Rostowski kpi z Szydło. Na Twitterze

- Niech minister Rostowski i premier powiedzą, dlaczego w Polsce rosną inflacja i zadłużenie, dlaczego spada PKB. W Sejmie zadałam 5 konkretnych pytań, na żadne nie padła odpowiedź - powiedziała w Poranku TOK FM Beata Szydło z PiS, zajmująca się w partii m.in. sprawami gospodarczymi. Rostowski na Twitterze odpowiedział posłance w czterech zdaniach.
Jacek Rostowski po Poranku TOK FM na Twitterze napisał tak:

1. B. Szydło zażądała, aby Premier powiedział dlaczego rośnie inflacja i bezrobocie, a spada PKB.

2. Muszę przyznać, że Premier wreszcie udowodni, że czegoś nie może i to z prostej przyczyny....

3. ...bo inflacja i bezrobocie zamiast rosnąć spadają, a PKB zamiast spadać rośnie.

4. I tak mniej więcej wyglądały pytania PiS podczas ostatniej sejmowej debaty o światowym kryzysie.

"Brak wiedzy?"

Wypowiedź posłanki skomentował też na Wyborcza.pl publicysta Waldemar Kuczyński. -PKB Polski rośnie i to bardzo przyzwoicie jak na te kryzysowe czasy. Przez pewien czas najbardziej w Europie. W roku 2010 produkt krajowy brutto wzrósł o 3,8 proc. a pierwszym kwartale tego roku o 4,4 proc. Polska gospodarka rośnie, także w drugim i trzecim kwartale - napisał.

- Jeżeli przyjąć, że posłanka PiS nie kłamała mówiąc nieprawdę świadomie, to wyjaśnienie jest jedno: brak wiedzy a może nawet brak rozumienia statystyki - dodał.

Szydło o Rostowskim: na szczęście już niedługo ktoś go zastąpi

Beata Szydło zapewniała jednak w TOK FM, że to PiS jest merytorycznie przygotowany do kierowania ministerstwem finansów. I odpierała wszelkie zarzuty o niekompetencje.

- Jacek Rostowski wielokrotnie mówił, że pod względem gospodarczym jesteście totalnie nieprzygotowani - powiedział Jan Wróbel w TOK FM. - Rzeczywistość pokazuje co innego. Minister twierdzi, że nikt nie jest przygotowany, poza nim, a sam nie podaje faktów i nie mówi o szczegółach. To dobra wiadomość dla Polaków, że za dwa miesiące w ministerstwie finansów pojawi się specjalista, nie polityk - powiedziała Szydło.

Rostowski stwierdził też, że główny polityk PiS od spraw gospodarczych, jest co prawda "bardzo miłą panią", ale z wykształcenia jest etnografem. - Skończyłam studia na wydziale filozoficzno-historycznym UJ, to był bardzo rozwijający kierunek - odpowiadała Beata Szydło. I dodała: A Rostowski nie ma tytułu naukowego.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (36)
Rostowski kpi z Szydło. Na Twitterze
Zaloguj się
 • e-student-online

  Oceniono 10 razy 10

  Pan redaktor, którego zresztą lubię, chyba się zupełnie nie przygotował do programu. A szkoda, bo na takie bzdury trzeba umieć reagować. Niestety coraz częściej jest tak, że dziennikarze bez znajomości ekonomii rozmawiają z równie niekompetentnym politykiem. Od polityków nie oczekuję, że się nauczą, bo raczej ich to przerasta ale dziennikarze jednak to minimum wiedzy na temat o którym rozmawiają powinni mieć.

  Chyba w tych rozmowach nie powinno chodzić tylko o to aby sobie milutko poplotkować.

  Pozdrawiam!

 • marika-live

  Oceniono 10 razy 8

  Szydło i PiS się ośmiesza na każdym kroku jeżeli chodzi o dyskusję o finansach państwa. Porównując wykształcenie i doświadczenie Rostowskiego i Szydło, to Szydło może buty Rostowskiemu czyścić:
  JACEK ROSTOWSKI:
  Wykształcenie:
  1972: BSc – International Relations, University College London
  1973: MA – Economy and History, University College London
  1975: MSc (Master of Science) – Economics, London School of Economics and Political Science
  Działalność zawodowa:
  - w latach 1988–1995 był wykładowcą w UCL School of Slavonic and East European Studies, University of London.
  - od 1992 do 1995 pracował także w Centre for Economic Performance, London School of Economics and Political Science (LSE).
  - w 1995 roku został kierownikiem kierownikiem Katedry Ekonomii na Central European University w Budapeszcie.
  - w latach 1989–1991 pełnił funkcję doradcy ekonomicznego wicepremiera i ministra finansów Leszka Balcerowicza, a w latach 1997–2001 kierował Radą Makroekonomiczną w Ministerstwie Finansów. Od 2002 do 2004 był doradcą prezesa NBP.
  - od 2004 zajmował stanowisko doradcy zarządu Banku PEKAO S.A. (zawiesił tę działalność, obejmując urząd ministra). Należy do współzałożycieli Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych (CASE), zasiadał w radzie tej fundacji (członkostwo zawieszone wraz z objęciem funkcji ministra). Jest autorem publikacji poświęconych problematyce rozszerzonej Unii Europejskiej, polityce monetarnej, kursowej i transformacji gospodarek postkomunistycznych.

  BEATA SZYDŁO:
  Wykształcenie:
  - w 1989 ukończyła studia w Katedrze Etnografii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
  - w 1997 ukończyła studia podyplomowe dla menedżerów kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, a w 2001 w Akademii Ekonomicznej w Krakowie w zakresie zarządzania terytorialnego.

  Działalność zawodowa:
  - od 1987 do 1995 pracowała jako asystent w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, następnie kierowała działem merytorycznym w Libiąskim Centrum Kultury w Libiążu.
  - w latach 1997–1998 była dyrektorem Ośrodka Kultury Urzędu Gminy w Brzeszczach.
  - w 1998 objęła stanowisko burmistrza gminy Brzeszcze, które zajmowała do 2005
  - w 2004 została wiceprezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie Brzeszcze.

  Z tego wynika, że specjalista PiS-u od ekonomii nie ma ŻADNEGO doświdczenia w finansach.
  Grzesio Napieralski i Jarosław Kaczyński, którzy wyśmiewali wespół wykształcenie Rostowskiego nie mają ani promila jego wiedzy i doświadczenia.

 • jackbox

  Oceniono 7 razy 7

  hm... jak słyszę tą Panią to mam obawy o moje ziemniaki w piwnicy... a cóż to za różnica, filozof czy etnograf, jeśli chodzi o sprawy ekonomiczne?

 • ja_wiem_najlepiej

  Oceniono 6 razy 6

  Boże broń Polskę przed ministrem finansów z dyplomem etnografa

 • dr54

  Oceniono 8 razy 6

  @tak -jest!
  Niestety nie da sie wymazac zyciorysu i osiagniec tak jakbys ty to chcial .
  To , ze ktos byl marnym studentem niczego nie dowodzi a twoja troska wynika z faktu , ze sam zapewnie nie studiowales a do tego nie masz zielonego pojecia na temat gospodarki . To typowe dla pisowskich fanatykow , jednym nie podoba sie wyglad Rostowskiego , drugim jego wyksztalcenie itp. bzdury . Brakuje rzeczowych argumentow to zostaje tylko tani populizm !

 • jackbox

  Oceniono 6 razy 6

  jestem źle nastawiony do PiSu, jestem źle nastawiony do PiSu, jestem.... a tymi którzy za to odpowiadają są jego "frontmani" z paniami włącznie ;)

 • kolega77

  Oceniono 5 razy 5

  No to wylazło "Szydło z worka". Ręce i nogi opadają.

 • e-student-online

  Oceniono 5 razy 5

  fudalejw.1 jak rozumiem ideałem ministra finansów byłaby dla Ciebie Miss Polonia?

  Pozdrawiam!

 • marika-live

  Oceniono 5 razy 5

  @fudalejw.1
  Właśnie twój wpis pokazuje jak działa PiS, jak brakuje merytorycznych argumentów, to sie zaczynacie czepiac wyglądu, licytowac na stopnie naukowe i tym podobne bzdety

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX