Stań oko w oko z Michaelem Jacksonem z celofanu!

W czerwcu w Centrum Kultury Kreatywnej ETERNIA i Nasiadowni Stara Szwalnia odbędzie się największa w Europie multisensualna wystawa rzeźb króla muzyki pop! Każda z rzeźb warta jest 50.000zł.
Autorką prac jest młoda łódzka rzeźbiarka Aleksandra Koper. - Od 20 lat obsesyjnie zajmuję się Michaelem Jacksonem. Wszystkie te prace są definicjami wielkości tego człowiek, jedynego który wdarł się w moją głowę i w moją tożsamość - wyznaje artystka. - Chcę, aby ludzie, którzy będą patrzeć na te rzeźby poczuli to co ja - mówi Koper.

Wystawa "Obsesja" zaadoptuje zabytkowe mury Starej Farbiarni w Łodzi. Będzie to ekspozycja nastawiona na wszystkie zmysły: dotyk, słuch, wzrok, zapach i smak. Rzeźby Aleksandry Koper będą oświetlone z góry, światło będzie się zapalało na czujniki ruchu. W całkowitym mroku stać będzie 14 rzeźb poświęconych Królowi muzyki pop. W odsłonie przez wieki sztuki, od starożytnego Egiptu, odkrycia archeologiczne po Art Nouveau. - Zobaczymy Michaela Jacksona jako gwiazdę, showmena, faraona, jako relikt przeszłości i czy rekwizyty archeologiczne - zachęca organizator wystawy Kamil Lemieszewski z Eternity Group Fashion & Circus.

Oprócz rzeźb, obędzie się wystawa zdjęć dotycząca wystawy oraz projekcja filmowa w Galerii Eternia. Cykl 10 fotografii w formacie A1 - specjalnie oświetlonych i przygotowanych do tej wystawy. Aleksandra Koper obiecuje niespodziankę: - Wernisaż zapowiem wspólnie z Michaelem Jacksonem, jak to się stanie to tajemnica.

Rzeźby są wykonane z ceramiki, żywicy, włókien bawełnianych, celofanu i innych materiałów. Każda z rzeźb warta jest 50.000zł .

Łódzka wystawa czynna będzie od 2 do 16 czerwca. Organizatorzy planują odwiedzić inne miasta Polski i zaprezentować rzeźby za granicą.

DOSTĘP PREMIUM