazywa się Scott Ramon Mescudi. Zadebiutował trzy lata temu mixtapem "A Kid Named Cudi", który umieścił w internecie. Na nagranie zwrócił uwagę sam Kanye Westa, który zaproponował mu podpisanie kontraktu z jego własną wytwórnią GOOD Music.

Od tego czasu panowie regularnie udzielają się na swoich wydawnictwach. Cudi śpiewał na ostatnich krążkach Westa "808s & Heartbreak" i "My Beautiful Dark Twisted Fantasy", West z kolei pojawił się dwóch studyjnych płytach Cudiego: "Man On The Moon: The End Of Day" i "Man on the Moon: The End of Day".

Kid Cudi zasłynął też z zapraszania do współpracy wykonawców niezwiązanych ze światem hip-hopu, czym zwrócił na siebie uwagę krytyków - w tym konserwatywnego magazynu "Rolling Stone". Nagrywał m.in. z synthpopowym duetem MGMT, elektroniczną grupą Ratatat czy indiepopową wokalistką St. Vincent. Teraz szykuje się do wydania swojego trzeciego albumu "Wizzard" - jego premiera został zapowiedziana na lato tego roku.Dotychczas swój udział na Coke Live Music Festivalu zapowiedzieli: You Me at Six, White Lies, The Kooks oraz Interpol. Festiwal odbędzie się na terenie krakowskiego Muzeum Lotnictwa Polskiego (19-20 sierpnia). Ruszyła już sprzedaż biletów: karnet kosztuje 200 zł, bilet jednodniowy 125 zł.

DOSTĘP PREMIUM